• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Lageros Auto-Moto rezervni dijelovi

fullcool

New member
- točna cijena onog ležaja od klime = 97,00 Kn/1kom (sa forumskim popustom i za gotovinsko plaćanje)
jel ovo sa PDV-om, ako jest onda je najjeftinije do sad što sam našao
ovaj ti se vjerojatno najviše traži, a druge dimenzije bi trebale biti nešto skuplje,
a ležaj klime za mitcubishija sam morao iz njemačke naručivati, e ako taj imaš onda imaš sve, zaboravih mjere al činimi se da je bio 40x55x24,
i za bx 17 td 91.g. klizač za remen klime, znači auto sa klimom, to nemaš sigurno hehe, mislim nemaš ga po normalnoj cijeni,

i evo jedan prijedlog, pošto je ovo citron forum bilo bi zgodno da navedeš cijenove setova za zadnje lafete, za hidrauličare naravno, često su ljudi vozili
na raspadnutim ležajevima dok nije bilo kasno za zamjenu jer nisu znali šta tu treba napravit i da to nije ništa posebno skupo, kod starih je skf bio original, a sad kod novijih ne znam, kod c5 i c6. možda i neki info vezano za c5 jer po mojim saznanjima ugrađivano je četiri vrste ležajeva, pa sad kako će neko znat što treba kupit. siguran sam da je već velik broj c5-ica kojima su već loši ti ležajevi a da vlasnik nije ni svjestan toga, ovako ako dobije informaciju može na vrijeme rješavati to, cx-aši i bx-aši dobro znaju o čemu ja govorim
 
Posljednje uređivanje:

lageros-zg

New member
Da, cijena je sa PDV-om (i ovdje ću uvijek govoriti krajnje cijene tako da se zna koliko ga vi ovdje plaćate, da ne kemijam previše + ... - ..... puta ovo..ono :) )

Imaš pravo po pitanju ležajeva stražnjih ramena, s obzirom da su slaba točka kao i na Peugeotima (kao bratja su, jel), ali i Fiati su slični po tome.
Malo ću to probati posložiti i napraviti da bude svima jasno i razumljivo.
Odlična ideja (s time da će cijene ipak biti vezane za određeno razdoblje, jer za godinu dana ili 6 mjeseci, možda neće biti iste, ali eto, bar da se ima neki info)

Po pitanju ležaja klime za Mitsubishija, najbolje dimenzija, ali moglo bi biti 40x62x24 ili 20,4... ima tih ležajeva popis oko 10-15 vrsta, pa ako je moguće, daj još malo točnije provjeri tu dimenziju, a i svakako mi daj točan model auta i čiji je kompresor klime.

E sad, onaj 1.7 BX što kažeš, toga kao takvoga nema, jedino najbliže tome sam po katalogu pronašao ovo:

Type Description CITROËN BX (XB-_) TRD Turbo
Model Year from-to 03.88 - 02.93
Output 90 HP / 66 kW
Engine Capacity 1769 cc / 1,8 l
Cylinder 4
Valves 2
Body Type Hatchback
Drive Type Front Wheel Drive
Brake System Hydraulic
Engine Type Diesel
Fuel Type Diesel
Fuel Mixture Formation Prechamber Engine
Type Number 2193
Engine Codes AJZ (XUD7TE)
A8A (XUD7TE)

I kod njega se ovo vodi kao natezač kanalnog remena (kad auto ima klimu)


OEM brojevi: 6453.C6 ; 93 510 847

U SKF kutiji bi to koštalo 495,00 Kn/1kom (sa popustom i PDV-om, za gotovinsko plaćanje) i mislim da to nemam za odmah na stanju ili imam kroz neku drugu kutiju, a isti proizvod kao u SKF-ovoj (sa možda još nižom cijenom)

No, to ne mora biti to, jer kako rekoh, niti u jednom katalogu mi se ne nudi BX sa 1.7 TD motorom.

A ovo bi trebao biti klizač uz onaj gore natezač, verzija bez i za šarafom:


OEM brojevi: 5751.08 ; 5751.14 ; 96 146 660


OEM brojevi: 5703.38 ; 5751.08 ; 5751.11 ; 5751.14 ; 96 112 753 ; 96 146 660
 

fullcool

New member
e to je to pra slika je kako kažeš španer, a na ove dvije donje je taj problematični klizač, vidi se i na slici da je navoj u košuljici i rupa za inbus ključ,
i to lijevi navoj, a cijena je bila 700 kunića samo za tu rolicu,
al to je trebalo nekad, mislim da to više nikad niko neće tražit,i koliko se sjećam bila je na njemu oznaka SKF
 

marek45

New member
Lageros-zg

Nabaci mi cijenu za par sitnica-auto citroen c4, 1.4 benzinac, 2005 godište:

ležaj kotača zadnji
pumpa vode+natezači+zupčasti (set)
ako imate remenicu klime il ležaj za nju
kvačilo (ne znam koj je orginal koji citroen stavlja) dal luk il sachs
hidropodizač
brtva glave goetze il viktor reinz
 

lageros-zg

New member
Lageros-zg

Nabaci mi cijenu za par sitnica-auto citroen c4, 1.4 benzinac, 2005 godište:

ležaj kotača zadnji
pumpa vode+natezači+zupčasti (set)
ako imate remenicu klime il ležaj za nju
kvačilo (ne znam koj je orginal koji citroen stavlja) dal luk il sachs
hidropodizač
brtva glave goetze il viktor reinz
Evo samo da javim da sam pročitao i zaprimio ovaj upit, no do ponedjeljka neću biti u blizini, pa tako do tada neću odgovoriti.
Ali ako budem tu i blizu podataka, svakako javim.
 

