Ljetne gume - iskustva i preporuke

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Jučer sam poslel završil u SLO, pa sam odmah završio do vulkanizera kojeg poznam. Rebalansiral mi je gume. Ima i balansirku s podlogom koja simulira pritisak na cestu. Sad niš ne trese. Al sam igrom slučaj primjetil kak mi auto nakon toga zavlači u desno. Vrnem se natrag, odmah mi besplatno prekontrolira optiku i sve je OK. Veli da može biti do guma. Da ganc novce Hankookice imaju grešku. Jbt.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Bas sam pisao u svojoj temi, da mi auto dugo vuče u desno. Isao sam na optiku nekoliko puta kod raznih ,sa nekim space shuttle spravama za optiku. Danas kod nekog momka bio, onako, čovek ne bi rekao da je to optika. No, namestio da više ne vuče
 

Mirage

Well-known member
Pola vulkanizera ne zna dobro napraviti balansiranje i optiku. A onda imaš aute koji više i manje pate a i vozače koji više i manje osjete te probleme.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pola vulkanizera ne zna dobro napraviti balansiranje i optiku. A onda imaš aute koji više i manje pate a i vozače koji više i manje osjete te probleme.
Ne znam. Sam mi je čudno da nova guma more imat defekt da je ona razlog potezanja auta u stranu. Da su stare i pohabane, ajde. Budem probal za vikend rotirati prednju levo-desno, pa bum videl. Od lošeg balansa nemre to bit razlog, a optika prema ovim vrednositma kaj su isprintane je OK. Tlak je u gumama isto OK.
 

ivek

Member
Ima li netko iskustva sa Kumho guma? Konkretno Kumho Ecsta PS71?
Kupio prije mjesec dana u dimenziji 225/45 R17. Po suhom auto od 190 konja i 400 Nm okretnog momenta od druge brzine pa na dalje ni najmanje ne proklizuje na ubrzanjima. U zavojima isto dobro drže. Mokro nemam zamjerke na dobrom asfaltu, ali treba paziti kakav je asfalt. Dobar lagano hoće provrtiti na ubrzavanjima, a na lošem kao po ledu hoće provrtiti. Buka, onako, nije preglasna, ali nije ni baš tiha. Uglavnom za sada zadovoljan, vidjet ću koliko će trajati.
 

markan1000

Well-known member
Inače htio bih ovdje pohvaliti Hankook K125 u dimenziji 205/55/17, kojima je ovo druga ljetna sezona. Prošlu nedjelju sam se vraćao s mora za Zagreb, zbog kombinacije kiše i velike količine vode na autoputu brisači su mi barem 70% puta radili na maksimumu. Gume su svoj posao odradile perfektno, iako sam se zbog žurbe vozio i puno brže nego sam trebao s obzirom na vremenske prilike. Uglavnom, veliki palac gore
 

Profiler07

Well-known member
Ja sam uzeo Kumho na C4 u aprilu i prezadovoljan sam sa njima,na C5 vozim od 2016g samo Hankook Ventus prime 3 i one su stvarno predobre samo sto je razlika u cijeni ogromna izmedju Hankooka(skuplji) i Kumho gume
 

ExOduS442xb

Racing
Hvala na info, naletio sam na spomenutu Kumho gumu za nekih 750-60kn komad za dimenzije 245/40/R19. Stari je trebao gume za auto pa smo ih narucili no iduci dan su se javili i rekli da imaju samo jednu gumu od 4 :D tako da smo odustali od toga.

Pala je nekakva kombinacija pa cu ja uzeti 19ice a on ce ostat na 18cima, a s obzirom da pravi relativno mali broj km godisnje narucili smo Michelin Cross Climate 2 - tako da ja dalje trazim, ali našao sam Pirelli P Zero PZ4 za 852kn pa sam malo prije zvao pa su mi rekli da ne mogu znati tocan DOT ali da starost novih guma ne prelazi 2g. Tako da, jos nista nisam odlucio. Takodjer sam cuo da je cijena kaucuka drasticno porasla pa ce cijene guma ići gore tako da ubrzanim tempom trazim ljetne gume. Ovaj Pirelli se cini ok po testovima, ali me ta mogucnost da dobijem 2g stare gume odbija.:rolleyes:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ispod :)

Nove Hankookice su generalno performansama na razini premiuma, samo što nakon druge sezone počnu dosta padati... no raste im cijena, vjerovatno će i to riješiti. Uskoro izlazi novi Ventus 4

Kumho je neka srednja klasa, prodaje ih cijena, no polako napreduju koliko vidim po testovima. Od njih sam vozio samo neke veće suv modele i nisu me baš impresionirale. A koliko vidim, jako su popularne na malo starijim Mečkama i BMWima
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa kad te već muči dot... tamo odmah provjeriš na licu mjesta stanje, a cijene im znaju biti konkurentne.
Kumho ECSTA HS51 je bila pobjednik na Auto Bild testu za 2021
Baš gledam, zanimljivi rezultati... podsjeća me malo na Rainsport. Ispratiti ću daljnja testiranja :)
 
Posljednje uređivanje:

Profiler07

Well-known member
Ja sam prezadovoljan sa njima,istina da su na C4 pa tu i nema nekih ekstremnih voznji ali za 45€ da bude guma koja je bila najbolja na testu je stvarno nevjerovatno
 
Na vrh