Nadogradnja navigacije

vborovic

C5 modifikator
Vidim da se nitko ne javlja, pa moram ja ... LOL ...

@markos - Očekivati da će "netko" odgovoriti u roku sat-dva je ipak malo neozbiljno (znate na što mislim), nisam ni servis ni služba dostupna 24h ... :wtf: ... GPSU sam prestao koristiti za poruke (blokiram ih), previše spam-a, tako da ne znam što ste mi (ako jeste) tamo slali.

Što se navedenog problema tiče, nisam shvatio iz teksta da li se neprikazivanje pozicije na karti manifestiralo odmah po nadogradnji na najnovije karte, ili je neko vrijeme radilo sa njima? Ako je odmah nakon nadogradnje karata, onda nešto ne valja s njima, postoje razno razni klonovi dostupni online, nije svaka karta dobra ... ako je radilo sa tim kartama, pa je odlučilo prestati pokazivati (onda su one nebitne u priči), moguća rješenja od jednostavnijeg prema složenijem: reboot uređaja, nadogradnja softvera, provjera GPS antene na zadnjoj strani (možda se otkopčala), hard reset uređaja, zamjena GPS antene, popravak nav uređaja, zamjena nav uređaja.
 

markos8071

New member
Hvala @vborovic, @zlatkoc4
Jasno sve,tamo sam vas i primetio u temi oko karata :)

Evo da pojasnim, ubacio sam prošle godine 2015-2 kartu na 16gb karticu, vozio par meseci i sve je bilo ok. Kad odjednom jedan dan auto se ne pozicionira na karti, ne pokazuje nadmorsku visinu, ništa. Odem u ovlašćeni servis, pojma nemaju naravno. Guglam, nađem ulaz u skriveni meni i poslikam ono što sam Vam poslao. U međuvremenu se pojave karte za 2017, ubacim ih kad ono isto. Uzmem drugu memorijsku misleći da je do nje, no nije, isti problem. Softver je koliko vidim fabrički R29A. Radio radi super, blutut radi, stvarno nemam nikakve druge zamerke na softver i uređaj.

Postaviću Vam pitanja po redosledu Vašeg odgovora:

1. Soft reboot ( setup - 1,2,3 ) sam uradio, no nažalost nema rezultata.
2. Nadogradnja softvera - koliko je bezbedno, da li postoji razlika između softvera za citroen i peugeot? vidim da je neki r50 poslednji, razmišljao sam da recimo stavim r40, pa ako nevalja da idem na r50? Generalno me malo strah rezultata menjanja softvera, šta ako pobrka pa digne Pežoov ..
3. Provera GPS antene - to znači da fizički moram isčupati navi uređaj iz table? da li će radio izgubiti kod ( ako uopšte ima ) ?
4. Hard reset - kakva je procedura da ga uradim? skriveni meni ili ?
5. Zamena GPS antene - pretpostavljam plafon i pola auta da se raskupusa :D
6,7 popravak i zamena uređaja - nadam se da neće biti to :( :D
 

Brruno

Well-known member
Prvo sto treba napraviti je update firmwarea na v50 (v50.03b je zadnja ako se ne varam,ima na netu bas citro,ne peugeot). Upali auto,stavi sd karticu na koju si stavio fajlove za update i pokreni update. Nemoj gasit auto dok ne zavrsi i nema problema.
Nakon toga factory reset. Pa vidit dalje.
Ako ne prodje moze biti hardwareski problem,tj ne antena nego nesto u samom uređaju. Treba ici sistemom eliminacije. Najlakse prema najtezem
 

vborovic

C5 modifikator
Nadogradnja softvera: jedina razlika između Citroen i Peugeot instalacije (ovisi na koji softver se naleti na netu) jest da se može promijeniti logo pri podizanju, koji se lako promijeni putem dijagnostike ... softver prema VIN-u zna u kojem je autu, i prema tome će povlačiti konfiguracjiu (nažaslot, taj boot logo ne ide s automatskim prepoznavanjem VIN-a)

Provjera GPS antene: da, uređaj se treba izvaditi van, za što trebaju 4 specijalizirana nožića koji se moraju utaknuti u uređaj, i onda automatski postaju i kopče s kojima se uređaj vadi van. Nema koda/pin-a, uređaj je VIN kodiran na auto. GPS konektor je plavi, otkopča se i ponovno zakopča

Hard reset je factory reset, vraćanje na tvorničke postavke (postoji u osnovnoj konfiguraciji).

Zamjena antene: nema smisla dirati krov, postoji FAKRA antena koja se može ugraditi unutar konzole, npr. iza nav uređaja. Antena na krovu (tj. žice) mogu korodirati (nije baš da je vrhunski odrađena izolacija, i najćešće strada GPS dio, radio signal bude i dalje ok)

Ostalo: nemam komentara za sad.
 

viliamr

New member
Poštovana ekipo,

Postao sam vlasnik citroena DS4 (model 2011) koji ima RT6 eMyWay i verziju sw 2.20.

