Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

visaluteju

Well-known member
Da, mislim da ide obični ELM327 (obični = kineska kopija) i Fap Lite aplikacija.
Bas sam isao oprobati, torque aplikacija mi radi odlicno vec odavno medjutim fap lite se ne moze povezati sa ECU... :twisted:

Jesi gledao ovo:
ovaj nisam, nasao sam bio kako se pali prisilna regeneracija za pezoa 407...pokusacu sta savatati iz ovog ruskom ( kao da mi sam diagbox nije dovoljno konfizan ) :grin: :grin:
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo se i ja uključih.......!Trebalo je sve to popratiti "unazad"!Konačno i ja imam funkcionalan uređaj i instalaciju(7.83),dali je trebala najnovija....neznam,ali radi!Na standardnoj instalaciji(ne Virtualnoj),WINDOWS 7 SP1 x64,4 GB RAM-a,128 GB SSD!Jedna particija,i na njoj je usporedno,ali NAKNADNO instaliran i funkcionalan Service Box!I isto me kao i Milosh-a čudi da je CUTAC-u odmah bio instaliran Service Box u kompletu!I meni su bile ikone,ali program ne.......!I moj prvi uređaj je "odletio preko krova",drugi radi kao sat,i po svemu je identičan Milosh-ovom!Kao što sam i njemu rekao,volio bih znati što više toga o Diagbox-u i njegovim mogučnostima,ALI i na što moram paziti,da nebih napravio više štete nego koristi!Potrudit ču se da nešto iz Diagbox-a popratim slikama.....!Meni na Berlingu jedini problem predstavlja komunikacija sa ECU-om i mjenjačem(imam ESG6)!Na Global Test-u kao nema komunikaciju,a kad uđem u to nudi mi hrpu izbora,koje nemogu odgonetnuti......!Ne nudi klasična imena mjenjača,nego neke čudne kratice,a za ECU neznam JOŠ koji je točno model i oznaka!Probao sam i sa pokrenutim motorom!AKO netko ima ideju,ili pitanje..........POZDRAV SVIMA!

I PITANJE...........

Vozim Berlinga več godinu i pol!Nikada mi se nije još upalilo upozorenje za FAP!Večinom po gradu,a igrom slučaja je bilo večih relacija!Napravio sam preko 30 000 KM!Nije da se žalim,ali bih volio znati dali su prije prčkali po njemu,uklanjali FAP ili slično!Imam kraj rezervoara spremnik za mislim 3l,i evo na Diagbox-u pokazuje trenutno stanje tekučine.......!Znači dosipava se dolje,a ne kraj ulaza za gorivo kao na EURO6 verziji!Uglavnom GDJE mogu na Diagbox-u vidjeti dali je FAP gore i u funkciji?

 
Posljednje uređivanje:

visaluteju

Well-known member
Joj ne znam tacno ali kad udjes u onaj glavni meni ima nesto u fazonu pise gorivo/izduv/nesto u tom fazonu pa tu kad udjes mozes provjeriti nivo zacepljenosti, pretpostavljam da bi ti javilo da je izvadjen tj da ne moze komunicirati sa njim i slicno
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
......nisam znao!Nekako sam automatizmom pretpostavio da je AdBlue zamjena za aditiv.......

Onako usput,dali se tko susreo sa Diagbox verzijom 9.12!Našao sam par linkova,i čak ga i skinuo....,ali nisam probao instalirati!Vidio sam na slici da je sučelje potpuno drugačije!Neznam dali je to neki novi update ili nova verzija!Veliko je samo 1GB,ali možda obavi download ostatka!

 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Nisam čuo ni vidio. Znam samo da novije verzije Diagbox-a znaju prikazivati lažne greške kod Citroena. Na to me je još na početku upozorio vborovic a to mi je i majstor iz ovlaštenog potvrdio.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Probao instalirati(iz znatiželje)......,radi sve 5,ALI je aktivacija ONLINE..........što bi rekli nema još Crack-irane verzije!

Današnje spajanje Diagbox-a........probao locirati DPF,stanje i sl!Opet nema komunikacije sa ECU i MJENJACEM!Gdje mogu naci tocan tip ugradenog ECU-a!Naletio na ove dvije greške,oko ulja uvijek baca....a sve uvijek normalno!Ovo sa sumnjivom kilometražom mi je zanimljivo,pošto znam da je skinuto 100 000 KM....!Smijem li obrisati te greške?Uvijek mi da neko dugacko objašnjenje prije brisanja,pa ni sam ne znam!MOLIO bih prijedloge oko grešaka,i kako da mi prepozna ECU i MJENJAC.........!HVALA UNAPRIJED!

MOJ UREÐAJ-

http://www.aliexpress.com/item/Super-Firmware-Reference-921815C-Full-Chips-Gold-Edge-Lexia3-PP2000-PSA-XS-Evolution-Diagbox-V7-76/32730650047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.284b4c4dHwKncD









 

Milosh

Test
Proguglaj malo F40A, koliko sam ja našao, to je lažna/fantomska greška koja zna biti kod Citroena. I ja sam je imao na C5, a sve bilo u redu.
 

visaluteju

Well-known member
Slobodno sve greske brisi, u najgorem slucaju ako je problem i dalje prisutan, vratice se. Postavice ti par pitanja prije brisanja sve potvrdi, unesi pravu ili laznu kilometrazu radi evidencije u programu (koja je nebitna za auto) i to je to
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Hvala svima!Našao sam i ja da je kao fantomska greška,ali nisam bio siguran!OK,sutra ču pobrisati greške!A oko NEPREPOZNAVANJA uređaja.....niste se susretali sa tim!?
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Preporučujem da uzmeš od provjerenog prodavača!Imaš moj link......samo listaj unazad,ili čak od Milosh-a,....i on je stavio.....pošalji mu upit za link!Naši su funkcionalni.......,a cijena je slična!
 

Yopa

New member
Pozdrav,

jel ima neko ko mi može poslati usb drivere za 9780.z5 dijagnostiku?
Bio bih mnogo zahvalan. Ako je nekome lakše da ostavi kontakt mob pa da se lakše dogovorimo.

Hvala unaprijed
 

Milosh

Test
Pozdrav,

jel ima neko ko mi može poslati usb drivere za 9780.z5 dijagnostiku?
Bio bih mnogo zahvalan. Ako je nekome lakše da ostavi kontakt mob pa da se lakše dogovorimo.

Hvala unaprijed
Vidjeću ja da ti pošaljem drajvere, najkasnije do sutra naveče.
 
Na vrh