Nadogradnja navigacije

vborovic

C5 modifikator
RT6 (eMyWay) i najnovij touchscreen (SMEG/SMEG+), i to tek sa novijim FW-ima.

Ako se isplati
Da vi zamijenio na novije, trebaš mijenjati i cijelu plastiku oko ekrana (nova je 1600 kn, rabljeno: sretno) jer su veći ekrani u pitanju. Ako prodaš svoj nav komplet, nađeš drugi rabljeni noviji nav komplet, mislim da bi 400-500 € razlike u doplati bilo prihvatljivo ... ispod toga: sreća, više od toga: oderali su te ... :D
 

Brruno

Well-known member
Hm,malo mi je previse dat 500eura za hr meni i usb :D. Da nemam nikakav uređaj unutra vjerojatno bih platio mozda i malo vise ali ovako mi izgleda nekakao neisplativo. Mozda ako mi pocne bas smetat english i cd :)
 

Brruno

Well-known member
Htio sam reci da ga nemam uopce trazio bih rabljeni negdje ili myway ili emyway. Posto imam myway nije mi takva sila da za hrvatski meni i usb prikljucak dajem 500 eura. Ima puno boljih stvari za sta cu dat 500 eura recimo veliki servis ili set guma. Moje stajaliste naravno, netko ce i jedno i drugo jel :)
 

LEJLA

New member
moja naviagcija je ovakva kako je azuriarti predznanje nikakvo pa bih molio detaljno ako neka ima strpljenja
ne umijem ni slike staviti.


 
Posljednje uređivanje:

vborovic

C5 modifikator
Da li se moze fabrička navigacija zaC5 2012 azurirati ali na hrvatskom jeziku ? Ista je kao prethodna slika !!!
Zašto mene zapadnu ovakva "jednostavna" pitanja ... :D ... službeno, ta navigacija nema HR jezik u ponudi ... neslužbeno, postoji određena grupa Poljaka koja je uspjela modificirati službeni softver, i umjesto npr talijanskog jezika, naprave hrvatski ... to je gerilska metoda, radi, samo što nakon toga nemaš nikakvu garanciju da je to i jedino što su modificirali na softveru ... ja, iako volim eksperimentirati i bavim se softverom, na ovakvo nešto na svom glavnom uređaji nikad ne bih nikad išao ... da imam jednu navigaciju u rezervi, pa probe radi, zašto ne ...

Borovic javi se
@ Zlatko - Ja radim, nemam vremena sjediti po kavama i tipkati po forumu na mobitelu kao neki da bih se javio u roku odmah na sve poruke i komentare ... LOL
 

Brruno

Well-known member
Imas link mozda za taj modani software? ili link za forum gdje mogu pitati? zanima me jel samo navigacija na hr ili i menu za muziku i radio npr. Ili mozda menu na multi ekranu.
 

vborovic

C5 modifikator
Govorim samo o kompletnom vizualnom dijelu, dakle, izbornici, sve što ekran pokazuje ... audio dio ("nakon 200m skrenite lijevo ..."), ne vjerujem da su to išli presnimavati ... taj modificirani FW naplaćuju, koliko, ne sjećam se, trebam iskopati link (netko me prije nekog vremena pitao kaj mislim o tome, inače ne bi ni znao da je netko i za RNEG to napravio) ... za meni na multi-ekranu (ako misliš na instrument ploču) nema prijevoda na hr ...
 

Brruno

Well-known member
Mislim da bi to bilo to ... "službeno" imaju samo poljski jezik u ponudi, da li imaju i neke druge jezike u ponudi, nije nemoguće, ali trebalo bi ih direktno kontaktirati ... cijenu ne znam ...

http://www.nawigacjefabryczne.pl/systemy-nawigacji-peugeot.html
Hvala. Poslao sam upit,nema hr menija. Cijena swa s poljskim je 80 eura. Mozda nazicam jednog lika koji je radio s programom od blackberrya s kojim je fw sklepan ( na kraju,sve je to linux jel :)), pa mozda nesto sklepa ali ne bude brzo :). Cak sam razmisljao poslati u citroen cijeli prijevod,ili mozda tip uspije ekstraktati bazu pa prevede pa posaljemo, pa da izbace update ali cisto sumnjam da ih zanima rneg :D
 

vborovic

C5 modifikator
Ok za inicijativu, ali kasniš cca. 3 godine dok sam se ja htio baviti sa time ... :D ... kontaktirao Harman Becker oko toga (nema PSA grupacija veze sa samim RNEG nav uređajima), nisu bili zainteresirani (doslovce sam tražio stringove na nekom jeziku, npr engleskom, da ih ja prevedm na hrvatski i vratim natrag kako bi mogli to ubaciti i nuditi) .. s obzirom da su stali sa 50.03 verzijom i nema najava da će išta novije objaviti, ne zanima ih ni prijevod, kada to neće biti nigdje distribuirano kao u slučaju novog FW-a ...
 

markos8071

New member
Poštovani članovi,

vidim da ste vrlo aktivni u ovoj temi oko navigacije u C5 X7 pa cu pokušati da Vam se obratim u vezi jednog problema, u pitanju je Citroen C5 1.6 hdi sa navigacijom sa memorijskom karticom, oznake RNEG MyWay, softver R29A. Naime, u autu su nove karte 2016-2017 ali ne prikazuje tačnu poziciju na karti, odnosno nema ni strelice, ni ulica, ni nadmorske visine, nicega, prazan ekran kada se udje u navigaciju, sve je neke svetlo plave boje. isto je i sa kartama 2015-2016. Ja sumnjam da je mozda GPS antena otisla pa zato ne može da se locira na karti, ali sam duduk za to pa bolje da Vas pitam jer se više razumete, da ne pokvarim još nešto više.

Evo slika, trudio sam se da što više uslikam da se bolje vidi problem : http://imgur.com/a/OSNGp

Pozdrav svima i hvala unapred :)
 
Na vrh