Koliko sam uspio iskopati po netu, taj se sw može bez problema nadograditi na 2.21, ali ne i na zadnju 2.86B verziju?!? Navodno je problem u Bluetooth echoingu i treba to podesiti u službenom citroen servisu s nekim diagnostičkim programom. Da li netko ima iskustva s time?

Drugo pitanje je da li se na sw 2.20 (ili 2.21) mogu ubaciti mape 2016-2?

Unaprijed zahvaljujem na odg.

Lp
Viliam
 

Brruno

Well-known member
Po netu pise da rade karte s 2.20. Ako ti se ne da zezati s tim samo stavi karte. Ako zelis se zezati stavis direkt 2.86 i s mirascriptom podesis jednu audio postavku iz 3 u 4 i sredis echo i eventualno los bass koji se ljudima poremeti s.2.86. Mirascript je set komandi/alata koji se pokrecu preko CD-a i moze zeznutu sw ako ne znas sto radis. Zato je nepreporucivo cackati po postavkama ali za ovu jednu postavku ne bi trebalo biti problema
 

vborovic

C5 modifikator
@ viliamr - dugoročno najsigurnije rješenje ti je da odeš do ovlaštenog, da ti provjere dal imaš kalibracijski fajl pomoću dijagnostike, ako nemaš (taman negdje na toj generaciji softvera su se počeli distribuirati) neka ga preuzmu sa PSA servera prema šasiji (ovlašteni to mora znati) ... nakon toga nećeš imati probleme sa BT echo, glasnoćom parking senzora, nepreciznošću GPS lociranja i ima još par drugih simpoma koje MiraScript ne može riješiti (a ovise od auta do auta) na idućim nadogradnjama softvera ... mogu ti i softver ažurirati kad si već tamo (softver je besplatan, usluga nije)
 

viliamr

New member
@brruno, @vborovic - puno hvala.

probati ću najprije ažurirati 2016-2 karte na trenutnom sw 2.20. ako prođe, ne diram više ništa :)

čitao sam o problemima s calibration fajlom tako da definitivno ne stavljam 2.86B tek tako bez te fajle.
probat ću kontaktirati Cimos u Buzetu oko tog eventualno (ja sam iz Istre). u krajnjem slučaju, ako ovi to ne znaju ili pitaju previše, mogu riskirati upgrade s 2.20 na 2.21. navodno bi to trebalo biti OK (našao sam neku tablicu na netu gdje o tome govore - prelazak s verzije na verziju i gdje je potreban PSA, a gdje ne).

a prije svega mislim napraviti trenutni backup s mirascriptom, just in case. za to napraviti da li je ok RT6_MiraScripts (v01.04 18/01/2015), DISKCOPY command? mogu li mirascript pokrenuti s istog USB stika na kojem ću napraviti i backup bez da mijenjam ili vadim USB stik?

hvala,
viliam
 

vborovic

C5 modifikator
Mirascript se i izvršava na tom stick-u preko kojeg ga i pokrećeš, ne možeš mijenjati u hodu medij ... nabavi stick od 16 GB za rezervu, FAT32 format i piči
 

viliamr

New member
spreman je 32GB stik :) kako se koristi mirascript? samo ubacim stik i automatski se pokreće program pa biram komande koje ću izvršiti?

lp
viliam
 

vborovic

C5 modifikator
Pa sve ti piše u uputama koje se dobivaju u paketu sa skriptom ... ako trebaš samo DISKCOPY, samo taj .cmd ostavljaš u cmd folderu, ostale slobodno obrišeš, onda će automatski krenuti sa izvršavanjem samo jedne skripte, inače ćeš morati jednu po jednu odbijati dok ne dođeš do one koju želiš pokrenuti ... čisto da ne bi bilo nismo znali, ako ne znaš kaj radiš, možeš si zaribati navigaciju, nepovratno ... :whistling:
 

viliamr

New member
nisam našao upute, samo su CMD i neki sistemski fajlovi u tom zipu. svaki cmd ima u sebi komentar o čemu se radi, ali bez nekih uputa...

hvala,
viliam
 

vborovic

C5 modifikator
Ne znam odakle si preuzimao ... tu ti je pdf koji možda pomogne, možda ne:
Kod:
http://mira308sw.altervista.org/software/MIRASCRIPT_EN_v03.60.pdf
... a za sve ostalo: sretno ... :D
 

viliamr

New member
s te stranice sam skinuo onu gore verziju: v01.04 od 17/01/2015 budući je za RT6.
ovaj pdf nisam ni gledao jer piše da je to za RT4 RT5 only :oops:

hvala ti, trebat će mi sreće ;)
 

viliamr

New member
Navodno na osnovu tih fajlova taj neki lik napravi kalibracijske...
Vidjet ću...ako ne budem siguran u to onda ništa ne diram. Ne bi volio zeznuti nešto kod tog sustava kad trenutno radi bez greške.
 
Na vrh