Nadogradnja navigacije

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nadam se da govorite o legalnim verzijama softvera i karata. Sve drugo nije dopušteno na ovom forumu.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
PSA (HERE Maps) karte i Magneti Marelli sw za radio.
Nije trgovina (ne naplaćuje se). Ljudi slobodno Uploadaju za bilo koga kome treba.
Nisam stavljao linkove.
Brišite ako ne valja anyway...
👍🏼
 
Posljednje uređivanje:

Avladis

Member
Dečki (i cure ako ih ima :) ),
imam problem o kojem sam otvorio novu temu (C4 Grand Picasso - problem sa navigacijom).
Kao moguće rješenje za problem mi je rečeno (a i da nema tog problema volio bi to napraviti) da se treba napraviti upgrade softwarea za infotainment sustav u mojem C4 grand picasso II iz 2014-e.
Prema onome što sam iskopao iz sustava piše mi da se radi o SMEG 5.0.DR2, 25082 CD 27-09-13.
Sudeći po datumu update nikad nije rađen (ili se varam?).
Da li mi možete predložiti koji je najnoviji update za taj sustav, gdje ga naći i kako ga instalirati jer sam poprilično zbunjen količinom informacija koje se ovdje nalaze?

Naravno, bilo bi lijepo imati i nove karte :) postojeće su sa istim datumom kao sustav.

Zahvaljujem se!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nemam taj uređaj.
Ali probaj vidjeti ovdje. Tu ti piše na koje uređaje ide taj Firmware, a priloženi su i linkovi za download, te pitanja i iskustva ostalih korisnika...
Bitno je samo ne pobrkati Firmware za SMEG i SMEG+ uređaj!

Na istom Forumu ćeš naći i najnovije karte.
 

Avladis

Member
Probao sam i ponovo ima opciju odabira uređaja.
Pise:
• For a 3.x,4.x or 5x version: please choose any 2018-2 Touchscreen 7' (SMEG + iV1) map.
• For a 6x version: please choose any 2018-2 Touchscreen 7' with Mirror Screen (SMEG + iV2) map

Moj je verzija 5.0.D.R2. Prema tome je SMEG +. Jel tako?
Nasao sam da je zadnja verzija za SMEG + 5.43.A.R2.
Da li je u tome samo software ili i zadnje karte?
 

gambler072

C5 enthusiast
koliko ja shvatam iz tvog posta, to su isti uredjaji, samo jedan ima podrsku mirror screen, drugi nema, a kako je tvoj verzija 5x, onda nema. prilicno sam siguran da ti tu nisu sadrzane karte, nego sam update softwarea, nisam imao priliku koristiti taj uredjaj, ali sumnjam da se po tome razlikuje od ostalih
 

Avladis

Member
E pa baš taj dio mi je najmanje jasan.
Jer mirrorscreen onako kako ga ja shvaćam ja imam. Ja bi rekao da je to onaj veliki display u boji gore na armaturi koji nije touchscreen a koji ima opciju uz brzinomjer i ostale stvari prikazivati i iste stvari koje su prikazane na donjem touchscreenu (npr navigaciju).
Ali prema svemu ovom deklariranom gore meni treba verzija za touchscreen jer je moj verzija 5.0 a ne za mirrorscreen.
Ni malo ne kontam.
 

Avladis

Member
Ok.
Da li znate koliko bi trebalo pričekati da se USB sa firmwareom učita?
Pokušavam sa dva usb-a, 16 i 32GB, formatirana na FAT32, 64kb unit allocation size (tako sam pročitao na forumu).
Ni nakon minutu, dvije, ništa se ne događa. Pokušavam dići 5.43. jer koliko sam shvatio, to je zadnja verzija za SMEG+ touchscreen. Probao sam dići i najnovije karte 2-2018 (koje su, ako sam dobro shvatio, za sve uređaje iste) ali nšta se ne događa.
Probao sam na oba USB porta.
Da li bi trebao više čekati ili nešto drugačije napraviti?
 

Avladis

Member
Uspio sam napraviti upgrade i firmwarea i karata. HVALA!!
Očito je bilo samo do USB sticka.
Èita samo sa 8GB.
A muziku čita i sa 32 (možda i više, nisam pokušavao).
Sve skupa nije riješilo moj problem sa satelitima koji je opisan na drugoj temi, ali bar imam novi firmware.
 

zdraja

Active member
RT6 SW informacije

Pozdrav,

radio bih nadogradnju mapa, naravno prije nadogradnje jel ima neka dobra dusa da malo objasni ove podatek sto sam dobio iz setup-a

Gledao sam vecinu postova, skontano da se radi o RT6 uredjaju (eMyWay)
auto je C4 II, godiste 2013, unos iz Francuske (ugodno sam iznenadjen, upravo ga kupio u veljaci ove godine)

verzija RNEG 2.75.C.5 ako sam dobro sve skontao

Dakle evo podataka:

1.
Unit reference 9806710980
CD number 8638
SW Version. -unit RNEG2.75.C.5

- da li mi je ovo dovoljna informacija za nadogradnju mapa
- da li moram raditi nadogradnu FW ako mi ovaj dobro radi
- kod downloada mapa moram paziti samo da su mape za RT6

2.
Unit reference 9806710980
CD number 8638
SW Version. -unit 201212051200

3.
Unit reference 9806710980
CD number 8638
SW Version. -unit CD:8638

4.
Unit reference 9806710980
CD number 8638
SW Version. -unit BR:6.2.70.10: pr

5.
Unit reference 9806710980
CD number 8638
SW Version. -unit CD_FW:35


Unaprijed se zahvaljujem svima koji napisu informacije, a najvise me zanima pod br. 1
:oops:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh