Iskustvo s C-Elyseeom

Peski1986

New member
Pozdrav,

ovako, zanima me vaša osobna iskustva s ovim modelom. Planiram uzeti novi C-Elysee exclusive hdi 1.6 motorom pa ako ko ima iskustvo s tim motorom i ovim modelom slobodno napišite. Također me zanima servis i sve ostalo za održavanje ovog automobila.
Trenutno vozim Golf VI 1.6 tdi sport paket 09. godina. Zadovoljan sam s njime ali planiram uzeti neku limuzinicu točnije C-Elysee jer ovo je ipak bilo mladenačko isfuravanje s golfom :cool:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Meni se čini da Citroen s Elyseeom cilja na kupce Dacie. To je moj dojam nakon kraćeg druženja s autom. Naravno, izgledom je pet kopalja ispred Dacie (subjektivno).
Osobno, zadržao bih se u klasi kompakta i išao na C4 II ili, ako nećeš kompakt već family saloon, onda rabljeni C5 II.
Elysee je i dalje kompakt.
 

Peski1986

New member
kaj se tiće materijala a i opreme golf je po meni premija i ne može se mjerit s elyseeom. ako pak pogledam financijski, citrić mi se više isplati radi održavanja. bar mislim :) zato tražim mišljenja drugih ljudi jer s golfom sam malo previše pretjeral. kupio ga novog, tek izašel a vw su općenito skupi auti plus održavanje a da ne pričam o full opremi koja je vanserijska jer mi piše trendline a sport pak je gore
 

Peski1986

New member
ma ok to al više me privlači neki auto tipa limuzine, a i buđet mi ograničeni, 110 tisuća max. al u pitanje dolazi samo novo. kolko sam videl po recenzijama elysee je dobar auto al to su samo testovi od jednog dana. mene zanimaju iskustva običnih ljudi, a ne novinara :)
 

Maximus

New member
S novim C-Elysee sam prošao prvih 1000 km. Prvi dojmovi o autu su odlični. Radi se o hdi 90, s opremom medveščak. Ne znam zbog čega mnogi pljuju po ovom autu ako ga nisu vozili barem par dana. Idemo redom:
Izgled: više nego odličan, imate dojam da se radi o puno skupljem automobilu, atraktivan je za vidjeti i ljepši je od konkurencije u klasi,
Vožnja je vrlo ugodna pogotovo kad se sjetimo stanja naših cesta s milijun rupa i zakrpa. Na novom asfaltu imate osjećaj kao da ste u avionu. Iako je dosta visok (barem se meni tako čini) odlično prianja uz cestu.
Motor od 90 KS je sasvim dovoljan za ovaj auto jer je dosta lagan (oko 1100 kg), odlično reagira u svakoj situaciji a najviše me oduševio kod pretjecanja kad vas zalijepi za sjedalo.
Unutrašnjost je solidno uređena, nisu korišteni skuplji materijali ali za prosječnog Hrvata bi trebalo biti dovoljno. Ništa bolje nije kod npr. Škode. Iznenadilo me koliko mjesta ima za putnike tako da se Elysee pokazuje kao prava limuzina.
O prtljažniku ne treba puno pisati jer je ogroman i svašta stane u njega, a i držači od vrata prtljažnika ne stvaraju neki problem.
Potrošnja je ono što me najviše oduševilo, i prema računalu i prema mom novčaniku prosječno troši 4,5 l/100km.
Elysee preporučujem svakome kome nije bitno da mu auto mora biti njemački.
 

