Rad i život u inozemstvu

3007

Tužni vojnik
kada se jednom otisneš vanka .... postaješ čovjek bez domovine ... vječiti stranac .... tamo si stranac ( što je i normalno ) ali i " kod kuće " postaješ stranac ... za par godina te nitko neće prepoznati .... nitko te se neće sjećati .... naročito ako izvjesno vreme ne dolaziš ...... daleko od očiju , daleko od svega ...... ( lično iskustvo . čak ni bivše me ne prepoznaju , ne sjećaju me se ...... )
Čak ni bivše? 😮 Veličina je bitna😅😅
 

Damir Sk

Member
Da malo dignemo temu, cuo sam da kad se tamo dodje da nakon 3 mj se moze uzet auto preko njih navodno c3 je 110e mjesecno na godinu dana, jel se bas mora taj ili moze neki drugi(ja bi c5 suv)
 

Dalibor

Dado Tornado
To je nekakav najam?
to je na zapadu postalo normalno. u americi recimo za 400-500 dolara mjesečno može se voziti novi maserati, u engleskoj za manje od 200 funti novu fabiu. znači za 10% plaće teraš novo auto. u njemačkoj je popularan tzv. financirung. a slovačka i češka su dio zapadnog kultorološkog kruga, nećemo se pretvarat.

ja se išo malo raspitat kod naših za neki lagani najam, što bi kupovo auto. kad ono bilo nešto kao 3 soma za neki up!, reko im up yours
 

Damir Sk

Member
to je na zapadu postalo normalno. u americi recimo za 400-500 dolara mjesečno može se voziti novi maserati, u engleskoj za manje od 200 funti novu fabiu. znači za 10% plaće teraš novo auto. u njemačkoj je popularan tzv. financirung. a slovačka i češka su dio zapadnog kultorološkog kruga, nećemo se pretvarat.

ja se išo malo raspitat kod naših za neki lagani najam, što bi kupovo auto. kad ono bilo nešto kao 3 soma za neki up!, reko im up yours
Ja imam info za c3 e sad ne znam jel samo njega furaju ili moze neki drugi
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Poznajem ideju, ali ne razumijem brojeve.

Citroen C3 bez pardona izgubi 2000-3000€ vrijednosti u prvoj godini. A di su još troškovi registracije, osiguranja, održavanja... Ovih 110€ ne pokriti niti trećinu toga.
Ako PSA radnicima to daje bez učešća, u nekom scenariju di ih praktički sufinanciraju, ponuda je fantastična... za manje love je praktički nemoguće voziti novi auto.

Ostalo su vjerovatno operativni leasinzi, makar ne vjerujem u cijene za Maseratija :)
 

Dalibor

Dado Tornado
Ostalo su vjerovatno operativni leasinzi, makar ne vjerujem u cijene za Maseratija
kreću od nekih 750 dolara, ali cijena se sigurno može ispregovarati pogotovo za stalne mušterije. dosta ovisi i o saveznoj državi. kada su kretali u SAD išli su po niskim cijenama najma zbog negativnog publiciteta (ne)pouzdanosti.

b7a3391d91983993ac9a781a49e2f665cad043e6.jpeg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
OK, al ovo je bila ponuda za leasing rabljenih modela min. 36 mjeseci*... Nebi baš to uspoređivao sa ovom pričom o najmu za PSA radnike.
Pričekati ćemo kolegu Damira da se dočepa novog Citraća pa ćemo viditi dali ima kakvih caka :)

*svejedno jebeno dobra ponuda, bi onaj jedan godišnjak sa Njuške bio na tri godine operativnog leasinga preko 1500€/mjesečno bez učešća
 

Thonchek

New member
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo. Otišo na tri mjeseca volontirati u Vijetnam i eto, tri godine poslije još u Vijetnamu kombiniram. Prvo krenuo ko povremeni učitelj Engleskog (super plaća i uvijeti za tamošnji standard), i sa strane počeo s travel bloggingom. Trenutno imam svoju digitalnu agenciju, putujem po Vijetnamu (nema aktivnih slučajeva COVID-a), i uživam u životu. Nekad je i odlazak na istok pravi pogodak. Da napomenem, otišao sam s kartom u jednom smjeru i 500$ u džepu.
 

sir.Oliver

Well-known member
bio sam u subotu i nedelju tamo ( u VW ) ... radilo se generalno spremanje i remonti pojedinih linija . mi smo konkretno radili remont pumpi u farbari ...
još je ostalo odraditi pumpe u odeljenju voskanja
mislim da će VW smanjiti proizvodnju , pošto je u Slovačkoj naredjen Loockdown , koji će trajati , za sada , do 10.01.2021
 

Damir Sk

Member
bio sam u subotu i nedelju tamo ( u VW ) ... radilo se generalno spremanje i remonti pojedinih linija . mi smo konkretno radili remont pumpi u farbari ...
još je ostalo odraditi pumpe u odeljenju voskanja
mislim da će VW smanjiti proizvodnju , pošto je u Slovačkoj naredjen Loockdown , koji će trajati , za sada , do 10.01.2021
Do proljeća ce sve biti po starom
 

sir.Oliver

Well-known member
neće ! ovo sranje se neće tako skoro završiti . ja ne vjerujem u efikasnost tih vakcina ... ( znate onu narodnu - prvi se mačići u vodu bacaju ) .... jako brzo su napravili vakcinu . tvrde da je efikasna , iako je na ljudima nisu testirali .....
 
Na vrh