Nadogradnja navigacije

modrishark

New member
Pozdrav,

pokušavam instalirati mape no ne mogu. Prilažem slike.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje od moderatora:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da li je netko radio nadogradnju navigacije na DS5 2013?Sad imate hrvatski jezik?
Treba ti zadnji (najnoviji) software za RT6, odn. verzija 2.86 koja ima Hrv. i Mađ.
Ako se hrv. jezik ne pojavi u meniju, vjerojatno će ga trebati aktivirati DiagBoxom…

PS: ovisno o sadašnjoj v. softwera, možda će ti se pojaviti Bluetooth eho kod sugovornika. To se rješava kalibracijom uređaja u ovl. servisu (10 min. dijagnostičkog rada)…
 

Paladin

Member
Kako radi navigacija u C4 II u odnosu na android navigacione aplikacije na telefonu tipa Mapy.cz, Maps.me, Osmand, Here i druge?
Mislim na kvalitet prikaza, navođenja, snalaženja u aplikaciji (odabir adresa...), učestanost ažuriranja mapa?
 

Pankoz

Active member
Juče su se pojavile najnovije mape za četvrti kvartal 2021 godine.
Skinuo sam ih i instalirao samo region 020 (južno-istočna Europa) koji mi je trenutno jedino potreban.
Cela procedura je potrajala oko 10-ak minuta.
Zanimljivo je da i dalje, 2 godine nakon napravljenog kružnog toka na ulasku u moje mesto i dalje se taj kružni tok ne nalazi u mapama.
 

dinko1981

Well-known member
Tvornicke navigacije, pa makar i u najnovijim vozilima visoke klase, nisu najbolje, pa po tome ne treba imati neka visoka ocekivanja od navigacije u c4II koja se obnavlja svakih x godina za razliku od npr googlovih koje se azuriraju na dnevnoj bazi
 

szahtila

Well-known member
Tvornicke navigacije, pa makar i u najnovijim vozilima visoke klase, nisu najbolje, pa po tome ne treba imati neka visoka ocekivanja od navigacije u c4II koja se obnavlja svakih x godina za razliku od npr googlovih koje se azuriraju na dnevnoj bazi
Pretjeruješ u oba slučaja, nit su tvorničke toliko loše, niti je Google maps toliko ažuran. Primjer Googla, moje ulice, koja postoji od sredine 50 godina prošlog stoljeća nema na karti, kao ni kružnog u blizini (doduše mali je) koji postoji već najmanje 5-6 godina. S druge strane na tvorničkoj(Tom-tom) postoji i jedno i drugo
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Tvornicke navigacije, pa makar i u najnovijim vozilima visoke klase, nisu najbolje, pa po tome ne treba imati neka visoka ocekivanja od navigacije u c4II koja se obnavlja svakih x godina za razliku od npr googlovih koje se azuriraju na dnevnoj bazi
Od kam Waze koristi karte? To nisu Googlove? Jer ponekad imam paralelno obe u kamionu npr i neki ćorsokaci često znaju biti neupisani na Google mapsu, a Waze ih ima, npr.
 

dinko1981

Well-known member
Predpostavljam da kod tvornickih navigacija koje nisu online nemas trenutno stanje na prometnicama tj guzve i zastoje na osnovi kojih ce promjeniti rutu, a ako i jesu online neznam koliko su im dostupne takve informacine
 

szahtila

Well-known member
Ne znam čije mape koristi, ali Waze jeste u vlasništvu Google-a, tako da su vjerovatno njihove i mape.
Ne znam čije mape koristi Waze, ali na njima postoje ulica i kružni kojih nema na Google maps. A izgleda ko da su ga dizajnirali za djecu
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
U Waze postoji opcija da "zajednica" (reg. korisnici sa nekom reputacijom) uređuje mape, pa vjerovatno zato.
Ima smisla, zapravo. Jer Waze mi se čini više kao "društvena mreža" za vozače, a ne "samo" navigacija.
 
Na vrh