Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Gorski

Member
Već skoro mjesec dana prošlo kako sam dobio dijagnostiku koju mi Milosh preporučio, instalirao ju prije par tjedana i evo tek večeras se spojio da vidim kako to radi (stalno poslovi oko kuće pa ne stignem nikako).

Imam nekoliko pitanja, OPR broj, to je onaj na vratima, 5 znamenki pa slovo pa još jedna znamenka, ili drugi, ispod, sa 6 znamenki?

Drugo, PSA pristup kaže da nema, što god to značilo.

Treće, autentifikacija, ikonica čovječuljka i ispod ikonica ključa, što upisati?

Auto je C8.
 

Fastrs

Member
Ekipa moze preporuka za kupnju lexi-e treba mi konkretno za c5 2.2hdi 2002. Da li uzet ove skuplje sa boljim cipovima kako oni kazu ili su to patke, razlike u cijeni su velike, a sad da li su u kvaliteti pitanje je. Moze makar na pm.
 

Brruno

Well-known member
Ne znam da li lite verzija radi na 2002 ali znam da na c5 x7 2008 radi ograniceno. Na c4 radi kako treba pa pretpostavljam da bi trebao i kod tebe pa ako zelis dam jeftino jer mi treba jaca verzija

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
Jel se može preko Diagboxa provjeriti stanje akumulatora?
Ne mogu doći do negativnog pola bez da rastavim pola auta...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Uzmi si onaj display za voltažu, bar oni nisu skupi... imaš i verzija što idu samo u otvor upaljača, dosta je praktično.
No odgovor na orginalno pitanje neznam :)
 

Cutac

Prèkaroš
Uzmi si onaj display za voltažu, bar oni nisu skupi... imaš i verzija što idu samo u otvor upaljača, dosta je praktično.
Kak to funkcionira?

Ma sada bih provjerio napon nakon što cijeli dan odstoji parkiran, ali ne mogu multimetar zavući gdje bih trebao.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Upikneš ga u utor i dela :D



Imaš i raznih ugradbenih, isto negdje na plus i minus spojiš i dela. Cijelo ožičenje na autu je ista voltaža koliko ja znam

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj još jedino sa VAT servisom, neznam dal imaju Lexiu al sa elektronikom su na ti
098-1923-091 - Miljenko
 

Fastrs

Member
Koliko je pouzdano na dijagnostici pregled korekcija injektora? Do koliko je ispravan injektor, do kojih vrijednosti plusa i minusa? Skinut cu ih i odnijet na testiranje ali me zanima ako se moze i po tome ravnat otp.
 

Memphis

Active member
Najpouzadnije je kad se stave na stroj jer ECU preračunava korekciju preko ostalih senzora a vrijendosti su ovisne i o stanu kompesije. Ovisi u kojim vrijednostima imaš korekcije. Uglavnom sva veća odstupanja od 0 su naznake da nešto ne štima sa injektorom tipa +/-2 na više.

I to gledaš kad je motor na radnoj temperaturi.
 

Fastrs

Member
Izvadit cu ih pa dat svih na testiranje za pocetak, ako su ok onda je nesto sa kompresijom.
Da li je moguce da auto nije u fazi jer ne ide kako treba. Potrosnja je narasla u zadnje vrijeme pa sumnjam na injektore, ali to cemo znat da li su oni kad se testiraju.
 

visaluteju

Well-known member
Je zna neko kako doci do ocitavanja zacepljenosti dpf-a u diagboxu? Uspio sam nacistanje aditiva za dpf ali ne i nivo zacepljenosti
 

Milosh

Test
Možda ta začepljenost nije izražena u procentima ili nekom sličnom obliku već se "očitava" na osnovu mjerenja protočnosti. Nagađam samo..

Pitaću ovog svog majstora iz ovlaštenog.
 
Na vrh