Iskustvo s C-Elyseeom

Peski1986

New member
Novi dojmovi... bil sam u Citreonu Savskoj i svaka pohvala ekipi. Dogovorili smo probnu vožnju i autić je stvarno odličan. Mekan je jako, mada je meni bilo koji auto mekan kad imam golf 6 pa ono :D lijepo povuće, potrošnja nikakva, čak mi se i mjenjač sviđa jer nije kak ljudi govore rak rana citroena :confused: ne znam gdi su to izvukli... jedina zamjerka je kaj se kod kočenja čuje onaj mali cvileći zvuk. Prvo sam mislil da je to samo baš kod tog auta, ali i na nekim ostalim recenzijama i videima koje sam gledal na yt se isto javljal taj zvuk. E, i kvačilo je za mene malo krivo podešeno, mislim, lovi skoro pa dok ga skroz pustiš, ali ipak, to je sve stvar navike...
sve u svemu, odličan auto, i sve više sam u realizaciji da u garažu padne prvi citroen :cool:
 

Randy5

Active member
Za kvačilo ne mora značiti da će biti isto tako visoko podešeno kao na testnom autu osim ako ne misliš kupiti baš taj. Kočne obloge sam na Xsari mijenjao na 80 000 km i tek sad kočim u tišini iako ne vjerujem daće ove tako dugo izdržati.
 

Peski1986

New member
ne, uzeo bih novi pa sve dolazi novo, samo u exclusive paketu, ovaj je bil ako se ne varam medveščak. Uopće nisam obračal pozornost. E sad, ovo za cviljenje prilikom kočenja, ne znam el to serijski tak da cvili ili je to jednostavno potrošeni oblozi pa cvili. Jer kak sam rekel, dok sam gledal yt recenzije neki ljudi su naveli da im to cvili pa nisam siguran.
 

Randy5

Active member
Mehaničar mi je rekao da imam tvrđe pakne (tvorničke) i da mi ih može zamijeniti mekšima koje će manje trajati. Bojao sam se jedino da će mi jače potrošiti diskove ali nisu.
 

Randy5

Active member
Imam Xsaru koju sam kupio novu pa govorim o stvarima koja se po mom mišljenju mogu odnositi na Citroenove modele općenito - one koji nisu hidraulični.
 

Randy5

Active member
Žao mi je ako si stekao takav dojam.Ja da trenutno imam love za novi auto pogledao bih Peugeot 308 SW koji je vjerojatno nešto skuplji ali sjedio sam u njemu i jaako mi se sviđa.
 

Clutch

New member
Evo da prenesem svojih 7 mjeseci koristenja C-Elysee (1.6 hdi) i 5.000 km.

Auto smo uzeli kao salonski primjerak, imao je par mjeseci starosti i par tis km vec na ledima, do tada smo imali c3 I.gen.

Nije mi bio prvi izbor, ali naletila je "prilika" i ybg, trebalo je u roku od dan-dva donijeti odluku.

Nisam prije toga sjeo u njega (to je mozda najveci propust), ali isto mi se na prvu jako svidio vizualno i gledajuci brojke na papiru i vise nego dovoljno za ono sto meni treba.

Sto se tice prostora, ima ga i vise nego dovoljno, ali cijeli auto mi djeluje puno "krhkije" i "jadnije" napravljen od starijeg C3-a i stedjelo se na apsolutno svemu sto nije neophodno, a mislim da su s tim stavom odbili dosta kupaca.

Oprema Medvescak, sto je izmedju najslabije i srednje, ne ukljucuje apsolutno nista osim klime i airbaga. Ono sto je stvarno zalosno je da ciljaju kao na segment iznad Dacie, što podrazumijeva da zadnji el.podizaci i zadnji zvucnici budu serija a ne doplata isto kao i oplate u gepeku i na zadnjim vratima. Kompletna unutrašnjost je od plastike, osim malog komada tkanine na vratima, što mi je na razini ispod, ali ybg.

Serijske gume koje dolaze, su 15" balonke, koje ne drze na suhom, a sad prije koji tjedan kad je palo 5 cm snijega, bilo je sklizanja i slajfanja koliko ti srce hoce...

Sto se tice potrosnje, jedino se vozim po gradu i po kompjuteru je izmedju 5.5 - 6 l/100 km

Uglavnom, za te novce mozda jos koju tis kn vise, trebao sam uzeti c4 jer mislim da je puno kvalitetnije napravljen i da vec u seriji dolazi dosta toga...

A i sigurno ce drzati bolje cijenu, za kasniju prodaju...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Èuj taj je auto u nižoj klasi od c4. Ali ne znaći da nevalja, služiti će on još dugo. A oprema mu je takva kakva je u tom cjenovnom razredu ni nemože bolje.
 

Peski1986

New member
Ha gle, znam da nisu korišteni baš nekaj previše vrhunski materijali, ali za tu klasu i te novce je odličan. Uzeo sam exclusive paket, pa puno toga dolazi u toj opremi jer dok sam gledao po salonima, medveščak i exclusive oprema, nebo i zemlja... 16 boston felge su gore, a gume, bumo vidli, ako ne budu dobre, bumo ih mjenjali, ali nadam se da bude sve u redu s njima... sve u svemu, ne mogu još ništa govoriti dok auto ne stigne... sitno brojim :whistling:
 
Na vrh