Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nemam SMEG uređaj, ali koliko vidim, Setup bi bio na onom gornjem desnom gumbu, iznad globusa (kotačići).
Jesi li probao to držati?
Ovaj broj što ti je dao to je vjerojatno VIN (zadnjih 9 znamenki broja šasije) za koji su vezane karte. To nije verzija softwera u radiju...
 

Pankoz

Active member
Ti brojevi su poslednje cifre od VIN broja,to si u pravu.
Pritiskom na onaj točkić o kome govoriš dogodi se samo da se radio mutira (skroz utiša),a ponovnim pritiskom se vrati u normalu.
 

tommy133

New member
Ja imam c4 picasso iz 2014 godine i kad držim ovu setup tipku malo duže onda mi se pojavi informacija o svim firmware-ovima i kolko vidim svi su negdje od datuma 09/2013 godina

E sad pošto sam novi ovdje i novinsa tim mofelom auta imam dosta pitanja pa kad dobim grube odgovore bit ću pametniji :)

Idem uskoro na servis pa cu tražiti update, e sad što tocno da updajtam, ok kartu navigacije ima smisla radit kad su karte zastarjele, po novim cestama pokazuje da idem po livadama, jel se to naplacuje, ok ruke ali da li se placa software (licenca) ?

Ako radim update samog softwarea da li cu dobiti neke opcije koje sad nemam poput isključivanja automatske ručne u manualnu, isto tako možda da se trajno ugasi eco mod i po potrebi opet aktivira ili je to nemoguća misija ? Da li ce mi se mjenjati izgled prednjeg glavnog ekrana ?

Da li uopce preporucate update softwera (ne navigacije) čisto da se nekaj ne s*ebe jer sad uglavnom sve radi i vec sam se priviknuo pa sad nebih ako dođe novi firmware da bude sve drugačije
 

pokra89

Well-known member
sve to možeš sam, uz malu pomoć pretraživača. :)
Ako ćeš u ovlaštenom to raditi, masno će ti naplatiti. Uglavnom, multimedija ti je SMEG+, zadnja verzija firmwarea je 5.43.A.R2, zadnja verzija karata ti je 2019-2.
 

tommy133

New member
Ok mogu probati sve sam ali je ključno, da li mogu nešto shebati tj. dal se nekom nešto desilo da je poslije upgradea imao problema sa bilo čime ?
 

tommy133

New member
Danas sam napravio samo upgrade Smeg+, bio je iz 2013 godine a sad je 2017, nisam primjetio neku razliku osim što sam dobio opciju izbornika na hrvatskom i kod radija se malo izmjenio font slova... jel netko mozda zna koja su glavna poboljšanja osim ovog što sam sam otkrio ?

Sad moram još napraviti upgrade navigacije, budem svaki dan pomalo jer to sve stvarno dugo traje i auto mora biti upaljen

Kolika je memorija ukupna za ubacivanje navigacijskih karata, zasad mislim ubaciti samo istočnu europu a koliko vi imate tih karata instalirano ?
 

mzezelj

New member
pozdrav ljudi,

Imam c4 grand picasso 2015. 7.mjesec(blue hdi 120) Zanima me oko upgradea softwarea, kolko vidim sve sto imam unutra je od 1.8. 2015. znaci prastaro. servis me za upgrade trazi 900kn, sad ne znam ni sam da li je to puno ili ne ali kazu da je to samo za karte, a ja zelim da cijeli firmware upgradeaju, imate ideju kud da idem da mi to srede ili da probam sam ? thanks!

Edit:

vidio sam da su neki s nadogradnjom dobili mirror screen ili je to do hardvera samo? ovo je onaj kao noviji gps cip unutra takod a se moze povezat s my citroen aplikacijom ako to ima ikakve veze? ugl ako se i dobije mirror screen to onda radi s android auto?
 
Posljednje uređivanje:

Pankoz

Active member
Uspeo sam juče da ažuriram poslednje mape koje su izašle.
Najveću muku mi je zadao generisani aktivacioni kod ,ali i to sam uspeo rešiti uz pomoć forumaša sa gpspower.net-a.
Na savet tog forumaša odustao sam od ažuriranja firmware-a jer nisam imao apsolutno nikakvih problema sa multimedijom,a navodno posle ažuriranja oće da počne nekada i da brlja.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Speedcams
Znam da nažalost službeni PSA file ne pokriva Hrvatsku (kao niti BiH ili Srbiju), a to mi je dosta bitna stvar na koju sam se s prethodnim RNEG uređajem navikao i sad mi fali na SMEG+IV2...