Peski1986

New member
E to te ja pitam, to su ta iskustva :D konačno da sam pronašel nekaj korisnoga... išao sam pogledati elysee u salon i auto izgleda veličanstveno, dosta visoko i robusno, a to mi se sviđa. materijali nisu ko npr u mojem golfu, al to mi nije tolko bitno, najviše mi je iskustvo s motorom, servisom i općenito s autom kako se ponaša na cesti, jer inaće volim malo žustriju vožnju. znam da to nije auto za utrke i sve, al opet da se ne događa da se osječam ko penzioner na cesti :D sve u svemu, za sad nova prinova dolazi u kuću :p
samo želim skupiti čim više je moguće informacija da znam kaj me očekuje ;)

Također me zanima el moguće staviti xenon svijetla i malo ga dodatno uljepšati?
 

gule

Active member
E to te ja pitam, to su ta iskustva :D konačno da sam pronašel nekaj korisnoga... išao sam pogledati elysee u salon i auto izgleda veličanstveno, dosta visoko i robusno, a to mi se sviđa. materijali nisu ko npr u mojem golfu, al to mi nije tolko bitno, najviše mi je iskustvo s motorom, servisom i općenito s autom kako se ponaša na cesti, jer inaće volim malo žustriju vožnju. znam da to nije auto za utrke i sve, al opet da se ne događa da se osječam ko penzioner na cesti :D sve u svemu, za sad nova prinova dolazi u kuću :p
samo želim skupiti čim više je moguće informacija da znam kaj me očekuje ;)

Također me zanima el moguće staviti xenon svijetla i malo ga dodatno uljepšati?

Kad idući put odeš u salon sjedi i u C4, pa ćeš vidjeti da Elize ne vrijedi tih para. U stvari stvarno ne razumijem da netko kupi elize, kad c4 košta isto...

Elize je solidan auto nižeg cjenovnog ranga, koji je trebao biti konkurencija Daciji, ali se je tu javio problem...naime preskup je...

U suštini je sav elize jeftino sastavljen i gdje god se mogo šparalo se...pa auto nema čak ni pokazivač temperature motora...strahota. Ja ga ne bi kupio, odnosno bih, ali da mu cijena ne prelazi 9000 eur, i to sa hdi motorom...
 

gule

Active member
Istina nema i to je neoprostivo,jer je to štednja na krivom mjestu, ali ima mekanu instrumentnu ploču, mnogo bolju izradu, te kvalitetnije materijale...
 

Peski1986

New member
dok sam bil u salonu, sjedio sam u elyseeu ali u medveščak izvedbi i ok izgleda, s tim da bih ja uzeo exclusive varijantu... gle, to su sve neki nedostaci, namjerio sam se na auto s repom, za malo jaći auto nemam para, polovni ne želim, a jedini koji je u toj klasi kaj se meni sviđa i izgledam i svime je elysee... imam rapid, toledo, 301 kaj je kopija, samo izgled drugačiji, tak da jedino kaj mi se sviđa u tom ranku je elysee... istina je da se štedilo, i to ne nekim glupim mjestima, al kaj je tu je
 

Randy5

Active member
Koliko sam ja shvatio, Ti si već odlučio da ćeš kupiti taj model. Vjerujem da ćeš mu oprostiti neke nedostatke koje ima i da ćeš uživati u prednostima koje sigurno također ima taj model. Želim Ti puno sretnih kilometara i ocjenu nakon prvih tisuću kilometara :)
 

Silentshoot

Active member
Da,to je velikiii minus,ja 206-ici iz 2003. god sam imao temp. ulja i temp. vode...ovjde ništa od toga...tolika instrumentalna ploča, toliko veliki satovi za kilometražu i da nisu moglu ugurati negdje kazaljku ili makar na diplayu gdje se pokazuju kilometri kolika je temp makar vode...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ni C3 Picasso nema klasični pokazivač temp. motora...al bar ima lampicu koja svijetli plavo i signalizira da je motor hladan i da ga se ne ganja dok se ne ugasi :whistling:

Tko vam je kriv pa ste kupili krivi citroen :rofl::rofl:
 

Peski1986

New member
Istina je da sam se odlučil za ovaj model, ali prikupljam čim više je moguće informacija što tehničkih što nekih drugih da znam kaj me bude očekivalo :p
 
Na vrh