• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Lageros Auto-Moto rezervni dijelovi

lageros-zg

New member
Zanima me jel imate mozda ležaj zadnji za cx-a serije 1 iz 1979, ležaj zadnje ruke za cx-a, tekučinu za ispiranje hidraulike(kod tokića je šifra toga 58084)
Molio bih još podataka o vozilu: Kubikaža i snaga motora
Tekućinu nemam
 

lageros-zg

New member
koji je bolji po pitanju izdržljivosti i kvalitete? (u praksi)
nešto sam čitao da je jedan od ta dva proizvođača pogoršao s kvalitetom?!
Odgovor je i za ono pitanje prije, vezano za razlike...

Dakle, kada govorimo općenito o kvačilima i tvrtkama koje ih proizvode, tu postoji najjači trolist (iliti sveto trojstvo, kako ih ja volim zvati), a to je LUK, VALEO I SACHS, dok za japance se još dodatno uključuju AISIN i EXEDY.

Svi su oni dobri, sa svojim prednostima, ali i manama.
Kako ih prodajem sve, ne mogu reći da je jedan bolji ili lošiji od drugoga, jer zadovoljnih kupaca ima u svim kategorijama.
Pa iako čujem razne priče, kao što je i ova da se neki od proizvođača pogoršao kvalitetom, to ne mogu reći, jer mi se nitko nije žalio na bilo koji od njih, a s druge strane, ovisno o majstoru i promijenom svih potrebnih pratećih dijelova (kao simering radilice, ležaj spojničke) možete biti 99% sigurni da neće biti mogućih problema u narednih, barem, 100tkm.

I ono što je još bitno reći, u kutijama svih ovih brandova, moguće je pronaći i konkurentske brandove, jer ih jedni ne rade ili nisu dobili licencu ili im se ne isplati ili im je njihova zaliha ispražnjena i slično, dakle... i jedni i drugi priznaju druge kao ekvivalent kvalitete, s time da moram napomenuti da kod Valea ima mogućih problema u nekim trećim kutijama (ne navedih brandova ovdje), jer se ne radi u tvornicama gdje i original Valeo, već po licencama i osjeti se razlika.

mislim da su isti ležajevi kod svih cx-ova
Imam po katalogu 13 mogućih vrsta CX-a, ali ništa ne prepuštam slučaju, a i kada sam išao gledati u svaki pojedinačno, bilo je razlika i da sad ne gledam svaki posebno i ne gubim vrijeme na traženje, svakako bih trrebao podatke vozila, lakše mi je i brže detektirati potrebni dio.
Èak mi se kod nekih modela gleda i mjesec proizvodnje, pa piše da je od 82 godine, a spada pod model do 79, tako da ima podataka puno, a neki su se dijelovi/ležajevi čak i prestali proizvoditi.

Idem na sigurno ;)
 

lageros-zg

New member
To je cx 2400 79` Pallas 84 kw, za ispiranje hidraulike zove se Hydraurincage
Na žalost većina proizvođača je napustila proizvodnju ležajeva za ovaj model, no imam na skladištu još 2 komada od firme pakirača Flennor i cijena za jednu stranu bi bila 450,00 Kn

Ležajevi stražnjih vilica, kao garnitura za osovinom i šarafom + brtve, nema, ali mogu ponuditi samo ležajeve koji bi trebali biti jednaki kao i na BX-u i nekim Fiatima i jedan takav ležaj bi koštao 48,00 Kn

Onu tekućinu nemam nikako
 

darekb

New member
Pozdrav
Može preporuka i naravno cijena za sviječice.
Ima li potrebe ići sa tvorničkih na neke druge?
Xantia X2(98 -) 1.8 16 V
Hvala unaprijed
 

lageros-zg

New member
Pozdrav
Može preporuka i naravno cijena za sviječice.
Ima li potrebe ići sa tvorničkih na neke druge?
Xantia X2(98 -) 1.8 16 V
Hvala unaprijed
Na francuzima najčešće je EYQUEM svjećica, no stranke uzimaju svašta, pa evo nekoliko varijanti:

EYQUEM (30.000 km interval izmjene) = 68,00 Kn/4komada
EYQUEM (60.000 km interval izmjene) = 80,00 Kn/4komada
EYQUEM (3+1 elektroda) = 132,00 Kn/4komada
NGK = 128,00 Kn/4komada
DENSO Iridium Power = 396,00 Kn/4kom

Cijene su sa popustom za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan od dana narudžbe
 

jurapz

New member
Pozdrav,
Hvala za informaciju za ležaj, brat je bio po njega, treba mi sada manžetna za zadnji "amortizer" kod xm-a ako sam se dobro izrazio, xm je 92` 3.0 v6 24v 147kw, mislim da svi imaju iste.
 

