Pali se narančasta lampica

sime23

New member
Bar kod je općeniti naziv, proizvod po sebi može imati više bar kodova, ali EAN kod je glavni, prodajni kod, nek me neko ispravi ak zna bolje. E a taj kod mi treba jer neznam kak se zove taj senzor na hrvatskom, a kamoli na engleskom, njemačkom, talijanskom, francuskom, poljskom.... Znači svi online shopovi koji imaju moj senzor nazivaju ga raznim imenima na raznim jezicima ali ean je kod svih isti. E i kak se opće zove taj senzor i ćemu služi i jel se da popraviti?

evo slika http://forums.preloved.co.uk/fuseaction-forums.showdiscussion/thread_id-46804/f2cb1b33.html
 

Olaf

New member
daj nadi negdje na otpadu senzor ili cijelu pumpu covjece jer nevjerujem da ima popravka na senzoru...a dat 4000 kuna za senzor je puno...a jel greska napajanja ili upravljanja tim senzorom jer ja ga nikad nisam mijenjao?

usput ako ces ubuduce trebat dijagnostiku javi se jer mi je stigla Lexia i Peugeot Planet
 

zgodny

New member
sime taj senzor ti se zove senzor momenta ubrizgsavanja goriva.. kad on ne radi svjetli ti ta lampica i grijaci nece raditi, tj. neces moc upalit auto po zimi.

imas starih djelova kod vecine boshista, ja sam pljunuo 750 kn za takav jedan i od tad nema problema.. kod mene su dizne lupale, a nakon zamjene senzora - kao i prvog dana - sve po PS-u.!
 

sime23

New member
Bil sam kod 10-ak bošista u zagrebu i nijedan to nema, u auto hrvatskoj novi dodje 2000 kn a u citroenu skoro duplo. Probal sam i po otpadima, al uglavnom svi imaju lucasove pumpe, tak da još tražim...
 

zgodny

New member
meni je u bosch servisu kereš rečeno da original novi košta 18xx kuna u 3. mjesecu ove godine, tada sam jos zvao sam pinjušića - oni su me trazili 750kn za rabljeni senzor mom.ubrizg.. tak da sam uzel kod kereša.

Ima jos jedan boschist u dubravi, kojeg sam zvao, samo da me ubijes neznam kak se zove..

do brojeva sam dosao tako da sam nazvao BOSCH na branimirovoj i trazio popis ovlastenih servisa u okolici.. steta sto sam zagubio te papire negdje..

Provjeri sam.. do tad se mozes voziti tako da jednostavno odstekas neispravan..
 

sime23

New member
Bil sam danas u CS-u i da nazovem za tjedan dva pa budu probali skopat od nekud, bum probal sutra nazvat pinjušića, jer kereš mi je i dijagnosticiral kvar prije 2-3mj i nije niti onda imal rabljeni. Ma odštekal sam ga i auto normalno ide (čak mi se čini da manje troši), al stari moj kad ga ujutro kresnem mislim da celu zgradu probudim kak ruži :)), al kad se zagrije dosta se utiša.
 

sime23

New member
Evo konačno nabavio senzor i promijenio i auto ide ko zmaj:)). E sad nije mi se ugasila narančasta lampica na konzoli, pa me zanima hoće li se ugasit s vremenom ili trebam ići u servis da mi obrišu grešku?
 

zsinko

New member
Evo konačno nabavio senzor i promijenio i auto ide ko zmaj:)). E sad nije mi se ugasila narančasta lampica na konzoli, pa me zanima hoće li se ugasit s vremenom ili trebam ići u servis da mi obrišu grešku?
koliko te na kraju došao senzor?
 

sime23

New member
Zasad me je koštalo 100 eur, al sam kupil cijelu pumpu koju sad prodajem pa ak ju uspijem prodat bu i manje.

Ako odspojim kleme na akomulatoru jel bu to zbrisalo grešku?
 

sime23

New member
Ima jedan mali problem, auto ide super samo zvuk nije isti kad je hladan nekaj dosta ruži kad stisnem jače gas a kad se zgrije onda puno manje al se čuje. Jel sam nekaj zjebal zato kaj sam se 3 mjeseca vozil sa odspojenim senzorom, jel da idem bošisti da to pogleda ili običnom mehaničaru?
 

zgodny

New member
grška će sama nestati nakon određenog broja uspješnih ciklusa paljenja i gašenja bez greške (čini mi se 10x, ali nisam siguran možda i manje)

sad prodajes pumpu sa nesipravnim senzorom, ili sam nekaj krivo skuzio?

p.s. lupa i dalje jer senzor nije dobar (najvjerojatnije nije identican) a moze biti i nesto drugo, mislim normalno je da na hladno cujes dizne.. no to bi moralo prestat za par minuta normalne voznje..
btw_ obični meho ti ut ništa nemože..
 

Olaf

New member
gresku ti mogu ja pobrisat jedan dan, u petak imam intervenciju jednu pa mogu za vikend jer moram i Xsaru picasso clanu foruma pogledat jer nikako da stignem
 
Na vrh