Nadogradnja navigacije

ZlatkoC4

Well-known member
što se tiče navigacije, od Nokia here drive+ nema bolje navigacije. 2d, 3d govor na svim jezicima unosite trgove, kolodvore kučne brojeve, spremite lokaciju svog auta itd. radi bez mreže i sa mrežom sto kombinacija i strava precizno. Na mobitelima Windows phone, Nokia Lumia besplatna navigacija.:)
 

vborovic

C5 modifikator
Vezano uz prvi post, i vizualne razlike navigacija (ono što se prikazuje na ekranu), to nije do firmwera i update-a, nego su različiti nav uređaji koji se mogu pojaviti u C5 X7 ... MyWay (RNEG), RT4, RT5, NG4 (3D NaviDrive) i najnoviji RT6 (RNEG2000 ili eMyWay) ... ako netko želi drukčije, mijenja se DIN nav uređaj i u određenim kombinacijama i ekran (postoje 2 različita modela, fizički drukčije visine) ... ono što svaki uređaj ima su novije karte i noviji FW (do određene granice, za neke je već stao razvoj), samim FW-om se u pravilu samo ispravljaju bugovi i stabilnost, nikakve nove funkcionalnosti ...

Za izvor karata, ima jedan dobar forum (ne reklamiram, samo spominjem) gdje se uvijek nađe svega i svačega, link mogu dati PP-om (da ne budem u nekakvom sukobu na ovom forumu) ... procedura za update je u pravilu: skineš s neta sadržaj, i onda ili na SD u jednoj varijatni, ili na CD/USB u drugim varijantama, prebacuješ sadržaj na uređaj, ovisno tko kakav ima ...

Dopune radi, postoje i kineske verzije nav uređaja, koji izgledaju kao bilo koji standardni Citroen nav/radio uređaj (ali su kinezi stavili unutrašnjost/hardver na steroide, u pravilu je OS Windows CE 6.0) ... to izgleda dosta drukčije, i imaju čak neke dodatne mogućnosti koje standardne navigacije nemaju, ali je muka nadograditi uređaj za kojeg nemaš ni točan naziv, kamoli nešto drugo (ima takvih kompleta na Aliexpress-u koliko hoćete).

... uh, jesam se raspisao ... :D
 

Profiler07

Well-known member
Kod:
http://uploaded.net/folder/6bmtwf
tu imas da izaberes pojedinacno koje zemlje zelis,i napomena prije nego ih stavis na karticu moras ih mount-at (virtual clone drive je najjednostvniji)i onda snimiti na SD

ovo sam ovdje postavio zbog ovog clana koji je pisao da mu trebaju mape,a nemoguce mu je poslati privatnu poruku pa neka admin brize nakon 24h ovaj post
 

Natkodz

New member
Vozim C5 2012 godine i imam navigaciju. Posto ne govorim enegleski a ni druge ponudjene jezike da li ima neka informacije je li moguce na navigaciji instalirati neki od balkanskih jezika (hrvatski, srpski, crnogorski ili bosanski jezik):mad:
 

vborovic

C5 modifikator
Koju točno navigaciju imaš, ima više modela koji se ugrađuju? Za glas moram priznati nisam siguran ovako napamet, za jezik je na nekima moguće odabrati hrvatski.
 

NodiSa

RajvoSa
Gdje i kako mogu provjeriti koje mape su mi u navigaciji, mislim na starost, a kod mene je RT6 ili eMyWay.
Vidim da je kolega @vborovic (gps**** forum) najupuceniji pa pretpostvljam da ce on i odgovoriti na slijedeca pitanja.
1. kako ubaciti i gdje skinuti da je provjereno kamere (Alert Zone) za pomenutu nav.
2. Da li je moguce i kako sinhronizirati ili nekako ubaciti Favorite koje vec imam u iGo Primo na telefonu a imam ih i kao POI tacke na racunaru (UPOI Editor)...
 

vborovic

C5 modifikator
Verzije mapa provjeravaš preko NAV -> Map management -> Mapping and updating -> popis trenutno instaliranih blokova karata (zadnja verzija je 2014/2015 2ed)

1. Sam si odgovorio na svoje pitanje, na tom forumu. Nisu nešto ažurni (oni koji mjesečno plaćaju aktualne kamere sa navigation.com ih ne dijele), zadnje što ja znam da je blilo dostupno je 3.3.2015. Fajlove staviš na prazan USB i ubaciš u port, pita te dal želiš update, potvrdiš i to je to
2. Mislim da nema nekakvi jednostavan način da se to postigne. Možda preko MiraScript-a i GPH-editora, ali pogineš dok to posložiš (daleko od sinhronizacije)
 

NodiSa

RajvoSa
Hvala na odgovoru...
Steta za ovo pod 2., bar da su ostavili mogucnost da se iz kontakata koji imaju adresu povuce u sistem ili tako nekako...
 

NodiSa

RajvoSa
Ako nekome treba eMyWay_RT6 2015-1 za skinuti nek se javi porukom pa posaljem link... Velicina 3,9 GB
P.S. Ova verzija Radara od prije par dana koju sam stavio nema za Sarajevo nista, probam drugu verziju...
 

