Općenita iskustva sa C5 II

La Marche

Iskreni optimist
Meni i na C4 i na C5, a isto tako nekad i na 307SW, dobro, jako dobro čak, radi kad god sam u vožnji.
Kad stojim na mjestu ili u stani-kreni, ponekad počne brisati k'o lud, možda svaki peti put otprilike, znači vrlo često.

A za opremu automobila ne brinem da li bi neki auto nešto trebao imati ili ne, neki auto ima ovo, neki ima ono.
Nisam auto kupio napamet.
Ako mi nešto zaista treba, provjerit ću da li to ima. Ako mi nešto nije važno, boli me đon ima li toga ili ne.
 

Pavel

Lepi™
Što se tiče brisača, meni briše normalno (brzine preko senzora). Uglavnom sam na senzoru, rijetko kad se prebacim na intervale. Zadovoljan sam sa svime jedino što mu treba neko vrijeme da se prešalta. Recimo pada lagana kiša, on briše ali s većom pauzom. Doslovno dok se ne nakupi kapljica po cijelom staklu. I onda naleti prolom oblaka, krene obilan pljusak, i on ne je*e živu silu. Stoji..I nakon par sekundi obriše..Pa stoji...Pa shvati da pada puno jače pa krene ubrzavati i onda valjda okrene na najjaču brzinu. :D

Inače radi oke.

Nego, bilo mi dosadno jučer pa sam čitao malo upute. Nisam baš shvatio ali imam mogućnost programirati da se vanjski retrovizori zakrenu u određeni položaj kod prebacivanja ručice mjenjača u R. Meni se to ne događa pa me zanima koji je postupak da se to isprogramira, jer kad se to jednom napravi on valjda memorira. :)

I da, našao sam i u uputama ono što sam prije pitao, dal se ostalima pale sva četiri kod naglog kočenja. I to imam samo se ne pali, vjerojatno je u dijagnostici ugašeno jer se mora ručno gasiti (iako piše da se gasi ili automatski po ubrzavanju ili ako nakon kočenja slijedi stajanje, recimo semafor, onda mora ručno).
 

La Marche

Iskreni optimist
Meni na C4 nije radilo to pomicanje u vožnji unatrag. Rekli su mi na servisu da bi trebalo čim auto ima preklapanje retrovizora, međutim, nije radilo u što su se i sami uvjerili, a nije mi to baš važno pa se nisam zamarao inzistiranjem da se istraži zašto ne radi. Da li je u pitanju kvar, ili nije ni predviđeno za taj model.
A to ni inače u knjižicama vozila nikad ne piše da li baš moj auto treba nešto imati ili ne, samo se ograđuju da neki to imaju, neki nemaju.

Isto je sad i na C5. Ne pomiče se u rikvercu.
 

Pavel

Lepi™
Isto je sad i na C5. Ne pomiče se u rikvercu.
Da, meni je isto rečeno ako imam automatsko preklapanje + unutar elektrokromatski da bi trebalo. Ne igra mi ulogu jer nije da se ne mogu bez toga izvest samo ono, fora je..Mislio sam da radi.
 

La Marche

Iskreni optimist
Da. I meni bi bilo fora, ali ruku na srce i C4 i C5 imaju jako velike retrovizore i kad su namješteni vidi se i do dolje dovoljno.
Nekad su Opeli i moj 307 imali uske retrovizore pa je to bio problem, ali tada nije bilo tog pomicanja.
Sad su retrovizori dovoljno veliki, a pomicanje se stavlja... nema logike, veli mali Ivica.
 

Doomsday

U prolazu...
Vjerojatno imate obojica...

Ali, da bi funkcioniralo, mora izbornik za namještanje retorvizora biti na desnom, suvozačevom retrovizoru, i auto, uz kontakt, ubačeno u rikverc...

Onda namjestiš desno ogledalo kako ti paše za ići u rikverc, obično malo više put dolje...

