Opet turbo punjač!!!

quadrolg

Member
Kaj ni bolje onda imat Gnojfa duju,ili Mečku 123,200D i teraj milju i baš te briga da se bu kaj zaštopalo,kakva svrha ovim novim glupostima,kad stalno moraš nešto plačat,jer inaće ode sve,nekam.
ima i tu nešto kaj veliš, mislim ovo nije normalno da samo tak turbine rikavaju :mad:
 

Konrad

New member
ma sve OK, to sam vidio i prije. ali ako pogledaš onu drugu sliku koju sam ja postavio (gdje je prikazana sama turbine) postoji cijev ali na vijcima nije nikakav detalj prikazan sa sitom. to mi sad nije jasno.

jedino ovo što je Krky označio... ali opet nigdje nije naznačeno da se tu nalazi nešto. možda bi trebalo skinuti karter pa zaviriti.
ako opet pogledas sliku koju je Mirda stavio skuzit ces da je sito na sarafu broj 5 sa gornje slike gdje je cijev za napajanje i povrat ulja iz turbine
 

deda

New member
Previše se to sve komplicira nepotrebno i kaj više ima to više rikava.Nema dugo sam se vozil u prijateljevoj Mečki 300d turbak,linija 124,auto ima 560 000km,ima sve klimu abs,star je prek 25 let,izgleda ko nov,ide ko nov,mehanika savršeno radi,motor ko u mladića,automatik,a sve na njemu ko kamion,nikad niš nije radio na autu,osim redovitog održavanja.Poglej sad ove novije i nove Cedlaće,non stop vise u servisima,a vlasnici coltaju ko da imaju harem.
 

Krky

Lakerski profesionalac
ako opet pogledas sliku koju je Mirda stavio skuzit ces da je sito na sarafu broj 5 sa gornje slike gdje je cijev za napajanje i povrat ulja iz turbine

daj mi reci dali i stari 1.4hdi 50kw u tom šarafu na cijevi za napajanje i povrat ulja iz turbine ima to malo sito?
 

vule sk

New member
mislim da novi nema jer bi se već javljali ljudi sa riknutim turbinama.. Evo da izložim svoje iskustvo.Kupio c4 1.6hdi iz 2005 sa navodnih 89000 km.Odnah napravio servis i skužim kod promjene ulja da kad je stavljeno novo ulje,već je bilo crno na šipki,auto nije ni bio upaljen!Znači dok je došlo do kartera-već je bilo crno ko ugljen!Prešao 2000 km i odlučio napravit sljedeće.Karter dole,čišćenje uljne pumpe tj.onog famoznog sita.Nešto malo je bilo na dnu kartera spaljenog ulja,sito skoro pa super čisto.Medjutim skinem ja i lajtung koji vodi ulje do turbine i ono malo sito u njemu i tu je već druga priča..prilično otežan protok ulja do turba,barem pola tog sita nije moglo propustit ulje,skinuo sito,bacio,sad ima 100 i kusur,sve 5!(osim što hladan roglja,a turbina zviždi prvih 2-3 minute,al to je od prvog dana tako)
 

Dalibor

Dado Tornado
to bi mogao biti i glavni problem "zna li netko nekog tko zna napraviti kako treba"...
mogo bi se okladiti da postoji plan i program održavanja tih motora, a akcija izmjene ulja možda nije jedina stavka u njemu :cool:


to me podsjetilo kako na nekim autima koji imaju stražnju osovinu sa igličastim ležajima postoji plan održavanja koji kaže da na 120 000 km treba zamjeniti ležajeve, no to skoro nitko ne radi i onda na 150 000 km imaš teme na raznim forumima kako na citroenima i pežoima postoji problem nakrivljenih stražnjih kotača.
 

Lima

Member
Zaboravih napisati, ono kad mi je drugi puta riknula turbina nakon svega 1000km, uzrok je bio neotklanjanje uzroka od prvi puta a to je bila ona mrežica-sito (govance u promjeru cca 5mm) u dovodu ulja do turbine koja je bila full začepljena.Inače reparirao sam turbinu, tj. majstor-drugi ju je poslao na reparaciju u Vinkovce i odmah su javili da je turbina radila na "suho".To me koštalo 4700 kn sve komplet s radom.
Tec, čitaš li!
 

vlado7

New member
Zaboravih napisati, ono kad mi je drugi puta riknula turbina nakon svega 1000km, uzrok je bio neotklanjanje uzroka od prvi puta a to je bila ona mrežica-sito (govance u promjeru cca 5mm) u dovodu ulja do turbine koja je bila full začepljena.Inače reparirao sam turbinu, tj. majstor-drugi ju je poslao na reparaciju u Vinkovce i odmah su javili da je turbina radila na "suho".To me koštalo 4700 kn sve komplet s radom.
Tec, čitaš li!
gdje si je u vk reparirao,
jel mozda kod dalica?
jel si stavio novo sito ili je sada bez sita?
 

Lima

Member
gdje si je u vk reparirao,
jel mozda kod dalica?
jel si stavio novo sito ili je sada bez sita?
Mislim da je sada bez sita, koja je firma u VK budem vidio sutra pa napišem.

Evo firma u VK, neznam jel ovo dozvoljeno (ako nije budem zbrisao) ali Auto centar Mario - Vinkovci.
Poslali mi opis kvara, rezultate popravka, rezultate balansiranja i uputu kako se "čuva" turbo punjač.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Mislim da je sada bez sita, koja je firma u VK budem vidio sutra pa napišem.

Evo firma u VK, neznam jel ovo dozvoljeno (ako nije budem zbrisao) ali Auto centar Mario - Vinkovci.
Poslali mi opis kvara, rezultate popravka, rezultate balansiranja i uputu kako se "čuva" turbo punjač.

daj nam tu zalepi tu uputu kako se "čuva" turbo punjač, možda kome zatreba
 

Lima

Member
daj nam tu zalepi tu uputu kako se "čuva" turbo punjač, možda kome zatreba
Niš posebno, sve je već rečeno na ovom forumu, ali lijepo je vidjeti kad netko brine o kupcima ......!

Jga, kak se slike uploadaju, nisam nikad!!

Poruka Moderatora:
http://www.citroenforum.hr/citrocafe-177/tutorial-postavljanje-slika-na-forumu-2392/
 

vlado7

New member
je,to je dalic,autocentar mario

ja cu jos malo na servis pa bih isto to sito izvadio

nisam to nikako dirao a imam 108tis
 
Na vrh