Nove tablice

mamut

C5
Donator foruma
To sam i ja pitao bumpajuci ovu temu 4.6. ali nema odgovora jos, pretpostavljam da se dobivaju novi brojevi, kak bi mi inace odmah dali tablice
 

diegos

Well-known member
Ahh... Nove bi uzimao jedino po narudžbi, ali ovako... Neko tamo plavo polje sa zvjezdicama mi ništa ne znači :grin:
 

Franz

Well-known member
Od ponedjeljka nove registarske pločice s EU logom



Od ponedjeljka, 4. srpnja na snagu stupa novi Pravilnik o registraciji i označavanju vozila kojim je reguliran izgled i cijena novih registarskih pločica, doznaje se u MUP-u.

Prema odredbama novog pravilnika postojećim registarskim pločica s lijeve strane dodan je plavi pravokutnik kao oznaka pripadnosti Europskoj uniji tzv. europski logo i nacionalna oznaka za Hrvatsku – HR. Registarska područja pritom su ostala ista, kažu u MUP-u.

Postepeno će se zamjenjivati

Nakon početka izdavanja novih registarskih pločica vozači neće morati mijenjati postojeće registarske pločice, već će se one postepeno zamjenjivati u svim onim slučajevima redovnih zamjena - kada vozači po prvi puta registriraju vozilo, prilikom promjene registarskog područja, u slučaju gubitka, krađe ili oštećenja.

Što se tiče cijene, skoro sve vrste registarskih pločica će pojeftiniti.

Obične registarske pločice pojeftinit će sa 76 na 65 kuna, registarske pločice po narudžbi s unaprijed zadanom brojčanom i slovnom oznakom s 378 na 278 kuna, prenosive pločice s 920 na 278 kuna, dok je najveće pojeftinjenje svakako ono za registarske pločice po izboru koje će sa 6720 kuna pojeftiniti na 2000 kuna, navode u MUP-u.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Kakav će to treš po cesti sad bit
Laše ćeš znat s kime imaš posla kad ti se ubaci bez žmigavca. :)

Sad si me sitija nečega. Jedan moj prijatelj, psihijatar po struci, radi u zatvoru ka doktor, mi je priča kako je simptom nekog graničnog poremačaja kad čovik ima više od tri tetovaže na sebi. Kad uzima anamnezu na dijagnostici novin zatvorenicima, redovito je pitanje imaju li tetovaže i koliko njih.
Navodno neki problem sa proceson mentalizacije, šta je simpotom nekog poremećaja, nači kad moraš istetovirat na sebi rođendane i ime dice, žene, stavit sliku pape, matere, ćaće, tuđmana. U sličnom kontekstu mi je priča o tome kad ljudi moraju imat poseban broj mobitela sa nekim datutom, registraciju s godinom, incijalima, ugravirat štapon datum u friški beton kad su deku livali...... Razmislite sad o tome. :) Ako ima koji psihijatar ili psiholog, moga bi se nadovezat, ako ne, baš ću ga pitat da mi rastumači. :) Haha, jesan li sad neke teke zabrinija? A? :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
hehehehe nekako sam se odmah nogometaša raznih sjetio, dosta ih ''pati'' od toga.



ugravirat štapon datum u friški beton kad su deku livali
ovo sam ja do jedno 10. godine radio, i obavezno otisak ruke ili noge :D
 

markan1000

Well-known member
Haha, jesan li sad neke teke zabrinija? A?
meni to više zvuči da se oni koji nemaju ništa od navedenog na ovaj način tješe kako su normalni :whistling: a i psihijatri ko psihijatri, čim lakše postaviti dijagnozu tim bolje. imaš više od tri tetovaže, bolestan si u glavu... o mila majko
 

ZlatkoC4

Well-known member
@Tanaja
što bih to bilo bolesno staviti na tablice neke brojeve i slova koja ti nešto znaće ?
Znam da i Pisihijatrima treba ponekad pregled istog.

