Nadogradnja navigacije

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Dado, dobrodošao na forum.

Vidio sam kako ti je jedan prethodni post uklonjen, ali mi se čini da ti nitko nije rekao zašto.

Naime, pravila foruma, između ostalog, kažu:

"Najstrože je zabranjeno:
- Slanje poveznica (linkova) i attachmenta vezanih za crackove, warez, hack, ukradene sadržaje i ostale ilegalne stranice ili radnje. Zabranjeno je i slati ili potraživati materijale koji su zaštićeni autorskim pravima (programi, muzika, filmovi, dokumenti)." - Pravila foruma
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kolega je u C5 2012 zamijenio MyWay (RNEG) radio jer mu se restartao za drugi MyWay. U Citroen servisu u Splitu su mu izvršili telekodiranje radija (njegov VIN broj itd.), radio se ne restarta i radi OK, ali sad više nema nikakve navigacijske upute na malom displayu ispred vozača. Stalno mu piše "Zone not mapped", te nema ni kompasa ni visine...

Ima li nekog rješenja za to?

Tnx!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Stalno mu piše "Zone not mapped", te nema ni kompasa ni visine...
Uuuu. Neka se vrati natrag u servis. Ako nema kompasa ni visine, znači da je prekinuta veza s jedinicom navigacije. Diskrepanca u softveru modula?
Obrnuto, ako piše "zone not mapped", a ima kompasa i visine, onda samo znači da mjesto nije ucrtano na karti (npr. voziš se preko livade) ili je karta zastarjela.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
"Diskrepanca u softveru modula?"
Što je to?

Inače; na radio je prethodno u ovlaštenom servisu stavljen najnoviji Firmware (50.30). On radi uredno s velikim navi-displayem, samo ne daje podatke na MFD ispred vozača.

Btw: čini se da ovi u C-servisu u Splitu nisu baš vični telekodiranju radija...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
PS: ne mogu slati Privatne poruke. Slobodno pišite na mail: slavko.vukmanov @ me.com (ako se to ovdje smije napisati?)
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na jednom GPS forumu (kojeg neću ovje imenovati ni linkati) postavljen je -konačno- neslužbeni 2018-2 update za RNEG uređaje!

Radi se zapravo o modificiranim BMW mapama koje je jedan Mađar (irjlevelet) modificirao tako da rade i u PSA RNEG navi-uređajima (nedavno je to učinjeno i za NG4 3D mape).
Ako vam POI nisu važni onda jednostavno preuzmite skoro 11GB veliku database i kopirajete ju na svoju SD karticu i to je to!

Ako su vam POI važni (a meni jesu), onda treba sa stare 2016-2 kartice iskopirati dvije datoteke na ovu novu PSA-BMW karticu te dodatno pobrisati dva postojeća file-a. Sve je opisano na str. 5 i 6 (postovi #47 i #54).
Na taj način zapravo dobijete nove ulice, križanja i sl. iz BMW mapa, a POI (to se uglavnom nije mijenjalo) koristite iz starih PSA mapa.

Stvar funkcionira dobro i bez nekih trzanja, blokiranja i sl. U odnosu na stare mape dobrodošla novina je i prikaz "non driveble paths", tj. onih uskih prolaza ili pješačkih zona gdje prestaje cesta za aute (bijela boja), ali se u nastavku vidi kamo ta ulica / pješački prolaz dalje ide (siva boja).

Nisam još isprobao novu bazu upozorenja za radare/kamere (08/2018) pa javite kako to radi na vašem području...

Pozz!

EDIT: nakon 50-ak km probne vožnje zapažam da se kod zumiranja ispod 500 mnm zna izgubiti prikaz ceste na displayu?!
Jedini način za vratiti cestu na display je opet otići na 500 ili više mnm, ili (ako vam treba detaljan prikaz) reboot samog uređaja.

To bi mogao biti deal-breaker za ove karte :-((...
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
UPDATE: Nakon 3 dana mape su sređene tako da su uklonjena sva tri prvotna problema (POI, slova s naglaskom i Zoom-in).
Uploadan je novi (manji) file i više nisu potrebne nikakve modifikacije od strane korisnika. Dovoljno je preuzeti mape "PSA MYWAY RNEG 2018-2 UPDATE (from bmw - 100% working)" od 9,26GB, kopirati "database" folder na SD karticu i to je to!

Doduše, reljef na mapama više nije onako "BMW-ovski" detaljan kao u prvoj verziji (to je i uzrokovalo probleme s oskudnim RAMom na RNEG-u), nego onakve kao i do sada na PSA Here maps 2016-2, ali tu su nove ulice i križanja, POI normalno rade i nema više problema kod zoomiranja!

Više nego dovoljno dobro za mene! :grin:

PS: ako netko dobije i upozorenja za radare (EU ili kod nas: Rijeka, Zagreb, Split...) - javite!
 
Posljednje uređivanje:

gambler072

C5 enthusiast
Koliko vidim na GPS forumu, zadnje što ima za RT4/5 je 2016-2017...
A da, to su zvanicne, ujedno i zadnje koje su izasle za te uredjaje, obzirom na starost uredjaja update vise nece raditi, zato i pitam da nema mozda neka preradjevina od nekog drugog proizvodjaca kao sto je slucaj za rneg.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
RT5?
Nisam znao da su i to ugrađivali u C4. Znam da je u njega išao RT4 i RNEG...
Koje godište je auto (ovaj sa slike, C4)?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Anyway, na GPSPower forumu (PSA in-car navigation) ćeš naći sve što ti treba...
Registriraj se i dostupne su ti sve verzije firmware-a za radio (ako trebaš upgrade) i najnovije mape.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Skinuo sam poslednju verziju sw za RT5, upravo je rezem na CD. Da li osim ubacivanja u CD citac, treba nesto dodatno raditi? Takodje sam nasao mape, da li mogu da narezem samo recimo jednu zemlju, da ne moram sve stavljati u auto jer mi ne trebaju.
 
Na vrh