lageros-zg

New member
Lageros-zg

Nabaci mi cijenu za par sitnica-auto citroen c4, 1.4 benzinac, 2005 godište:

ležaj kotača zadnji
pumpa vode+natezači+zupčasti (set)
ako imate remenicu klime il ležaj za nju
kvačilo (ne znam koj je orginal koji citroen stavlja) dal luk il sachs
hidropodizač
brtva glave goetze il viktor reinz
Evo ponuda:

Ležaj stražnjeg kotača: SKF = 311,00 Kn/1kom
Natezač zupčastog remena: SKF = 338,00 Kn/1kom ; Ruville = 225,00 Kn/1kom ; SNR = 251,00 Kn/1kom
Klizač zupčastog remena = SKF = 155,00 Kn/1kom ; Ruville = 141,00 Kn/1kom ; SNR = 111,00 Kn/1kom
Zupčasti remen: Gates = 255,00 Kn/1kom ; Contitech = 252,00 Kn/1kom
Pumpa vode: HEPU = 312,00 Kn/1kom
Natezač kanalnog remena: SNR = 472,00 Kn/1kom
Kanalni remen (alternator 80A) = Gates/Conti = 96,00 Kn/1kom
Kanalni remen (alternator 120A) = Gates/Conti = 85,00 Kn/1kom
SET KVAÈILA (lamela, korpa i potisni ležaj):
LUK = 1.102,00 Kn/set
SACHS = 1.320,00 Kn/set
VALEO = 867,00 Kn/set
Hidropodizač ventila: Ruville(INA) = 46,00 Kn/1kom
Brtva glave motora: Elring = 189,00 Kn/1kom (nemam ništa od Reinza i Goetzea)

Po pitanju kompresora klime i remenice, te ležaja, na žalost nema kataloga i ne mogu znati koji je ležaj u tom kompresoru.
Ležaj najvjerojatnije imam i cijena bi se trebala kretati od 95-150 Kn, ukoliko nije neki specijalac, pa da onda košta i više, a remenica klime, to uopće nemam u prodajnom asortimanu i nemam što ponuditi.

Sve cijene su sa popustom i uračunatim PDV-om, isključivo za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1-3 dana od dana narudžbe sa trenutnih stanja skladišta.
Roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.
Ukoliko treba račun R-1, molim naglasitit prilikom narudžbe.

U slučaju dodatnih pitanja, stojim na raspolaganju.
 

fullcool

New member
ležaj klime bi trebao biti 35x55x20 za c4, ako je sanden kompresor, citroeni su neki imali i harisona a mislim da ne bi trebao biti na c4

za mitsubishija ide 40x55x24, takvog nema nigdje:mad:
 

lageros-zg

New member
ležaj klime bi trebao biti 35x55x20 za c4, ako je sanden kompresor, citroeni su neki imali i harisona a mislim da ne bi trebao biti na c4

za mitsubishija ide 40x55x24, takvog nema nigdje:mad:
Ma ležajeve klime samo po uzorku, jer sam se već masu puta opekao misleći da je to sigurno ovaj ili onaj model, tako da tu pušem i na hladno.
Naravno, ako je to ona dimenzija koju si napisao, onda je to i ona cijena od 97,00 Kn/1kom.

A što se tiče onog od Mitsubishija, kako radim sa tvrtkom NACHI, koja je proizvodila taj ležaj, na žalost ne mogu ga nikako naručiti, niti dobiti ikakvu informaciju o tom ležaju, tako da sve samo preko originalnog rezervnog dijela mora ići ili da se napravi neka kemija i složi za neki drugi ležaj ili prilagodi neki drugi kompresor klime :eek:
 

fullcool

New member
mislim da je nsk, al kao što rekoh teško da će to ikome trebati, kompresor je isto mitsubishijev, znači nema ga na drugim autima, a mitsubishi ga nema posebno nego komplet sa remenicom i špulom za 300 eura
kad budem u zg svakako ću doći do vas pa ćemo se dogovarati za konkretne stvari, sad malo ovako informativno,
kako stojite sa specijalnim alatima za ležajeve, ovjes vozila, itd
 

lageros-zg

New member
kako stojite sa specijalnim alatima za ležajeve, ovjes vozila, itd
Alat samo po narudžbi i ima ih svakakvih i nisu baš jeftini, to je što se tiče alata za ležajeve, iako je kod SKF-a to sve manje-više industrijski program i uglavnom je to jedan od programa koji i nema baš neko kretanje, već više po potrebi stranke, pa se onda tako i prilagođavamo.

Uglavnom, sve što treba da se riješiti.

