Nadogradnja navigacije

BillySRB

Member

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nasao sam u podesavanjima verziju navigacije. Gde mogu skinuti najnoviju? Jel postoji neki link na divlje sto bi se reklo ili mora da se plati?

Da li i moj C5 podrzava ove mape?
Ti imaš RNEG navigaciju s mapama na SD kartici. Ono gore je link za NAC, što nije kompatibilno s tvojim uređajem.
Prije update mapa, zanima me kako ti inače radi ta navigacija, tj. koliko satelita hvata u tvom posručju?
Naime, ako neprecizno pozicionira vozilo (1-2 satelita), onda update mapa nema baš nekog smisla…
Ako pak uglavnom imaš 3-4 satelita, odn. točnu lokaciju vozila (možda i nadmorsku visinu), onda imaš sreće sa satelitima i ima smisla raditi update mapa…
 

BillySRB

Member
Ti imaš RNEG navigaciju s mapama na SD kartici. Ono gore je link za NAC, što nije kompatibilno s tvojim uređajem.
Prije update mapa, zanima me kako ti inače radi ta navigacija, tj. koliko satelita hvata u tvom posručju?
Naime, ako neprecizno pozicionira vozilo (1-2 satelita), onda update mapa nema baš nekog smisla…
Ako pak uglavnom imaš 3-4 satelita, odn. točnu lokaciju vozila (možda i nadmorsku visinu), onda imaš sreće sa satelitima i ima smisla raditi update mapa…
Iskreno odusevljan sam kako radi navigacija. Tacne ulice pokazuje, ocitava ih cim skrenem, pozicija vozila je tacna.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
BillySRB BillySRB onda vi u Srbiji imate više sreće s WNRO bugom! Meni je u Rovinju i okolici, nakon 06.04.2019. uglavnom hvatao po dva, event. 3 satelita!! Kad bi mi se auto na karti pojavio na točnoj lokaciji to je bila rijetka sreća!
Nisam više mogao gledati ovakve slike pa sam RNEG zamijenio godinu starijim RT5, koji je je radio kako treba! Ap0qalypto Ap0qalypto također ima RT5 koji normalno hvata oko 8 satelita...

BillySRB BillySRB upute za update navigacije ti šaljem na PP...
BillySRB BillySRB upute za update navigacije ti šaljem na PP...
PS: ovo na linku gore je video za upgrade softwera navigacijskog uređaja. Tvoj je na R40.03, a zadnja generacija je jedan korak dalje (R50.03), no ništa bitno se neće promijeniti. Ako ti radi normalno na postojećem softweru, ne moraš upgrejdati...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Imam MyWay navigaciju. Ovo mi prikaže na displeyu:

Kasko da znam koje su mape gore tj. ima li novijih?
Huh, davno je to bilo...
Možda kad si u NAV modu i mape su ti na displayu stisneš centralni gumb pa onda Options?
Ili će dečki koji imaju RNEG znati bolje...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da, da. RT5 nema problema s hvatanjem satelita i radi uredno…
Nego, jesi li probao onu SCDB bazu radara? Službena je za RT6, ali postoji prilagođena verzija koja radi na SMEGovima, a ljudi javljaju da uredno radi i na RT5…
 

Brruno

Well-known member
Danas sam isprobao navigaciju nakon dugo vremena. Verzija je 50.03 jer sam je odavno stavio ali mape su iz 2016. I prije sam koristio navi ali ne bas cesto i nikad mi nije stekalo. Danas isprobao i radi kao sat. Zaboravio sam gdje na rrnegu vidjet koliko satelita lovi. Visinomjer radi točno
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kad si u Nav modu (karta na displayu) stisni centralni gumb (ili možda Setup). Trebalo bi biti jedno od ta dva…
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
To je super-odlično! S 4 ili više satelita imaš kompletno GPS pozocipniranje, a kod tebe ih je 7-8!
Možda se stvar nekako poravila u odnosu na vrijeme neposredno nakon GPS WNRO buga kad je meni hvatao svega 2 satelita?

Doduše, to je bilo ugl. u Rovinju. Drugdje po Istri je znao uhvatiti i do 5. Kod prijatelja u Zagorju je redovito bio na oko 6 satelita.
Samo sam ja bio u podmornici...
:cool:
 
Na vrh