Danas sam našao nekakvu SpeedCamUpdates .com stranicu gdje su na mapi prikazane i kamere u Hrvatskoj.
Kupio file (10€) za SMEG+, ali stvar kod mene ne radi!
Možda sam kupio krivi file? Ovi imaju nekakav SMEG IV2 Android, ali nisam uzeo taj jer u nazivu nedostaje + i kod mene nije Android, nego je aktiviran Apple CarPlay. Možda sam tu fulao? Možda to Android/Apple nema veze, nego je bitno da je IV2 (iako im u nazivu nedostaje +)?

Anyway; ako je netko voljan probati ovaj Speedcam file (3,5 MB zip) u svom SMEG+ uređaju, lako pošaljem na mail pa javite ako to radi...
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Pankoz

Active member
Izašle su nove mape za fabričku navigaciju za Peugeot i Citroen vozila.
Nadogradio sam opet samo paket za jugoistočnu Evropu (zemlje iz okruženja + Grčka) pošto mi ostale mape trenutno nisu potrebne.
Svakako sam skinuo mape cele Evrope pa po potrebi vrlo lako mogu da instaliram i za ostale zemlje.
Procedura instalacije za jugoistočnu Evropu traje oko 12-13 minuta.
 

ivicadesput

New member
Uspio sam napraviti upgrade i firmwarea i karata. HVALA!!
Očito je bilo samo do USB sticka.
Èita samo sa 8GB.
A muziku čita i sa 32 (možda i više, nisam pokušavao).
Sve skupa nije riješilo moj problem sa satelitima koji je opisan na drugoj temi, ali bar imam novi firmware.
BOK JEL BI TE MOGAO ZAMOLIT DA MI POMOGNES OKO UPLOADA FIRMWAREA
 

pokra89

Well-known member
Speedcams
Znam da nažalost službeni PSA file ne pokriva Hrvatsku (kao niti BiH ili Srbiju), a to mi je dosta bitna stvar na koju sam se s prethodnim RNEG uređajem navikao i sad mi fali na SMEG+IV2...

Danas sam našao nekakvu SpeedCamUpdates .com stranicu gdje su na mapi prikazane i kamere u Hrvatskoj.
Kupio file (10€) za SMEG+, ali stvar kod mene ne radi!
Možda sam kupio krivi file? Ovi imaju nekakav SMEG IV2 Android, ali nisam uzeo taj jer u nazivu nedostaje + i kod mene nije Android, nego je aktiviran Apple CarPlay. Možda sam tu fulao? Možda to Android/Apple nema veze, nego je bitno da je IV2 (iako im u nazivu nedostaje +)?

Anyway; ako je netko voljan probati ovaj Speedcam file (3,5 MB zip) u svom SMEG+ uređaju, lako pošaljem na mail pa javite ako to radi...
😎
ako ti se nitko nije javio, ja mogu probati i javit radi li na SMEG+
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Dakle, ništa od tog Speedcam file-a za Hrvatsku!
Porobao je i pokra89 na svom SMEG+ uređaju i kaže mu (kao i meni) da "datoteka za ažuriranje nije ispravna".
Eto, samo za informaciju, da ne bacate i vi nofce na taj fake-proizvod...
😎
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ništa od toga, nažalost.
To je službeni PSA ZAR file koji, iz tko zna kojeg razloga, ne sadrži podatke za istočnu Europu.
Samo one zemlje/regije s uskličnikom na sebi imaju upozorenja za radare i opasna mjesta (slika u postu #332), a ovo na istoku ne prazno...

Pisao sam mailove PSA o tome, ali su me usmjerili na HERE Maps. Ovi pak kažu da prikupljaju podatke iz cijele Europe, ali objavljuju ono što PSA od njih traži (i plati, pretpostavljam). A PSA iz nekog razloga valjda misli da vozačima u istočnoj Europi ta upozorenja nisu potrebana?
Prijetio sam im i razno-raznim diskriminacijskih tužbama, ali nisu se jako uplašili...
:-((
 
Na vrh