Pali se narančasta lampica

sime23

New member
Saxo 1.5d pali mi se naranđasta lampica (piše u uputstvu da se zove autodijagnostika), inače auto ide skroz normalno, lampica bude 2-3 dana upaljena pa 1 dan nebude itd. Jel u šlusu il je stvarno neki kvar?
 

Dalibor

Dado Tornado
znal sam prije kaj znači ta narančasta lampica... mislim da bi ti to moglo biti neš u vezi ubrizgavanja, paljenja, ili tak neka šema
 

Zmix

New member
Narandžasta lampica znači da postoji neka greška u samom motoru ili na delovima koji su povezani sa motorom (ubrizgavanje, sagorevanje, lambda sonda...)
Pravac servis i to je to.

I kad se vratiš sa servisa javi šta si uradio.
Nemoj da si lampičar. ;)
 

sime23

New member
Bio na dijagnostici, i vele da je povremena greška na ubrizgavanju, izbrisali grešku. Došao do doma i lampica se opet zapalila.

jel se lampica gasi kad nasipas gorivo? u kojim uvjetima se pali?
Prvi put kad se zapalila, bila je upaljena dan-dva, onda je sve bilo ok par dana, onda se opet upalila na par dana, pa se opet ugasila. I sad zadnje se upalila prije tjedan dana i više se ne gasi. Nekad mi se i čini da motor promijeni zvuk, (klasično dizelsko štektanje bude malo glasnije). Inače osim toga sve ok, ne gubi snagu, ne trokira, baš ništa. Ja mislim da to ima neke veze s ventilima, možda je opruga prdnula na kojem?

Najnoviji update: pomak paljenja na bosch pumpi, sutra ide bošistu.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Jesan li ja lud ili san nešto krivo pročita? Znači čovik je doša u servis jer mu se upalila lampica šta ukazuje na pogrešku u motoru, a ovi kompjuterski "obirsali" grešku i poslali ga ća kući?!?!

Koji je to vrag? Tako bi i ja moga radionu vodit i "popravljati" aute. :)
 

sime23

New member
Jesan li ja lud ili san nešto krivo pročita? Znači čovik je doša u servis jer mu se upalila lampica šta ukazuje na pogrešku u motoru, a ovi kompjuterski "obirsali" grešku i poslali ga ća kući?!?!

Koji je to vrag? Tako bi i ja moga radionu vodit i "popravljati" aute. :)
Je istina, i rekel mi je ak se opet pojavi nek se javim, i uzel mi 100kn. Dok sam došel do doma opet se upalila.

Uglavnom bošista ima termin tek idući tjedan, tak da niš do poslje godišnjeg, bu se žena vozila dok ne krepa (mislim na auto):grin:
 

sime23

New member
Evo bio ja kod bošiste, i dijagnoza je slijedeća: otišao je senzor ubrizgavanja na bosch pumpi, nalazi se s desne strane bosch pumpe između metalnih cijevčica, jednostavno je za zamijeniti. E sad ja vas pitam di da ja to nabavim, jer navodno da novi dodje oko 2000 kn, a to mi je previše.

Po stranici citroenservice mislim da je to ovaj dio senzor 1480 a7
http://service.citroen.com/docapv/affiche.do?ref=022002140037B&refaff=0220 02 140037B&idFct=FCT0512
Laky mi možeš pogledat kolko dođe kod vas?
 

sime23

New member
Vf7s0vjxb57757456

Cijena je 4.253,87, e sad trebao bi ean kod, di bi to mogo vidjet il mi ga ti možeš isfurat. E mislim da je šifra artikla 00001680A7, jer ne videm niti jednu drugu oznaku
 
Na vrh