ja imam tablice vk279pu i što bih tu bilo ludo ja iz vk žena iz pu. prije smo furali pu oznaku ali kako smo mijenjali boravišta tako nam je ostalo samo vk pa smo onda dali izraditi gore navedenu tablicu. simbolično a nama nešto znači.
ali oćito da smo malo poremećeni prema tom psih. :grin:

ali fučka mi se za to :D

a što bih tek bilo da imamo i tetovažu. :confused:

znaći svi oni koji su služili JNA a velika večina ima istetoviran znak JNA pa i neke druge su oćito poremečeni, tom tvom psih treba pod hitno kolega sa posla :D
 

gule

Active member
Tresla se gora, rodio se miš. I dobro je da je tako. Još, da su samo svima na tehničkom zalijepili ono plavo EU u vidu naljepnice, bilo bi još bolje.
 

AX-ja

èudo jedno
simptom nekog graničnog poremačaja kad čovik ima više od tri tetovaže na sebi.
ja osobno mislim da je taj tvoj psihijatar...debil.
njemu treba,recimo dijagnoza,nek se javi na pregled.

al da ostanemo na temi.
meni su tablice bzveze
kao i ove postojece.
vec kad su radili toliku buku,trebali su kompletno nove,dizajn,slova,brojeve.
pa cak i velicinu
da se vidi ta raskos EU.. :)
 

vborovic

C5 modifikator
Èekajte dok netko skuži foru, pa dok konačno uđemo u Schengen zonu zaključe da nam trebaju novije tablice od ovih sada novih ... :whistling:
 

deda

New member
Vidi,Italija,Austrija,Francuska,Njemačka,Švica,itd.............nitko te tamo ne tjera da moraš uzeti nove tablice,tj,nikada stare nisi trebao niti trebaš vračati,nema odjave auta,jednostavno ne smiješ na javnu površinu sa nereganim autom,dakle ako želiš tablice ti ostaju za vjeke vjekova,li na autu ili doma na stalaži i kad ih ponovo želiš,samo ih metneš na auto,napraviš tehnički,sve platiš i peri Miško.
Upravo zato imaš kod njih,novih i starih automobila sa starim tablicama,tvoja stvar,a gdje smo u toj priči mi?
Da ne spominjem,da možeš platiti samo jednu regu za pet automobila i samo stavljaš tablice na auto sa kojim se trenutno želiš voziti,naravno TIV moraju imati svi,dali trajni ili periodični,opet ovisi o statusu auta.
Kaj je to toliko komplicirano da ovi naši uhl:cenzura::cenzura::cenzura:i to već jednom ne mogu kod nas uvesti?
 

deda

New member
Zato se kod nas svakodnevno po cestama vozi 200 somova nereganih auta i u današnje vrijeme ih murja nemre polovit,ma možeš mislit.Koliko ih ja znam,najviše se tak voze oni koji bi to trebali i sankcionirat.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Živjela nam Jedina i premila! Država u kojoj kad "spremiš" 10, 15, 20 XY milijuna nečega, dobiješ uvjetnu osudu uz kaznu na društveno koristan rad (guljenje krumpira), ali ne dao Bog, pa staviš naljepnicu (eeej, naljepnicu!!) na yebenu tablicu, odma valja čovjeka baciti u lance kao psa i ravno u tamnicu, pa nek se nauči kriminalac poštenju. :D :DJer zamisli krimena staviti na "službenu ispravu" naljepnicu koja je oblikom i izgledom istovjetna onoj kakve sada izdaju kao "službene".

 

vborovic

C5 modifikator
Ne ulazeći u to da se teški gospodarski kriminal kod nas adekvatrno (ili uopće) ne kažnjava, ali ako je propisano da se tablica kao službena isprava ne smije krivotvoriti, ne vidim onda potrebe za daljnjom raspravom ... onda bi si isto tako mogao na osobnu nalijepiti (ajde, dok su još bile stare) drugu sliku, student bi se mogao sam potpisati u index i te fore ... ne može se, kažnjivo je (ako te ulove) i bok.
 
Na vrh