Nadogradnja navigacije

pokra89

Well-known member
e puno hvala na detaljnom pojasnjenju.
pjesme su vjerojatno vbr, mogao bi to biti uzrok, da. uglavnom, upravo se apdejta ova najnoviji fw, vidjecemo oce li se to stucanje nastaviti, iako i to nije cest slucaj i desava se samo kada brzo saltam s pjesme na pjesmu, znaci tipa 10 pjesama u 2-3 sekunde odvrtim.
a za speedcamse pitam jer mi jedino njih ne ocitava, odnosno ne nudi nikakav update, a dobro sam ih stavio na usb, isto kao i karte, isto kao i firmware, ali eto, njih ne ocitava nikako. :confused:
 

vborovic

C5 modifikator
Da li si siguran da imaš dobre fajlove za update speedcam-ova? Za NG4, struktura na sticku i trebala biti:

(pkgdb)
config.nfm

Ako to imaš, update mislim ne ide automatski (ako se dobro sjećam), nego sam moraš pokrenuti, nešto tipa Navigation -> Settings -> Update POI, i onda biraš odakle čita podatke, USB ili SD .. nakon toga potvrda i prekopira u uređaj
 

pokra89

Well-known member
ahaaaaaaa. znaci moram manualno. super, hvala :angel: genij si!
inace, da, ta struktura fajlova mi je. folder pkgdb i file config.nfm
unutar foldera nova dva foldera VERSION_HAZARD i ZAR_EU_2014_09_01 i jedan fajl PSA_ZAR_EU_2014-09-01.pkg
i tako dalje
 

pokra89

Well-known member
Na ovom mom izvoru ne pise majke mi :D
Stoje 4 download linka i upute, koje su za speedcams ipak drugacije. Evo ga, uspio sam,hvala jos jednom.

Inace nakon update firmwarea ukazali su se i novi sevroni :), prije su bila samo slova
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Kod mene nakon ubacivanja novih karti ovako izgleda kad provjerim u meniju informacije o mapama.



Dali se to poi tacke mogu ubacivati i osim ovog sto imam,ne kontam vas i te strucne nazive i radnje hahah jbg kod mene je uredjaj u koji ubadam sd-card sa mapama
 

vborovic

C5 modifikator
Ti imaš RNEG (myWay) ... POI točke možeš sam stavrati preko izbornika, sporo i mučno, ali ide ... nekakvi PC POI editor za RNEG nisam siguran da postoji
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
A to sam cackao i ukljucio ih ako je to to.
Nasao sam ukljucio i zvucna upozorenja nemam priliku sad da to probam...
Jos sam cackao nesto na uredjaju pa mi povremeno prekida sve i ukljucuju se hakova obavjestenja,nije losa stvar.
 

vborovic

C5 modifikator
To ti je TA (Traffic Announcement), određene radio stanice emitiraju poseban signal po kojem uređaj skuži da je to TA; prebaci na njih pojača zvuk, i kad je ta "emisija" gotova, vraća na prvotnu stanicu
 

filip2102

New member
Pozdrav,

novi sam na ovom forumu, pa oprostite ako se ponavljam. Imam jednu zamolbu :)

Imam C5, 2012. godina, 140Ks, NEW Business i ima navigaciju, koju bi htio nadogradit na neku noviju verziju (nove mape stavit) jer u ovom postojecem imam Navteq Europe 2010/2011., Edition 1.0. (SD kartica), pa me zanima dali me tko od vas mozes uputit u tu proceduru sta treba napraviti i gdje sta treba skinuti, posto sam na tom polju bas neznalica. Dali postoji mogućnost da to bude na hrvatskom (te mape) kao i ona teta sto prica :)

Trazio sam po netu i nasao te Navteq mape, ali se bojim previse cackat da nebi nesto smrdo pa uzrokovo neku vecu stetu.

Unaprijed hvala,

Btw. gledao sam bas verzija mog sustava je rneg_D_R40b_R40.03
 

vborovic

C5 modifikator
Zadnja verzija karata koje su dostupne (po raznim online izvorima) su 2015-1 (ili 2014/2015 ED2, kako ih tko vodi), karte preuzmeš s interneta, cca 8 GB materijala, staviš ih na novu 16 GB SD karticu, FAT32 formatirana, i ubaciš u svoj uređaj, eventualno potreban reboot (ne factory reset, baš reboot), i to je to ... tvoj uređaj je myWay ili RNEG (proizvođač Harman Becker), postoji i novija verzija SW-a 50.03, ali ako ti sve radi kako treba na tvojem, nema potrebe za nadogradnjom ... eto, toliko ... ukratko ... :D
 

filip2102

New member
ajde ako nije problem da me uputis u to gdje da skinem, neki link s tima koje su 100% ispravne na pp...bio bi ti zahvalan :)

ma ne moraju ni biti najnovije, mogu biti 2013-2014

ma ovo radi sve super, za sad nema nikakih problema :)
 

filip2102

New member
ej pozdrav,

hvala na odgovoru. Bio sam u guzvi pa se nisam stigao pozabaviti time do dns.

Ovako citao sam tamo po forumu i skinio tu navigaciju 2015-01 (s ovog izvora https://mega.co.nz/#F!hlo0jRpL!8ZWCh4xK0-Y3j6s8ET9MJQ). Nakon toga sam je odzipo, no izbacio mi je neke greske prilikom zipanja, ali nastavio je dalje. Stavio sam na sd, koju sam prethodno formatirao, no međutim nece da je pokrene. Izbacuje mi poruku:Navigation currently not available. Please insert navigation medium.

Upalio sam auto i isao u onaj tajni meni, pa na settings i system reboot i on to kao napravi, i odem u navigaciju i opet nista.

dali mozda znas sto bi trebalo napraviti? :(
 

filip2102

New member
ej evo uspio sam sve rijesit :) hvala jos jednom :)

jedno pitanje, ovo s radarima, dali se to samo aktivira s novim mapama ili se jos nesto mora instalirat ?
 

vborovic

C5 modifikator
Svake karte imaju dio nekakvih radara, ali najbolje je da si nabaviš zadnju verziju spedcam-a (u pravilu mjesečno izdavanje), i onda dva fajla koja se dobiju u zip-u (hazardareas.lwd i versionhazard.txt) prekopiraš na SD karticu sa kartama
 
Na vrh