Kupnja novog C4 II

ZVAJ

Skoro zreo
re: Kupovina novog C4 II

Jako mi se sviđa izgledom novi C4, a isto tako vjerujem i da je kvalitetan auto.
Dilema mi je VTI 120 BVM ili HDI 90 BVM. Ne znam ni sam, ipak je razlika u cijeni a ja ne radim vise od 10000 km godisnje.
Pozdrav!
Ako ti je svejedno, uzmi HDI 90... Ovaj VTI 120 je kao prvo nekako zagušen. Drugo motor proizvodi na hladno neku čudnu buku oko ventila. Ne mogu reći da "puno" troši jer za 120konja (88KW) potrošnja od 7.9L po gradu i nije strašna. Na otvorenom je puno manje. I da, nosač motora su uredno zamijenili ali na 15tkm opet škripi kod polagane vožnje na neravninama. Sve ostalo, preporuka.
Ali ipak ti odlučuješ !
Pozdrav.
 

Marko

Well-known member
re: Kupovina novog C4 II

Ako ti je svejedno, uzmi HDI 90... Ovaj VTI 120 je kao prvo nekako zagušen. Drugo motor proizvodi na hladno neku čudnu buku oko ventila.
Kolka je razlika v cijeni benzinca i dizela?
Ovo za ventile nije nikakav problem to se zna kaj je i moj 1.6 12 let stari klepeće prvu minutu-dvije dok ulje ne procirkulira. A to kaj je zagušen - ako je mašina ispravna treba ga tjerati to je takav motor i nema druge. Elan pokazuje od 4000 okretaja do blokade, a ako hoćeš šparati prije 3000 šaltaš i bez brige si (ali ga bar 3x na tjedan stisni - za njegovo dobro). Lp
 

Nono

Èlan
re: Kupovina novog C4 II

Ovaj VTI 120 je kao prvo nekako zagušen. Drugo motor proizvodi na hladno neku čudnu buku oko ventila
Moj VTi 120 nije ni zagušen ni ne proizvodi buku! Èak štoviše, ide bolje nego sam očekivao i tih je.
 

Zdravac

New member
re: Kupovina novog C4 II

Zanimljivo je to da svi koji su kupili 120 VTi motor - hvale ga (i ja sam među njima), a ostatak ekipe kao da ne vjeruje u malu potrošnju. Ja bih rekao da su to ljubomorni dizelaši ;)
 

1587 VTS

New member
re: Kupovina novog C4 II

S obzirom da C4 nije trkaci auto, bez imalo dvojbe moj bi izbor između ta dva motora bio HDi 92. U voznji ce ti biti zivlji zahvaljujuci turbini i 70 Nm vecem okretnom momentu na povoljnijim okretajima na kojima ga prakticki konstantno odrzavas, sto znaci da nema bjesomucnih saltanja i turiranja zbog kojih rastu potrosnja i zamorna buka u civilnom autu. Samo gas i on ideee.. Potrosnja je sigurno manja 2 – 3 L, posebno u gradu, a danas-sutra ga sigurno lakse prodas i za vecu lovu nego benzinca. Dakle ja bih HDi.
 

ZVAJ

Skoro zreo
re: Kupovina novog C4 II

A to kaj je zagušen - ako je mašina ispravna treba ga tjerati to je takav motor i nema druge. Elan pokazuje od 4000 okretaja do blokade, a ako hoćeš šparati prije 3000 šaltaš i bez brige si (ali ga bar 3x na tjedan stisni - za njegovo dobro). Lp
To je takav motor ISTINA. Malo raniji pritisak na gas gas i on povuče, ali onda i racunalo umjesto 720km procjenu napiše 520km do punjenja. A može i umirovljenički polako ali po gradu opet ode 7.9L . Dobit će 1x tjedno stiskanje do Vk, jer već imam opomenu i 300kn za bržu vožnju. Naša policija u Slavoniji radi po učinku i 72km/h kroz mjesto već sankcioniraju a otvorene ceste baš i nema puno.
Pozdrav.
 

Marko

Well-known member
re: Kupovina novog C4 II

Kume ne vjeruj računalu, to je zlo!

Za stiskanje preporučam cestu Vukovar-Osijek! ;) Imate uzorne policajce, a kolko bi ti kroz naselje vozil...ccc hehehe
 

ZVAJ

Skoro zreo
re: Kupovina novog C4 II

Kume ne vjeruj računalu, to je zlo!

Za stiskanje preporučam cestu Vukovar-Osijek! Imate uzorne policajce, a kolko bi ti kroz naselje vozil...ccc hehehe
:cool: Ma dobri su dečki, imam i jedan oprost a to sam prešutio. A gdje to na cesti Vu-Osk ??? izlaz iz Vu 2 km pa zavoj, pa Trpinja. Pa 2km pa skretanje Bobota-Vera pa 6km loše ceste do Klise pa do Osk onih cca5km a kod ekonomije u hladu čeka škoda plavo-bijela.... :eek: a uz sve to kamioni i traktori pune linije ma čuda čuda. Ima prema Vk jedan komad iza Bršadina...:p
pista...
 

ovidu001

New member
re: Kupovina novog C4 II

Za nevjerne tome i tu temu smo apsolvirali... :)

No kolka je razlika u cijeni među benzincem i dizelom?
ja kupio hdi 92 zbog mladih vozača, a skuplji je od benzinca 120 ks 10 t kn, što se uz razliku od 2 l na 100 km odnosno 20 kn nadoknadi za 50 t km, a kad se uzme u obzir daljnja ušteda i sigurno bolja kasnija prodaja dileme nema,a inače mislim da je usporediv model benzinac sa 95 ks
 

ZVAJ

Skoro zreo
re: Kupovina novog C4 II

Ma ima dost ravne ceste prema OS, moraš ga tirati v okretaje - a ne v brzinu! :p
He he! Vidio sam Zmixovu sliku "teranja" u okretaje ( tema poliranje...), pa da mi se ventili raspamete. Ali da će malo dobiti po probavi dobiti će ;) . ovih dana idem do Osk.
 

vlado7

New member
re: Kupovina novog C4 II

:cool: Ma dobri su dečki, imam i jedan oprost a to sam prešutio. A gdje to na cesti Vu-Osk ??? izlaz iz Vu 2 km pa zavoj, pa Trpinja. Pa 2km pa skretanje Bobota-Vera pa 6km loše ceste do Klise pa do Osk onih cca5km a kod ekonomije u hladu čeka škoda plavo-bijela.... :eek: a uz sve to kamioni i traktori pune linije ma čuda čuda. Ima prema Vk jedan komad iza Bršadina...:p
pista...
mene su oprali sa 300kn negdje prije u cerni-pitam jel moze opomena kaze drugi odlucuje,plati i sad polako:)
 

gužva

New member
re: Kupovina novog C4 II

Jučer Hercegovac - Garešnica, nova cesta i letiiiiiiiii, a nije loše ni Vinkovci - Županja nema murije.
 

brezC4

New member
re: Kupovina novog C4 II

Jučer Hercegovac - Garešnica, nova cesta i letiiiiiiiii, a nije loše ni Vinkovci - Županja nema murije.
Nema vraga. Znaju stajati kod Kunjevaca, kod ulaska na autocestu i na proširenju prije ravnice prije ulaska u Vk. A ponekad ih bude i kod skretanja za Privlaku.

Ali se tome da doskočiti: www.hak.hr putne informacije radari i zabrane ;)
 
Na vrh