Nadogradnja navigacije

zzdado

New member
Izvinite raja , novi sam na forumu i novi vlasnik C5 1.6 automatic iz 2013.Kao i kod filipa moja trenutna verzija navigacije je navteq 2011/2012 i ako mozete i meni pomoci nekim kratkim uputama i linkovima na PM kao i Filipu (vborovic).Ja sam skinuo nekoliko iso fajlova tipa RT4-5 Eastern_Europe_S_ 2014.iso i ne znam da li je to sto mi treba narezati na CD.Eto izvinite jos jednmom na malo konfuznom pitanju u prethodnom mom postu.Hvala raja na pomoci i nadam se dobrom buducem druzenju,;)
 

vborovic

C5 modifikator
Da li si siguran da imaš RT4/5 navigacijski uređaj? Najbolje da poslikaš uređaj na konzoli, staviš ovdje sliku, pa da te uputimo što točno trebaš
 

zzdado

New member
Pogledao sam postojece mape u meniju i vidim da na popisu postojecih mapa pise kao i kod Filipa ,NAVTEQ 2011/2012 ,ali medju tim mapama ocito nema puteva iz BiH nego samo nazivi pojedinih gradova.Kada zumiram kartu nema niti jedne ceste ucrtane.Procitao sam ovo sto si savjetovao Filipu pa mislim da je i kod mene isti slucaj...
 

vborovic

C5 modifikator
Ne shvaćaš ... NAVTEQ proizvodi karte za sve PSA uređaje, ali ovisno o tome koji uređaj imaš, karte će ti raditi ili neće (odnosno, neće uspjeti update) ... za C5 postoji 7 različitih navigacijskih uređaja, za koje se radi 4 različita seta karata ... već prema tome što si skinuo, to nije isto što je filip koristio ...
 

vborovic

C5 modifikator
Za navigaciju nema veze kakav je auto, pa da je i 3.0 HDi 2016 model, sve ovisi o tome kakav je paket opreme ... ne treba mi ništa posebno, jedna slika je dovoljna, na kojoj se vidi navigacijski uređaj ispod kontrole klime uređaja
 

zzdado

New member
Prijatelju vborovic ,moja navigacija u C5 je ovakva:



gledao sam popis postojecih karata i pise navteq 2011/2012....eto molim pomoc i kratke upute ako moze da ubacim najnoviji fw i mape.Hvala puno i pozz. iz Zenice
 

vborovic

C5 modifikator
Ok, vidim da nije slika tvoja nego preuzeta sa olx.ba, al čisto da ne bi lutali već u samom početku, ako si siguran da je tvoj točno taj uređaj čiju sliku si stavio, a ne ovaj dolje:



onda možemo dalje, jer imaš eMyWay, odnosno RT6 uređaj ... za koji ti trebaju RT6/SMEG karte (ovisi gdje ćeš ih tražit na netu) .. zadnje dostupne su 2016-1 (natpis na uređaju ti bude maps 2015/2016 2Ed) ... preuzmeš cijeli sadržaj, cca 4 GB ... treba ti FAT32 USB stick, stick staviš u USB priključak, učita ga i kreće update ... ako je to sve prošlo, super, ako nije, vrlo vjerojatno ćeš zapeti na generiranju ključa licence za svoj uređaj, a to je malo složenija procedura s kojom te ne želim plašiti u ovom trenutku, ako do toga uopće dođe
 

