Punjenje kugli (bombi)

Grga

New member
mislio sam stavit veći promjer kotača. tipa 185/65 r15. pa možda se malo poigrati sa korektorima visine, tipa da mi srednja vozna bude niža za autoput, a viša da postane između srednje i više. time jedino gubim najvišu u najvišem, al i tako bi ona bila nešto mekša i iskoristivija. al to su samo ideje.

nešto kao bx dakar 1984 prikazan u sredini filma... [ame="http://www.youtube.com/watch?v=8vlD6r7vwjY"]http://www.youtube.com/watch?v=8vlD6r7vwjY[/ame]
 

Lakii

Well-known member
Zadnja visina ti nikad nije za voznju!! I uvijek je tvrda!

Ti za voznju imas normalnu i srednju visinu.

Zeznuta stvar ti je sto, ako stavis auto prenisko, amortizeri ce ti lupati jer ce skroz do dna doci. Mozes ih tako unistiti a i ostatak ovijesa ce ti dobiti!
Onda bis trebao staviti i tvrdje kugle da kompenziras, jer kad auto stavis nize, moras imati i kraci hod amotrizera.

Opet kazem, 4x4 je posebna biljka jer imas manje mjesta, tj. vide dijelova a i "ground clearance" ti je manji. Zato treba biti jako pazljiv sa spustanjem auta!
 

basanova

New member
Pa nije bas normalno, mozda je to zbog elekroventila na hidroaktivi, nesto nije u redu sa hidroaktivom:D, tesko je ovako reci, sta ti mislis fullcool?
novi član sam ovdije i trebao bi pravog čoeka da mi prekontrolira kugle u pitanju je xsantia 1999 god mislim da si mi ti -jurapž- najbliži...
 

jonny

hidraulika je zakon
Re: Punjenje kugli(bombi)

Naravno, kad se pogleda od kugli za ds koje su se dale otvarati i staviti nova membrana do sada kada stave šiljke da se probije membrana:D
Ja još nisam krenuo sa punjenjem za c5, još je u fazi ispitivanja, ima interesa dosta ljudi je zvalo, ali sve su to c5 sa +200000km tako da su dobro napravili kugle ako toliko izdrže
ja imam C5 '05 redizajn...jel znaš možda ko to radi u Zg i koliko se otprilike kreću cijene...meni zadnja desna strana totalno tvrda, uopće ne možeš potisnut prema dolje, mislim da je ventil na bombi, ali nisam siguran...ko bi to mogao provjetiti...thx
 

Lakii

Well-known member
Poštovanje :)

Zanima me da li punite bombe i koliko dođe punjenje?
Ukoliko ne punite, znate li tko to radi?

Hvala :)
Tek sada ovo vidim!

U Rijeci i siroj okolici ti samo jedan covijek radi sa kuglama, gosp. Hrelja.
Zadnji put kada sam bio, cijena je bila 50 ili 60 kuna po kugli.
Javi mi se na PP pa cu ti dati broj od covjeka.
 

Mina

New member
auuu ja tek sad vidim u kolikom sam problemu. pre tri godine kupljene su xantiji nove kugle skroz... punjene redovno...

onda je dosla kod mene, neko vreme je bilo sve u redu i kad je auto poceo da bude mnogo tvrd u voznji prvo mi je neko vreme trebalo da uopste shvatim to i onda sam pocela da trazim kako i zasto i shvatim da mi treba punjenje.
moram naglasiti da zimedju predhodnog i tog mog punjenja je auto presao oko 30.000km.
otisla sam u citroenov servis i rekli su mi da su mi membrane totalno pukle napred. i odem kod nekog tipa da mi uradi reperaciju membrana. to je prijatelj mog ujaka tako da znam da je covek proveren.
i nebitno, auto je prosao oko 10.000km i opet je sve tvrdo ko kamen.

a zao mi je kugle nove, odrzavane i tad kad su kupovane uzete su u ovlascenoj citroenovoj prodavnici i bas dobro placene.
da nije mozda nesto drugo u pitanju?
 

Mina

New member
dobro, ja imam volju da uradim to, ali koji su nacini da se to uradi? znam za onaj plovak na vrhu ali on mi ne radi, uvek pokazuje isto. kako drugacije da proverim?
predpostavljam da postoji neki nacin samo ja ne znam koji... :oops:

hvala :)
 

tesla74

New member
poz. imam citroen xantia 2.0 hdi, prije dvije godine sam punio kugle, ustvari tri sam punio a dvije se nisu mogle puniti pa su zamjenjene polovnim, u pocetku je bila amortizacija bolja ali sada lupa kao nenormalan pogotovo zadnji kraj posto je karavan, zanima me jesu li svih pet kugli iste ili se razlikuju prednje od zadnjih ili centralna, i kada bi naso dobre polovne kugle na autootpadu jel tesko zamijenuti, gledam na ovim video klipovima nista posebno samo da uspijem odvrnuti,,,ako bi mi ko dao kakav savjet bio bih zahvalan,,,,
 

deda

New member
Da su dobre ne možeš znati dok se ne ispitaju,a i onda je upitno kolko će dugo bit dobre.Ako su ti preskupe originalne kupi zamjenske,sigurno će biti bolje i sigurnije nego bilo kakve rabljene.Uostalom prvo ispitaj ove koje su na autu,možda su dobre,samo ih treba napuniti na određeni pritisak dušikom.
 

charllie

Active member
Bok citroenasi,zanima me cijena punjena kugli na Xantiji 1.816v normalan ovjes,dali se moraju skidat i radi li neko u blizini Cakovca.
 

Automatic

Well-known member
Imaš ponudu na njuškalu ,mislim da ju je stavil jura pz,i to mi se čini povoljno ili sale.Neko te bu valjda kontaktiral.
 

Pepi

New member
Pozdrav svima vlasnicima Citroena. Molim da mi netko pošalje broj od Saše iz Zaprešića, pa da ga kontaktiram u vezi održavanja kugli. Hvala.
 
Na vrh