Nove tablice

mariola

Active member
pokrajine kao takve kod nas ne postoje u nekoj službenoj formi
Steta, da, nisam u tom "smjeru" razmisljao. No, bilo kako bilo obicnog puka se nece ni pitat tako da....mozemo mi do unedogled razglabat, bit ce kak "oni" veliju :)

Da se vratim na te famozne Njemacke tablice....meni su ok, bas mi dobro stoje na autu :) a kombinaciju slova i brojki platio sam ko kikiriki i kaj je najbolje gotove su odmah na licu mjesta u roku dvi minute. Zasto ne bi birao tablicu koja se meni svidja ako mogu? I lijepo mi stoji (grad) - grb pokrajine - HR :wub:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Svi ćemo se prijaviti u Vitez kod Guleta napraviti boravište i Bosanske tablice :D

Ovi naši političari truju naciju glupostima izmišljaju dali kockice ili grb. mene da se pita sklonile bi se sve oznake gradova i grb, bili bi samo slova i brojevi u lijevom kutu zvjezdice i hr i to je to.

Ovdje se spominje Ustav. Pa ovi crveni i plavi političari kažu da je Ustavom zajamčena isplata plača pa sama država ne isplačiva plače. Pametnom dosta.

Drže ruku na srcu ljube zastavu i grb sjede u prvim redovima Crkve, a onda uz velika primanja još lažiraju mjesto boravišta zbog putnih troškova i manjeg prireza. svako malo netko guli krompir 4mj za 10mil KN itd.

I onda vezano za registarske oznake rade cirkus. umjesto da se sve pojednostavilo. već kad se moraju mijenjati Registarske oznake.

Političar gleda na svemu da okrene novac i da bude po njegovom a ne po onome što narod hoće.
To se zove narode tko vas :cenzura:


Spominje se ovdje i Njemačka ne brinite ni tamo nije bez cirkusa u Bad Mergentheim prije desetak god su ploćice bile sa oznakom MGH da bi onda ukinili to i stavili TBB sad od prošle god vračaju pločice MGH
Tako da sad imaju pomiješane tablice i vozači su ljuti na takav cirkus.
evo pogledajte i sami.






Susjed od Ujaka na Citroënu slikaru ima MGH ploćice


Evo Ujak na svom Renault ima TBB tablice.


I tko je rekao da u Njemačkoj nema Citroëna ja sam ih vidio po priličan broj. :palacgore::euforija:
 
Posljednje uređivanje:

Damaj

Active member
@ damaj - nemoj, molim te, meni te priče ne budeš prodavao ili razmišljao za mene ... jedna stvar je voljeti domovinu, ali silovati je na način da baš sve mora biti u "tonu", kvragu, pa to niti ameri ne rade (a većih patriots od njih na kugli zemaljskoj nećeš naći)
Nikome ja ne prodajem priče niti razmišljam za nekoga, ja razmišljam za sebe, nego sam javno iznio svoje mišljenje na ovom mjestu koje je također javno i dopušteno je (nadam se) iznositi svoja mišljenja. To što istina nekoga boli ja mu tu ne mogu pomoći. Kolega ZlakoC4 je rekao "ako se već mora mijenjati", ali ništa se ne mora mijenjati osim nadodati plavu trakicu sa zvijezdicama i Hr unutar toga. A i ovo da sve mora biti u tonu isto tako ne stoji jer reg. oznake nisu pod stavkom "sve i svašta" nego su službene oznake na vozilima naše države. I nisu se političari dogovorili kako će biti, nego se političari uplašili za svoje fotelje prije izbora jer su shvatili da je veliki dio biračkog tijela protiv predloženih promjena na reg. oznakama, pa su ostavili neka bude kako je do sada bilo.
 

vborovic

C5 modifikator
To što istina nekoga boli ja mu tu ne mogu pomoći
Ako ovo ide mene osobno, vjeruj mi, fulao si adresu za nekoga uvjeravati u domoljublje (ima ljudi na ovom forumu koji znaju zašto to tvrdim) ... dalje ne želim raspravljati na ovu temu s tobom ...

nego su službene oznake na vozilima naše države
Pokaži mi gdje piše da tablice moraju imati obilježja države na sebi? Ovako izgledaju aktualne engleske, iste kao i prije, samo što su dobile s lijeve strane EU traku ...



... što su i naši komotno mogli napraviti sa postojećima ... pa nisu ...

Ja nisam spominjao politiku niti sve ono što je prolazno/promjenjivo u ovoj državi, samo činjenice na kojima je temeljeno ono što je do sada napravljeno, pa bačeno u vjetar ... na isključivo temu tablica ... zašto tebe ta politika boli ili smeta je tvoj problem, ne moj ...
 

Damaj

Active member
Baš na primjeru Britanije koja nije ništa mijenjala osim fonta i boje kažem da se i kod nas ne treba ništa mijenjati jer mi se od naših promjena već povraća, stalno promjene a ništa se korisno ne postiže. A i sit sam ovih liberala koji bi stalno nešto mijenjali i jako su glasni. Ja sam tradicionalista kakvo je naše društvo u većini i nismo tako glasni kao ovi predhodni.
 

