Punjenje kugli (bombi)

Automatic

Well-known member
Zašto misliš da bu opal(zbog ventila ili čega već),pitam zato jer bi kupio nove sfere za c5 ali stoje već par godina od kad su proizvedene pa daj pojasni ako imaš kakvu informaciju u vezi toga
 

misa

Active member
Tihi ce objasniti najbolje to....

U principu...i da kupis nove u prodavnici koje su stajale par godina mogu biti na 50% kapaciteta a nekad i manje.Desavalo se.

Najbolje je kupiti one sa "svezim" datumom i ne vise od godinu dana stare.

@automatic...Tihi ti ima sveze sfere i za C5.
 

emajan

New member
Zna li netko da li ima tko u Bjelovaru ili okolici da se bavi punjenjem kugli? Prednje su mi stavljene nove, a zadnje vidim da su nešto, ustvari dosta tvrđe nego što bi trebale biti i siguran sam da su prazne, a ne bih isključio ni da su "propišale".
 

mile63

Member
Pozdrav Forumasi, molio bih broj od SaleZp trebao bih ga kontaktirati u vezi hidraulike, pa ako neko ima njegov telefon ili adresu da mi napise. Unapred se zahvaljujem!:grin:
 

Cox

New member
Sale ko da je u zemlju propal....
Gdje se u Rijeci i okolici mogu kugle prekontrolirat i po potrebi napunit?
 

charllie

Active member
Bok drustvo,trebo bi na petici I breik promjenit lagere zadnjih ramena,zna li neko cijenu materijala,dali nako u hr. puni kugle za 5/6 icu:confused:.Ovdi u Aut. lik to dela a Bec mi daleko.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Mislim da su ležajevi 400-500kn. SNR.
Treba vidjeti u PA auto.

Koliko znam kugle za Hydractive3 i 3+ se ne mogu puniti već samo mijenjati.
 

charllie

Active member
Slim kugle se smatraju za c5/6,nisam siguran jel lik puni kugle ili prodaje ventile koji se našarafe te je moguće punjenje,budem ga nazval.

Adresa i broj oglasa na Willhaben at.(RUBRIKA-marktplatz pkw ersatzteile/zubehor) oglas code182459022

0043 6803069879 tel.

Neustadt
3323 Berghof
Amstetten

To ti je blizu Linza

ps.zabil sam napomenut,ne šalje nego osobno preuzimanje,no mortik ga smekšam
 
Posljednje uređivanje:

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Wow, možda je ipak netko uspio.
Koliko znam slim kugle se ne mogu puniti jer prvo se treba ispustiti dušik da se može staviti ventil za punjenje. U tom trenutku membrana dotiče stijenku na kojoj se nalazi metalna iglica te ona oštećuje membranu. Ne bih volio imati takvu membranu na autu...



Nova zamjenska kugla košta 55€/kom. A pokazalo se da su slim kugle iznimno trajne. Meni npr. na Breaku koji često vozi 200ak kg i mene 120kg stražnje kugle imaju 300kkm i 11 godina i još su dobre.
Mislim da se ovo punjenje ne isplati jer će se kugle promijeniti eventualno jednom u životnom vijeku auta. A onda neka bude pošteno.

Na tom sivom Breaku sa 300kkm sam prednje kugle mijenjao na 198kkm i to zato jer je jedna otišla. Kugle ne vole nagle udrace i pukla je mebrana...
Na bijelom sam stavio Comfort kugle čisto iz znatiželje.

Mislim da se punjenje slim kugli ne isplati.
 

charllie

Active member
Pa neznam kak ih oni pune:confused:,nego i moj ima 278 000 km,kolega konaorast jel se more tlak normalno prekontrolirat ti je možda poznato.
 

charllie

Active member
Ulje lds lani mijenjano i sad sam miran.:angel:
Drugi tjedaan lageri na rukama,kontrola kugli i ovjes naprijed a onda uživancija.
 
Na vrh