Nadogradnja navigacije

Ivnasber

New member
Pozdrav svima
Pitanje i molba za zdraju(koliko vidim uspješno odradio update), ili ako netko drugi može pomoći.
Koliko sam shvatio, imam također Rt6 uređaj, Magneti Marelli, RNEG2, eMyWay, ako sam u pravu - nema utor za sd karticu.
Radi se o Citroenu C5, 2012.
Trebao bi novi firmware, trenutni je 2.60 (ponekad mi se dugo starta radio - cca. Minutu, dvije i ne radi mi RDS).
Također nove mape- trenutne su 2011/2012.
Ako može poruka sa linkovima na mail (ne mogu slati ni primati PP) pošto su linkovi zabranjeni.
Moj mail: [email protected].
 

zdraja

Active member
Sto se tice firmware za prvi put bih preporucio servis da to odradi, stvavit ce zadnju verziju a imas i garanciju aki nesto ne radi.

Sto se tiče startanja ima ovdje na forumu tema posvećena tom problemu, ne znam tocno gdje jer pratim C4, malo na pretraživanje pa će iskočit.

Nadogradnja mapa je jednostavna i dobro opisana a forumu s mapama


Moja preporuka nadogradnja mapa pojedinačno i one koje su ti potrebne.

evo nesto sam nasao

https://www.citroenforum.hr/citroen-c5-ii-124/problemi-s-radijom-na-c5-2012-a-7492/

probaj upitati i ivan222
 

Profiler07

Well-known member
Servis uzima za update soft i mapa oko 40€ u BiH tak da te skoro isto dodje obzirom da ces izgubiti bar 1 dan u skidanju file-ova sa mapama i dok kupis usb od 16gb i vrijeme koje provedes u autu dodje te skoro na isto
 

Damaj

Active member
Negdje sam procitao da je prvih 5 godina besplatan update mapa. Zna li itko da li je to tocno i da li to odradjuje ovlasteni servis?
 

Ivnasber

New member
Firmware softwarea mi je odradio servis, prošle godine. Oni su i stavili 2.60, koji je bio prije, ne znam, auto imam godinu i pol. Po njima je to, to. Stave firmware i kako radi, radi. Kad sam pitao za navigaciju, kao nisu to sad tražili (mape), pa nisu ni ugrađivali, a iskreno, čak nisam pitao za cijenu, tak da, da su odradili - platio bih. Pitao sam i za eventualno povećanje osjetljivosti mikrofona za telefon- ne mogu nista podesiti, ima li tko kakvo saznanje o tome?
 

zdraja

Active member
Kod:
Firmware softwarea mi je odradio servis, prošle godine.
 Oni su i stavili 2.60, koji je bio prije..
ovo mi baš nije jasno, kak su stavili nešto što je prije bilo?

Kod:
Pitao sam i za eventualno povećanje osjetljivosti mikrofona za telefon-
 ne mogu nista podesiti, ima li tko kakvo saznanje o tome?
za ovo ide mrascript

http://mira308sw.altervista.org/en/

RT6_MiraScripts (v01.04).zip

https://www.citroenforum.hr/citroen-c5-ii-124/problemi-s-radijom-na-c5-2012-a-7492/index2.html#post172826




cudan neki servis:(
 

Ivnasber

New member
Valjda sam nejasno napisao. Stavili su 2.60. Nisam prije servisa provjerio staru verziju. Na tom servisu su radili kompletni update firmwarea (BSI, mjenjač , motor).
Da, čudan servis, ne znam smijem li ga imenovati ovdje na forumu.

Mirascript - moze li se preko njega isključiti economy mode (ili produžiti vrijeme prije uključivanja).
Ako ne, može li se u servisu?
 

Damaj

Active member
To i nije bas pametno jer ce u tom slucaju biti ugrozeni elektronicki dustavi auta koji rade i kad je motor ugasen, osobito pri paljenju auta gdje mora biti dovoljno struje za provjeru i pokretanje elektronickih sustava auta.
 

Ivnasber

New member
gledao sam mirascript (pdf file) i ne mogu zamijetiti gdje bi bilo podešavanje bluetootha za telefon (osjetljivost mikrofona), pa ako netko zna

ekipa, kad se skinu karte, treba li raspakirati sve datoteke ili samo određene?

Skinuo karte, napravio update dviju mapa, polako ćemo dalje. Malo zezalo na početku, prva ostala na učitavanju na kraju, morao sam ponoviti, sa drugom je bilo više sreće - prošla isprve.
 

zdraja

Active member
gledao sam mirascript (pdf file) i ne mogu zamijetiti gdje bi bilo podešavanje bluetootha za telefon (osjetljivost mikrofona), pa ako netko zna
eh sad, malo sam brzao sa postovima, mislio sam da imas tzv. echo (al to se navodno javlja u firmware 2,86b) onda se to rjesava s mirasrictpom
 

Ivnasber

New member
Svakako mislim probati to pokušati riješiti sa firmwareom 2.86, pa ću vidjeti. Moram probati rastaviti konzolu kod unutrašnjeg osvjetljenja ( mikrofona), pa vidjeti ima li tu što za počistiti ili što već. Probao sam nešto danas rastavljati, ali baš i nije išlo po planu.
 

Milosh

Test
Svakako mislim probati to pokušati riješiti sa firmwareom 2.86, pa ću vidjeti. Moram probati rastaviti konzolu kod unutrašnjeg osvjetljenja ( mikrofona), pa vidjeti ima li tu što za počistiti ili što već. Probao sam nešto danas rastavljati, ali baš i nije išlo po planu.
Nemaš tu ništa za očistiti, šanse da ti se nešto tu kod mikrofona zavuklo su 1%.
 

zdraja

Active member
Prvo dobro prouči za 2.86, kod nekih baš nije išlo glatko, neki se nisu htjeli bootati, ulazili u loop itd,
crni monitor, ima toga još
 

Ivnasber

New member
Za sad odustajem od 2.86.
Da probam sa mirascriptom na trenutnom 2.60? Samo što u pdf uputama nisam pronašao gdje bi se to podešavalo(na telefoniranje mislim)
 
Posljednje uređivanje:

Pankoz

Active member
Kako da očitam koja mi je poslednja verzija firmware-a na mom Picassu koji je 2014-to godište?
Pokušavao sam u sva moguća podešavanja da uđem,ali nigde ne nađoh podatke o FW.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pretpostavljam da je to RNEG2 (RT6) navigacija?
Treba malo duže držati tipku Setup i onda se pojavi izbornik s opisom verzije uređaja, softwera i mapa...
 

Pankoz

Active member
Rekao bih da je to SMEG ili SMEG+ navigacija.U sva moguća podešavanja sam ulazio,ali nigde ne nađoh verziju FW-a.
 
Na vrh