Bit će mi drago da se upoznamo i razmjenimo koje iskustvo iz prakse :)
 

zoran37

New member
Taman prelazna godina, ali ja sam gledao za noviji od 01/1998 na dalje (iako, motori su isti i na prvoj generaciji).
E sad, kod kanalnog remenja ima razlika ako auto ima ili nema klimu, pa ću napisati sve.

Za zupčasti remen = 970,00 Kn
- natezač zupčastog, klizač zupčastog, zupčasti remen, pumpa vode (+gratis 1,5Lit crvenog antifriza, samo sada u veljači do isteka zaliha), simerinzi bregaste (2 komada zbog duple bregaste), simering radilice.

Za kanalni remen (ako auto nema klimu) = 337,00 Kn
- natezač kanalnog, kanalni remen

Za kanalni remen (ako auto ima klimu) = 737,00 Kn
- natezač kanalnog, klizač kanalnog, kanalni remen (s tim da razlika može biti minus 20,00-ak kuna u razlici klizača kanalnog remena, jer ima za verziju sa alternatorom 90A i za alternatore 120 i 150 A

To su cijene sa popustom i sa uračunatim PDV-om, te isključivo za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan max od dana narudžbe.
Roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.
A ukoliko treba račun R-1, samo naglasiti prilikom narudžbe.

Dakle, sve ovo što sam naveo je ono što bi bilo dobro promijeniti da se u sljedećih, barem, 100tkm ne mora zbog ničega od tih sklopova ići naknadno u servis.
Naravno, ono što se ne želi, može se izdvojiti iz ponude.
Evo danas sam naručio sve, sutra će stići, 990 kuna sve komplet za zubčasti znači 20 kuna skuplje nego kod tebe, seleni za prednju škaru su zadnji 150, prednji 45 kuna, mikro remen 85 kuna i mjenjam samo njega.
Napomena da nemoram ništa od novaca dati odma nego kad ću imat, čeka me bez problema mjesec dva pa i više no ja to rješim obavezno prije.
Radovi počinju u petak ujutro, mjenjam sam.
 

zoran37

New member
Selen prednji; TRW = 65,00 Kn/1kom (idu dva ista na lijevu i desnu vilicu)
Selen stražnji, Lijeva vilica: TRW = 194,00 Kn/1kom
Selen stražnji, Desna vilica: TRW = 194,00 Kn/1kom
Evo seleni su jeftiniji 64 kn x2 128 kuna.
Prednji 45 kn
Zadnji 150 kn
 

lageros-zg

New member
Evo seleni su jeftiniji 64 kn x2 128 kuna.
Prednji 45 kn
Zadnji 150 kn
Bitno da je riješeno, jedino, kada govorimo o cijenama, skuplje i jeftinije ovisi od proizvođača do proizvođača, tako da ako se radi o istom brandu onda je to ok, ali ako je neki no name brand, onda to ne možemo svrstavati u isti koš, jer recimo ja imam ležajeve za usisavače, brusilice i sl. od SKF-a ili nekog Japanca po 25,00 Kn, ali imam i no name po 3,00 Kn. Razlika? Da, no, po direktivi, taj od 3,00 Kn više neće biti po toj cijeni, već će biti 10,00 Kn. Hoće li biti kvalitetniji i bolji? Nekome hoće, jer ovoga po 3,00 Kn nisu htjeli ni čuti, pa su radije kupili onoga od 25,00 Kn :D (mislim, meni ne smeta)

U svakom slučaju, bitno da sve u eksploataciji radi barem 100tkm.
A da si barem napisao o kojim brandovima se radi, pa bi to onda mogli usporediti.
Po pitanju odgode plaćanja, odlično ;)

Pozz! Mene zanima cijena seta kvačila... znači druk lager,korpa,lamela za Citroen Xm 2.1TD 1992.god! Thanks.. :)
Zanimljiv primjerak ;)

A ovako je glasovao žiri iz Lagerosa :D

VALEO = 1.350,00 Kn/set
SACHS = 1.044,00 Kn/set
LUK = 1.540,00 Kn/set

Cijene su sa popustom i za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan od dana narudžbe, sa trenutnih stanja skladišta.
Roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji, bez prethodne najave.
Ukoliko treba račun R-1, molim naglasiti prilikom narudžbe.

U slučaju dodatnih pitanja, stojim na raspolaganju (kao i uvijek) :)
 

zoran37

New member
INA i španer i klizač, za pumpu neznam, vidjećemo prekosutra kad dođe sve pa ću poslikat.
Problem mi je što sam kratak sad sa novcima a remen mi je toliko labav da me strah to uopće voziti što znači da treba pod hitno mjenjat. Evo sreća je šta imam dobrog prijatelja koji je vlasnik trgovine pa će me pričekat za novce. Zaboravi napisat da za auto moje godište imaju dve vrste španera pa smo po broju šasije tražili.
 

jurapz

New member
Zanima me jel imate mozda ležaj zadnji za cx-a serije 1 iz 1979, ležaj zadnje ruke za cx-a, tekučinu za ispiranje hidraulike(kod tokića je šifra toga 58084)
 
Na vrh