zzdado

New member
Da pogledao sam u autu i uredjaj je upravo ovakav i nema onog ispod utora za SD karticu....Sto se tice nekog mog predznanja za postupak upgrade-a moje navigacije nije problem ,imam 53 godine i 30 godina radim u IT Departmentu Zeljezare Zrnica a bavio sam se i digitalnim risiverima.....Molim prijatelju pomoc samo da ne lutam puno i da sto jednostavnije izvrsim ovu nadogradnju.Citav zivot ja nesto istrazujem i edukujem druge pa da mi je docekati da i ja dobijem nesto jeddnostavnije :):confused::shock:...Eto zato bit te zamolio da mi linkovima na PM gdje da skinem mape i fw i tim uputama pomognes da se za pocetak uzivanja u mom novom autu,prvi put u zivotu Citroenu (citav zivot vozio Reno) zaista samo uzivam i ne patim se oko tih stvari za koje se vec neko dobro namucio,E kasnije obecavam da cu e i sam aktivno ukljuciti u pomoci buducim novim clanovima bas kao sto sam pomagao i kada sam imao Reno Lagunu i onu njegovu navigacijui mape.Nadam se da ovo nije bas bezobrazno od mene sto trazim na malo laksi nacin da dodjem do tih mapa i najnovijeg sofware-a.:)....p.s. nisam imao potrebe prebacivati svoje slike kad sam vidio da ovaj bijeli citroen iz 2013 sa olx-a ima potpuno identican uredjaj,,,.....Eto prijatelju sad pomagaj
 

vborovic

C5 modifikator
Ne znam što si se ti raspištoljio, kao da te netko napada ... ja bi mogao biti "bezobrazan" pa reći ako si takav stručnjak onda si mogao sam to proučiti (kao i bilo tko drugi, bome, Google i samo da znaš postaviti prava pitanja, dobiješ odgovore odmah na prvoj stranici) ali nije ovdje cilj toga tko zna više ili manje ... :D ... nema tu neke posebne stručnosti, samo praksa, a ja rađe idem linijom eliminacije nepoznatoga na najmanju moguću mjeru, s obzirom na podatke koje dobijem ... u praksi sam do sada na ovu temu pomogao preko 100 ljudi, što osobno, telefonski, mailom, skype-om, FB, tko me već gdje i kako nađe ...

Nažalost, ta ista praksa me ubila u pojam s 3-4 ljudi koji su se kleli da imaju prvi (noviji) uređaj, kad su u stvari imali drugi ... ništa strašno, potrošili samo 3 dana po svakome da ih se uvjeri što zapravo imaju, i da se uvjere da mene ne moraju učiti što točno imaju u autu ... na PM ti pošaljem linkove gdje možeš preuzeti karte i softver (ako su izvori još dobri, nisu moji niti imam kontrolu nad njima), a dalje ako zapneš, javi.

A što se tiče IT-ja, na krivog si se postavio ... :weeabooface:
 

vborovic

C5 modifikator
S vanjske strane uređaja vidljiva razlika je u ESC/strelica i u SD kartici/bez nje (myWay / eMyWay)... verziju softvera rijetko tko zna provjeriti (imam golemi uzorak za ovu činjenicu) ... vaditi uređaj iz konzole još manje (a i za ovu) ... sreća pa ne postoje 2 identična nav uređaja, pa se vizualno mogu prepoznati
 

zzdado

New member
Hvala prijatelju ,evo upravo pripremam materijal po uputama....javim se kad kompletiram

SMEG, SMEG 6 et SMEG+ (RT6) Citroën-Peugeot Cartographie (2016-1) - 03/2016...je li ovo ok za moj uredjaj što se mapa tiče?A, RT6-2.86 ,što se tiče fw?:cool:

I zaboravih još ,da li je dovoljno samo obično kopirati na FAT32 formatiran USB stick?Ako je ISO ,mogu li napraviti instalaciju sa winbootic programčićem za usb stikove?
 

vborovic

C5 modifikator
Sve sam ti već napisao i više nego detaljno (ukljućujući PM sa direktnim sadržajem na oboje), a ako se moram ponavljati, znači da netko ne čita ... :whistling:

Samo direktno kopiraj sadržaj na stick, boot programi mogu dodati neke parametre koje RT6 uređaj neće znati pročitati, i neće ti se pokrenuti procedura nadogradnje (poruka da je medij oštećen ili nečitljiv).
 

zzdado

New member
Dobro si Zlatko ,onomad u mladosti nisam baš bio pažljiv na časovima...al bio sam dobar pa me malo to izvlačilo kod nastavnika, pa valjda će i kod druga vborovic (volio bih znati pravo ime ovo mi nekako previše zvanično);):grin:
 
Na vrh