lageros-zg

New member
Pozdrav,
Hvala za informaciju za ležaj, brat je bio po njega, treba mi sada manžetna za zadnji "amortizer" kod xm-a ako sam se dobro izrazio, xm je 92` 3.0 v6 24v 147kw, mislim da svi imaju iste.
:eek: Sve sam prekopao i na žalost toga nemam ni za lijek :hm:
Tražio sam i okolo, ali me svi blijedo "gledaju" i upućuju samo na original rezervne dijelove, pa ću tako i ja morati reći... ali, mogu ponuditi original sa rokom isporuke oko 10-14 dana i cijena bi bila 240,00 Kn/1komad

To bi trebalo izgledati ovako:


Pa s obzirom da to treba naručivati iz Francuske, molio bih čvrstu narudžbu za to i neku akontaciju, jer taj artikl se naručuje isključivo po narudžbi.
 

jurapz

New member
Da to je to:meh:, mislio sam da ce to biti do 100 kn, ovako cu bolje naci dobru polovnu, svejedno hvala za informaciju.
 

lageros-zg

New member
Da to je to:meh:, mislio sam da ce to biti do 100 kn, ovako cu bolje naci dobru polovnu, svejedno hvala za informaciju.
Da, vjerojatno bi bilo i manje da ima za kupiti izvan originalne mreže, a ovako, na žalost to je to, ali ipak, dobavljivo, barem nisam odustao kad sam shvatio da nema u aftermarket i zamjenskoj varijanti.

U svakom slučaju, sretno.. obojici ;)
 

lageros-zg

New member
Pozdrav,
trebali bi mi seleni prednje vilice za xm-a 3.0 v6 123kw, 89 god
To bi trebalo 8 komada tih selena (po 4 na svaku vilicu) i svi su isti.
Komad bi koštao 65,00 Kn Hutchinson (8kom = 520,00 Kn)
Rok isporuke: 15ak dana od narudžbe
Cijena je sa popustom za gotovinu

To je sve što mogu ponuditi, nemam nikakvu drugu alternativu.
 

zoran37

New member
Koje sve svjećice idu na moju xantiu? 1.8i 16v 81 kw 1998 god
Znači oznake svjećica i cjena ako ti nije problem. Hvala unapred.
 

lageros-zg

New member
Koje sve svjećice idu na moju xantiu? 1.8i 16v 81 kw 1998 god
Znači oznake svjećica i cjena ako ti nije problem. Hvala unapred.
Evo c/p od nešto više iznad postova, kao i za "darekb" i moja preporuka su EYQUEM 3+1 elektroda, a evo ponuda c/p odozgo:

EYQUEM RCF58LZK (30.000 km interval izmjene) = 68,00 Kn/4komada
EYQUEM RFN58LZ (60.000 km interval izmjene) = 80,00 Kn/4komada
EYQUEM F54 (3+1 elektroda) = 132,00 Kn/4komada
NGK BKR5EK = 128,00 Kn/4komada
DENSO Iridium Power IK16 = 396,00 Kn/4kom

Cijene su sa popustom za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan od dana narudžbe
 

zoran37

New member
Evo c/p od nešto više iznad postova, kao i za "darekb" i moja preporuka su EYQUEM 3+1 elektroda, a evo ponuda c/p odozgo:

EYQUEM RCF58LZK (30.000 km interval izmjene) = 68,00 Kn/4komada
EYQUEM RFN58LZ (60.000 km interval izmjene) = 80,00 Kn/4komada
EYQUEM F54 (3+1 elektroda) = 132,00 Kn/4komada
NGK BKR5EK = 128,00 Kn/4komada
DENSO Iridium Power IK16 = 396,00 Kn/4kom

Cijene su sa popustom za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan od dana narudžbe
Ajd da ponovo pitam u vezi DENSO svjećica, jer ima ih sa nekoliko oznaka ali koja je prava za xantiu a oznake su:

DENSO Iridium Power IK16 5303, 5351, 5357 koja sad od ove tri?
 

lageros-zg

New member
Ajd da ponovo pitam u vezi DENSO svjećica, jer ima ih sa nekoliko oznaka ali koja je prava za xantiu a oznake su:

DENSO Iridium Power IK16 5303, 5351, 5357 koja sad od ove tri?
Hmmm... moram priznati da ja baš i nisam upoznat sa ovim oznakama koje govoriš, jer Iridium svjećica je samo jedna i to je IK16 i to je to, nema više varijacija na temu i u DENSO katalogu za Iridium Power svjećice je samo ta jedna, sve druge su obične u odnosu na Iridium Power izvedbu.

Evo izvadak iz kataloga DENSA:
http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-detail.cgi?filename=4w-19.txt&no=1230
 
Na vrh