Èim izbaciš iz rikverca, ogledalo bi se trebalo vratiti u 'default' položaj... A default položaj namještaš na isti način, samo mjenjač ne smije biti u rikvercu...

Isto tako, ako ti selektor nije u položaju za desni retrovizor, kod ubacivanja u rikverc retrovizor se neće pomaknuti u posebni položaj zapamćen za rikverc...

Tako je funkcioniralo na C5 iz 2006. koji sam imao kod sebe neko kraće vrijeme... Možda su ostavili na isti način i za novije modele...

:)
 

Doomsday

U prolazu...
Zašto...?

Meni je to bilo baš super, jer je bilo situacija kad sam u rikvercu želio desni retrovizor u default položaju...

:weeabooface:

P.S. i da, samo desni retrovizor ima tu opciju na C5 koji sam vozio...

:)
 

La Marche

Iskreni optimist
Ne.
Ne radi.
Niti ima opcija da se to uključi u servisu. Ili električari u servisu to ne znaju aktivirati, što mi je jako malo vjerojatno.
Niti na mojima C4 Medveščaku iz 2011. ni na C5 iz 2016.
Za ostale ne znam.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Meni na C4 nije radilo to pomicanje u vožnji unatrag.
Medveščak nema tu opciju samo ex modeli .
Jedino mi je malo bezveze sto mora biti odabran desni retrovizor
i na c4 i na c5 se mogu podesiti oba retrovizora ali to je moguće samo u gornjoj opremi.
u uputama od auta vam stoji način podešavanja ali je koliko sam čito upravo kako je
Doomsday i opisao stavi se selektor u položaj npr ljevi retrovizor i auto mora biti upaljen i ubačen u rikverc. te zatim ubačen u prvu. zatim isto ponoviti sa desnim i on onda automatski prebaci ogledala kada se ubaciva u rikverc. ali pročitajte u uputama točno način. ako ih nemate mogu vam poslije isječi taj dio pa staviti ovdje.
 

Brruno

Well-known member
Ja i dalje mislim da je 1.6 motor precudan za c5. Pa meni ponekad bude malo 163 ks na 2.0? Ne znam koliko dugo bih izdrzao na 1.6 hdi osim na manjem automobilu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Od vozača do vozača... tko nije prezahtijevan će bit zadovoljan. Do 100 dođe u razumnom roku, 150 na tempomatu drži bez muke.
A i ako ćemo bit iskreni, taj auto ide bolje od valjda 60% auti koji su na ovom forumu.

Al da bih ga kupio, nebi :D
 

mamut

C5
Donator foruma
Meni je sasvim dovoljan, ali ja sam
"Nezahtjevan" i brzina mi nije bitna, za lagano cruisanje, te kako ivan kaze 150 na autoputu, taman
 

Brruno

Well-known member
Ja dosta vozim lokalnim cestama. Da imam slabiji motor stalno bih se vozio 40 sat jer se ovdje u Istri odmah zaglavis iza nekog kombija,traktora i slicno. Brzina ni meni nije jako bitna. 140,150 na autocesti max
 

Milosh

Test
Ako može jedna molba ovjde, da ne otvaram novu temu samo zbog ovoga...

Ako bi neko od vas ko u C5 ima navigaciju da mi izmjeri tačne dimenzije otvora u maski za displej navigacije. Znači mislim na veliki displej od navigacije (valjda je 7 inča), pa na otvor za taj displej u crnoj plastičnoj maski. Trebaju mi tačne dimenzije u mm (po mogućnosti izmjerene šublerom (nonijusom)), širina i visina otvora.

Hvala unaprijed.
 

Brruno

Well-known member
Misli. Da trebas navesti koja te navigacija zanima jer ima par verzija. Ako se dobro sjecam,vborovic je morao uzeti plastiku s malo vecim otvorom za rneg 2 jer je ekran bio malo veci
 
Na vrh