Potrošnja 1.6HDI 92KS

radojkta

Member
Šta se tiče potrošnje ovog motora ko i svaki troši više po gradu al ja sam išao u Slo i sa 300km autoputa i lokalnih cesta po kompu za nepovjerovati 5.1l!Na autoputu od 130-150 a lokalno dosta sporije kad se bojiš policije.Tamo se dosta polaganije i kulturnije voze.A ove zime nerazrađen i po gradu mi je trošio oko 7.5l!
 

Matija

New member
Iskreno, ja nisam primjetio nikakve razlike u potrošnji dok je bio nerazrađen i sad kad je razrađen.

Dok je bio novi, vozio sam ga veoma oprezno, mijenjao brzine uvijek na optimalnom broju okretaja, nisam tiskao gas do panja itd.

Sada samo pazim dok je hladan, poslije vozim kak hoću, tako da meni razrađen troši više. :D:D:D:D:D

Šalu na stranu, kad vozim kak sam vozio dok je bio novi bude ista potrošnja.
 

Marko

Well-known member
autoputa i lokalnih cesta po kompu za nepovjerovati 5.1l
Èestitam dobrodošao u "klub"! Toliko troše nekolicini nas naše VTS jurilice benzinci.
Meni je bila ta potrošnja kad sam išao na obalu Èk-Zd - dvije osobe u autu (ajde da ti bude lakše računaj si - tri osobe jer sam ja vozio,ja sa svojim gabaritima vrijedim za dva :oops:), ful natovaren. :D
 

La Marche

Iskreni optimist
Evo, ovaj vikend bio u Švicarskoj. Èetiri odrasle osobe u autu, pun prtljažnik. Autocesta HR, SLO i IT, oko 1.300 km, oko 200 km lokalne ceste po Italiji i Švic.
Autoput - tempomat 110 km/h cijelo vrijeme, osim nekoliko kraćih preticanja i usporenja.
Po lokalnim cestama i gradu kako se već može, pažljivo i oprezno.
Loše vrijeme, hladno, vlažno, klimatiziran auto cijelo vrijeme; rezultat nakon 1500 km puta piše na ekranu: 4,5 l/100 km.
Odgovara otprilike i mjereno po količini kupljenog goriva.
S obzirom da sam auto s ovim motorom kupio baš zato da bi mi bio što jeftiniji za ovaj način korištenja, vrlo sam zadovoljan. Ispunio je očekivanja u potpunosti!
 

gužva

New member
C4 HDI 112 nakon 1,5 mjeseci i 5000km 80% grad nimalo nježno i ostalo autoput 160+ 6,7 lit po kompu po ručnom izračunu 6,78.
 

kmee

New member
Bome, ok potrosnja, ja sad vozim octaviu 1.9 tdi, 90% grad, ostalo obilaznica i po kompu mi je potrosnja 6.1 a kad se ide u oro-goro u oroslavlje po staroj zagorskoj potrosnja padne na 3.8 lol... Konstantna brzina 80 km/h, nadam se da ce i citrac biti tu negdje hehe....
 

akiramar

Active member
Bome, ok potrosnja, ja sad vozim octaviu 1.9 tdi, 90% grad, ostalo obilaznica i po kompu mi je potrosnja 6.1 a kad se ide u oro-goro u oroslavlje po staroj zagorskoj potrosnja padne na 3.8 lol... Konstantna brzina 80 km/h, nadam se da ce i citrac biti tu negdje hehe....
Ako je doista takva potrosnja na Octaviji, mislim da ces se malo razocarati, na zalost.
 

kmee

New member
Heh da, nadam se da ce biti tu negdje potrosnja po mom nacinu voznje, citao sam tu po forumu da citrac voli nize okretaje, tj. Ranije saltanje, ali i da ga tu i tamo treba razvrtiti:)
 

liberty

Well-known member
ajmo ovako reći
vozim Berlingo po Puli i šaltam rano - potrošnja 5,8 litara
a ako ga razvrtavam do nekih 3.000 ili čak preko okretaja - potrošnja 6,8 litara

prije sam šaltao rano
sad ga razvrtavam
mislim da je puno štetnije ne razvrtavati ga
činjenica je da se nakon 1. servisa lakše razvrtava (ne znam zašto, ali tako je - možda ulje koje dođe s njim iz tvornice ima neke aditive pa je ipak gušće)

uglavnom - bio sam pobornik nerazvrtavanja sa svim svojim autimaž
a sada ih rado razvrtavam bez obzira da li je riječ o benzincu ili dizelašu
jer sam stekao dojam da im ne paše vožnja na niskim okretajima

kao da su svi auti danas napravljeni da ih se razvrtava..... (naravno kad dođu na radnu temperaturu)
 

brzi35

New member
prosjecna potrosnja

Ekipa pozdrav!
evo uspio sam nagovoriti auto da mi trosi 4.5 l na 100 km :) sliku stavljam naknadno..
koliko je vama uspijeh?
naravno da ce opet narasti ali ja sretan :p

 

brezC4

New member
Re: prosjecna potrosnja

C4 (prvi) 1.6HDi motor na Podravskoj magistrali 3,9l/100km sa prosječnom brzinom od 73km/h (prema BC-u)
 
Na vrh