La Marche

Iskreni optimist
U pravu su svi koji vele da se ne mora na tablice stavljati državna oznaka. Ne mora. Jasno da se ne mora.
Ali, ako se odluči stavljati službena državna oznaka (tko je to i zašto odlučio - nemam pojma niti je važno), onda to mogu biti jedino grb, zastava ili himna. (Ajmo stavit himnu! Kucneš tablicu i tablica zasvira himnu! :) )

Odlučilo se onda staviti grb a ne neke druge oznake, ili nikakve oznake, a ako ga nosimo na tablicama već više 25 godina, ne vidim zašto bi se to sad mijenjalo, s domoljubljem ili bez njega.

Ako ćemo pravo, po simbolima na tablici nije se zapravo ništa bitno ni promijenilo.
Grb je sa sredine otišao u desnu stranu, slijeva je dodan taj EU, a slova su u sredini.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ima ljudi na ovom forumu koji znaju zašto to tvrdim
ih ih znam :grin: :palac-gore:
Ja sam tradicionalista kakvo je naše društvo u većini i nismo tako glasni kao ovi predhodni.
Tradicija ? ovo je govor u ime većine a koliko je meni poznato samo nas 45-50% izlazi na izbore? a mi ovdje govorimo u ime većine. Ja ne govorim samo u svoje ime i iznosim svoje viđenje stvari.

I naravno da ovo sve kroje političari do jučer crveni od neki dan plavi a narod po starom dobrom običaju nitko ne pita. Ako hoćeš mišljenje naroda o tablicama je bi taj da ostanu kakve i jesu znači i bez EU obilježaja. to su istraživanja pokazala.
Također u jednom istraživanju je se pokazalo da bih ljudi imali jedinstvenu registarsku oznaku za cijelu RH a ne po gradovima ili tome sl.
Istra ima PU oznake za cijelu županiju a pričamo o tradiciji.

Ja mislim da je najpoštenije kad već moramo mijenjati registarske pločice zbog odluke političara da su onda bar izbacili nazive gradova ili bar to onda ograničili na naziv županije. sklonili grb i stavili zvjezdice EU i RH naziv i sve jasno. Grb RH je prepoznatljiv samo nama strancima ne i to provjereno. dok na RH ili CRO odmah reagiraju i znaju o kojoj je zemlji riječ.

Također i kad vide HR kockice odmah znaju za Hrvatsku. iako ja nisam da se bilo što stavlja na tablicu osim EU i RH brojevi i slova i svi sretni i zadovoljni.
A takva je većina tablica u razvijenim zemljama.

Samo što RH nije još mentalno politički dozrjela.
 

charllie

Active member
Nedo bog ka nekom pingvinu padne na pamet, pa dene sliku od franceka gore, no kuliko vidim od ovih kaj su osvojili fotelje nist cudnega.
Meni se osobno ne svidjaju,ostavil bi stare bez grba na levi strani itak ga skoro niko ne kuzi nebi ubacil nit EU pa je to jasno po zvezdicah.:angel:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja sam tradicionalista kakvo je naše društvo u većini i nismo tako glasni kao ovi predhodni.
Npr. oni koji me znaju osobno i poznaju moj životni put mi ne mogu osporiti domoljublje niti da se na trepavice postave. Za dojmove anonimaca na foruma me zaboli. :) Stoga ću s punim pravom reći kako mislim da grbu na tablicama nije mjesto. To je čista prostitucija grba. Krajnje neprimjerena upotreba. Fetiš. Otprilike jednako neprimjereno poput postavljanja državnog grba na prljavom zidu javnog toaleta.

Baci pogled dolje fotku Ljubičića (konzervativca, HSS-ovca i domoljuba), pa probaj osporiti vizualni nacionalni identitet Hrvatske, a nigdje grba.



Ako ćemo o grbu, ljepši mi je onaj od herceg-bosne, nego ovaj naš sa životinjama i nekakvom "krunom".
 

ZlatkoC4

Well-known member
Stoga ću s punim pravom reći kako mislim da grbu na tablicama nije mjesto
to smo i gore komentirali pa Hrvatska je poznata po svojim kockicama a ne Grbu.
U ovome se slažem s tobom. :grin:
U svijetu smo godinama predstavljani pod šablonom kockica i tako smo prepoznati.
samo što naši političari ne prepoznaju što je nacionalno a što za svijet ?

Ja bi da se metne sa strane karamarkov lik
može deda LOL:rofl:
Iako bih neki komad ženske bolje stajo :cool: :sise:
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Netko našao stare strojeve za štancanje na lageru, ispjeskario ih i prodao državi pod najnovije ...
Znaš šta ću ti reći, da ne bi bija time nimalno iznenađen. Nimalo. Taman kad čovik pomisli da od onih milanovićevih debila nema veće žgadije, evo ti ovih "domoljuba". Oslobodi nas bože.
 
Na vrh