Potrošnja 1.6HDI 92KS

Marko

Well-known member
Nekad su se natjecali i hvalili čiji auto ima veću max brzinu, čiji bolje potegne - a gle s čim se fale danas...

Jel vozi tko od vas taj motor (1.6 hdi) duže razdoblje - od početka kad je uveden?

sliku stavljam naknadno
Na ovoj sliki kaj si stavil ti javlja da ti s antenom nekaj nije u redu! Pa kaj ne vidiš?
Provjeri i čim stigneš odi u servis pa javi kaj je bilo...
 

La Marche

Iskreni optimist
Nije to baš redovita potrošnja, ovo je ekstrem, postignut iz hobija uz puno pažnje. Radim u Samoboru.
110 ne bi trebao trošiti više u istom režimu vožnje.
Inače... na 10.000 km je prosjek 5,1 po kompu, a 5,2 po računima goriva. Približno oko 5 - 5,5 po gradu, 4 -5 po autocesti, 4 ili manje po običnim cestama.
 

c4 power

New member
Citroen C4 II 1.6 hdi 92, potrošnja jednom do Krapinskih toplica i sve ostalo čisti grad relacije do posla cca 7km i nazad, dučani i sl. još krače relacije, zima, snijeg, uključeni svi potrošaći pređenih 732km i potrošenih 52lit eurodiesela BS class, što je 7,10lit/100km. Ja zadovoljan :) , pogotovo što mi je bivši auto za te iste relacije trošio 12,5-14 lit/100..... vw passat 1.8T 150ks
 

radojkta

Member
Citroen C4 II 1.6 hdi 92, potrošnja jednom do Krapinskih toplica i sve ostalo čisti grad relacije do posla cca 7km i nazad, dučani i sl. još krače relacije, zima, snijeg, uključeni svi potrošaći pređenih 732km i potrošenih 52lit eurodiesela BS class, što je 7,10lit/100km. Ja zadovoljan :) , pogotovo što mi je bivši auto za te iste relacije trošio 12,5-14 lit/100..... vw passat 1.8T 150ks
Konačno neko da je realan i iskren!To je potrošnja kad imaš puno grada ko ja i to je od 6,5-7,0litara a ne oni specijalci koji govore neke smiješne brojke kao 4 litre itd!Da kad stoje ili idu nizbrdo!
 

c4 power

New member
Ma nema tu puno filozofije, ako lažeš lažeš samog sebe a ne druge jer ti plačaš gorivo, kad sam kupovao passata svima je trošio cca 8,5lit max 9...aahhaaa kako da ne! Ja sam svima rekao da po ljeti 12,5 zimi i do 14. Tako je i sa ovim C4 7,1 po zimi i po gradu je čisto normalno. Ja zadovoljan :)
 

La Marche

Iskreni optimist
Mala potrošnja na bilo kojem autu nije pitanje laganja, nego načina korištenja auta i učenja i provođenja u praksi vještine ekonomične vožnje.
 

c4 power

New member
Slažem se, ja sam od 1996 g. profesionalni vozač sa više od 130tkm+ godišnje i točno je da na potrošnju utječe provođenje u praksi ekonomične vožnje ali nije isto ako živiš u Zagrebu ili u nekom manjem gradu gdje ima 2 semafora te kolike su ti relacije u komadu, na autoputu, otvorenoj cesti do cca 90 km/h u najvišem stupnju prijenosa gdje je motor zagrijan i samo održava brzinu ili po največim gužvama po Zagrebu gdje doslovno gmiziš od semafora do semafora. Uglavnom kratke relacije manje od 10km, zato sam ja sa svojih 7,1lit/100km zimi u Zagrebu prezadovoljan. Ne sumnjam da netko u manjim mjestima može proći i sa 4,5-5lit/100km.
 

gužva

New member
Evo ja danas natočio pun tank HDI 112, čisti grad, ove mećave, puno odmrzavanja i kratkih tura 8,4 lit, inače je grad oko 7 dosad, dok žešći autoput i otvorena kombinirano oko 6, nije da se bunim, Alfa mi troši 11 u režimu grada i jake zime, a interesantno Fiat 127 iz 79' mi troši ispod 7, benzinci obadva.
 

La Marche

Iskreni optimist
Fiat 127. Lagan auto, slab motor, nikakvih dodatnih potrošača (klima, servo i sl.).
Nema razloga puno trošiti nježnom vožnjom.

Podatak o potrošnji na 10 km ne znači puno.
Ako od ZG velesajma krenem na Jordanovac - 10 km, 6-6,5 l/100km.
Ako od ZG velesajma krenem u Brezovicu - 10 km, 4-4,5 l/100km.
 

ovidu001

New member
moj c4 hdi 92 do sada cca 6500 km, stalno troši od 6,1 do 6,3 litre, kombinacija gradske vožnje - Pula i relacija Pula-Zg bez ikakve štedljive vožnje. Očekivao sam ipak pola litre manje, jer prije sam imao volvo S40 20D sa 136 ks koji je trošio oko 0,7-1,0 litre više ali njega sam vozio brže
 

Marko

Well-known member
Mala kubikaža si više uzme za održavati brzinu, tu je i mjenjač pa je vjerojatno i različita brzina vrtnje motora za pojedinu brzinu.
 

seasplash

Berlingaè je zakon
u 2 god, i 20000 km, po kompu 7,2 neznatna razlika kad sam ručno računao. 97% gradske vožnje i ne pazim na indikator za prebacivanje brzine nego prebacujem između 2300 i 2900 okretaja (naravno sve zavisi od situacije, nekad i na nižim okretajima prebacujem):cool:
ja sam očekivao manje al šta je tu je!
 
Na vrh