Kupnja novog C4 II

deda

New member
re: Kupovina novog C4 II

Ne možeš to znati ni doznati.Èak ni oni koji ih prodaju.Može jedino znati,kad se recimo daje ponuda našim dilerima određene serije koje se povlaće se nekog takvog tržišta i to je obićno povoljnija cjena,ali samo za prodavače,nije pravilo i po tome se kuži,a ako je netko zainteresiran za praćenja takvih auta,kao što sam recimo bio ja onda se doalzi do takvih saznanja,ali naravno ,to se ne može dokazat i nije baš uputno o tome pričat,ali ćinjenice sve govore.
 

goldy

xsara coupe
Ako je nekoga bas takva frka mozda se moze zuputiti u Njemacku po taj novi autic. Nisam puno istrazivao proceduru uvoza, alu ne bi trebala biti nemoguca misija.

Prednost je i to kad se stigne doma vec se napravi par 100km :)

Ako netko ima post/link na proceduru ... bio bi to lijep putopis :)
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

Baš gledam cjenik na CH i opet ne mogu vjerovati - vratili su Paket City što je dobro, ali ne mogu vjerovati da alu felge možeš naručiti jedino kod dizel motora sa 112ks. Od samog početka mi se ne sviđaju mogućnosti konfiguriranja opreme. Npr. bez veze mi je da ne možeš dobiti "normalni" dizel s normalnim mjenjačem u exclusive paketu - onaj od 92 ks nije u ponudi, a onaj od 112 ks ide samo s BMP mjenjačem. S obzirom na sve to ja nikako ne mogu složiti model koji mi odgovara... Što vi mislite?
 

brzi35

New member
re: Kupovina novog C4 II

ima tu jedan lik koji prodaje felge za C4 babylon za 1000 kn :) i mislim da motor od 92 konja je cisto dovoljno :)
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

I ja mislim da je dizel od 92 ks sassvim dovoljan za većinu vozača, ali bih htio i alu felge, a da ih ne moram naknadno kupovati. Nisam se još odlučio na kupnju, ali je c4 vrlo veliki kandidat. Imao sam priliku se provozati u vti 120 ks i nije me oduševio motor, ostalo je vrlo zadovoljavajuće. Nisam zadovoljan s mogućnostima konfiguriranja c4 pa eto ako netko to iz CH čita nek se zna. Zbog takvih stvari bi mogao odustati od kupnje i prilično sam siguran da nisam jedini...

Inače, zna li netko od onih modela povučenih sa drugih tržišta (spominjali su se "nizozemci") jel bilo tu dizela u seduction paketu i pošto su bili?
 

brzi35

New member
re: Kupovina novog C4 II

ma briga njih o tome :( na zalost..oni samo gledaju kako ce uzeti pare i to je to :)
ja isto kupio C4 1.6 HDI i cekam da..koji dan bi trebao doci..i uopce me nije briga za felge..auto mi je prehebeni..a,felge uvijek lako kupiti..ionako moram to napraviti zbog zimskih i ljetnih mijenjaja :)
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

pa kako će uzeti pare ako slažu bezvezne pakete opreme? Kakve veze imaju felge s motorom? A oni te ucjenjuju da moraš uzeti najskuplji motor da bi uopće imao mogućnost doplatiti alu felge. Što onda uz taj motor ne daju alu felge "besplatno" ako hoće navlačiti kupce? Takvih stvari mi je bilo dosta kod starog c4 - ako si htio doplatiti ESP, ne može! U jednom trenutku sam bio u salonu i htio nešto dogovoriti staro za novo i na kraju odustao.
 

brzi35

New member
re: Kupovina novog C4 II

nemaju nikakve veze sa motorom..nisam ni pomislio na felge kada sam uzimao auto,i stvarno je glupo da nemozes barem to nadoplatiti,pa ti im dajes novce..ma,tak se radi kod nas..jeli i u drugim salonima ista stvar kao u citroenovim salonima?
 

Matija

New member
re: Kupovina novog C4 II

Èek, ček, ček... Jel vi pričate o konfiguratoru na stranici ili pričate o ono papiru na kojem piše što sve dolazi u kojem paketu i što se u kojem paketu može naručiti kao dodatno?

Jer ovo drugo sam ja koristio kad sam kupovao auto i bilo je bezbroj mogućnosti, samo što onda auto sigurno naručuješ iz proizvodnje, a ne sa lagera (moraš imati jako sreće da baš takav negdje već stoji).

Inače, kad sam ja kupovao i onda se konfigurator veoma razlikovao od tog popisa...
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

Matija, u ovom slučaju se taj papir podudara s konfiguratorom. Govorim o onome do čega mogu doći preko interneta, nisam išao u salon. Na konfiguratoru se otvara mogućnost odabira alu felgi jedino ako biraš dizel od 112 ks. Isto to piše i na papiru, citat: "Naplatci od lagane legure 16" Boston + rezervni kotač 16" standardnih dimenzija (samo s
motorom HDi 110 BVM6)". To se odnosi na seduction paket.
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

Sad vidim i ovo: "Zbog trenutnog manjka na skladištima naših dobavljača, za koje ne postoji trenutno rješenje, pojedine verzije, boje i oprema nisu dostupni..."
Nadam se da je ovo očemu sam pisao samo privremeno i da ima veze s ovim. Eto, sad se moraju čitati mala slova i kod kofiguriranja vozila, ne samo kod ugovora :D
 

Matija

New member
re: Kupovina novog C4 II

Dužnička kriza, sto posto. :) Tko zna tko je kome što dužan i ne može / ne želi isporučiti robu. :D
 

riba zvana fish

New member
re: Kupovina novog C4 II

Ali ako to piše CH (na onom papiru s cijenama i popisom opreme) tko je onda njihov dobavljač? To može biti jedino obavijest samog proizvođača da njihovi dobavljači imaju prazna skladišta. Ne znam što bi drugo moglo biti.
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Kupovina novog C4 II

kaj viđam (ZG, VŽ, zagorje) novih C4-orki, ima ih ko gljiva...
baš me zanima brojka prodaje... sto posto je među top 3 kompakta!
 

Nono

Èlan
re: Kupovina novog C4 II

Piše u zadnjem Auto klubu da je u travnju bio četvrti model u HR sa 96 komada.
Zanimljivo, u Istri i Primorju su prilično rijetka pojava. Moj subjektivni dojam je da je najviše novih korejanaca.:hm:
 
Na vrh