NodiSa

RajvoSa
Radare i Speedcams za cijelu EU + ovu nasu "rupu" od balkana sam juce iz trece srece ubacio i rade - provjereno...
Ranija dva puta je greska bila u izvornom fajlu jer nije bilo foldera MAPPE\POI_USER\020 u kojem se nalazimo Mi - 020 Eastern Europe South (Croatia, Bulgaria, Romania, Greece, Bosnia-Herzegovina, Macedonia, Albania, Serbia. Montenegro) -
Ako je nekome interesantno da kompletira sve (RT6_ZaR_(F)_et_Radars_(Eu)_2014-10-06) a usput evo i popisa po folderima:
001 Italy
002 France & Andorra
003 Spain & Portugal
004 Benelux (Belgium, Luxembourg, Netherlands)
005 UK & Ireland
006 Scandinavia (Denmark, Norway, Sweden, Finland)
012 Germany
013 Central Europe (Switzerland, Austria, Liechtenstein, Northern Italy)
020 Eastern Europe South (Croatia, Bulgaria, Romania, Greece, Bosnia-Herzegovina, Macedonia, Albania, Serbia. Montenegro)
021 Eastern Europe North East (Lithuania, Latvia, Estonia, Belarus, Ukraine)
022 Eastern Europe North West (Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Slovenia)
 

pokra89

Well-known member
@vborovic, koja je razlika izmedu ovih MyWay (RNEG), RT4, RT5, NG4 (3D NaviDrive) navigacija? mislim i na izgled i na opcije. u mene je ova zadnja, to je ona sa velikim krugom u sredini, jel teko? i koja je razlika izmedu nje u odnosu na ostale osim u 3d prikazu?
 

vborovic

C5 modifikator
Uh ... jesi postavio pitanje ... :D ... ko da pitaš koja je razlika između svih motora koje X7 ima u ponudi ... ti po tome imaš 2 DIN NG4 3D Navidrive uređaj ... ne znam dal ima nekakva usporedna slika svih uređaja i njihovih mogućnosti dostupna, ali približno tome bi bilo potražiti u uputama pri kraju opis svih tih verzija nav uređaja (našlo bi se po raznim izdanjima, ako treba i na stranim jezicima) ...

Velika razlika je što određeni nav uređaji imaju 1,5cm viši ekran (drukčija rezolucija odmah) ... RT6 ima BT streaming muzike, ni jedan prije toga to nema ... RT5 i NG4 imaju ugrađen HDD odnosno karticu, na koju staviš muziku (Jukebox opcija) ... NG4 jedini ima video ulaz (RCA komponentni) ... dalje da ne nabrajam ... u to ne treba ubrajati HiFi, SOS, i lociranje vozila ... to su sve ekstra moduli koji se isporučuju u određenim kombinacijama, ne baš vezano sa nav uređajem ... neki imaju USB u pretincu ispod rukonaslona, neki ne ... treba još u detalje?
 

pokra89

Well-known member
ali prikaz je manje vise isti, osim u ovog rt6? to je ono sto me zanima. nema recimo neki puno vece mogucnosti samog prikaza nekih podataka? ili, jel rt5 ima bolju/losiju pokrivenost od ng4? jel se i za jednu od te dvije i dalje razvijaju karte, ako da, za koju?

jos malo cu te gnjavit kad mi vec tako fino odgovoras :cool:
u mene je verzija A09225B_R23or_R23.15
prvo, zar ne bi trebalo počinjati s ng4...? drugo, vidim da je to prilično zastario fimware, sta dobijam ako ga nadogradim najnovijim? N42c je najnoviji koji sam nasao. inace ovaj stari na kojem sam trenutno je skroz ok, jedino nekad prilikom saltanja pjesama s usb-a zablokira i pise nekih 10 do 20 sekundi please wait (pjesme i dalje idu, sve i dalje radi samo sto eto ne prikazuje pjesmu vec tu poruku), pa me zanima koliki je rizik mijenjati taj fw?
i zadnje pitanje (zasad) :wub: jesu li speedcamsi pokriveni u hrvatskoj, ili mi je to bezveze stavljat?
hvala puno, imas pivu prvom zgodom :D
 

vborovic

C5 modifikator
Ne baš, ima sitnih razlika, detalj karte, ikone, neki drugi parametri, tipa dal podržava pretraživanje preko poštanskog broja i te fore ... karte se razvijaju i dalje za sve dosadašnje uređaje, npr. i za C5 iz 2001 i njegovu navigaciju ... svake karte (revizija) su iste u sadržaju, ali ne i u detaljima koji mogu biti ubačeni, već prema tipu nav uređaja ...

Ne nužno ... ništa, nema novih funkcionalnosti, ispravljanje bugova uglavnom, osim možda stabilniji rad (što ne budeš znao dok ga ne updateaš) i kompatibilnost s novijim mobitelima ... dal su ti pjesme VBR (Variable Bit Rate), ili su sve npr 320 kbps? Ako su različite, to je najčešći razlog "štucanja" pri reprodukciji ... službeni speedcam izvor nema Hrvatsku, neki alternativni bi mogli imati, ali ne znam koliko su ažurni/precizni
 
Na vrh