Iskustvo s C-Elyseeom

dario.zg

Member
To i mene zanima...da li se može instalirati tipka da se prozor spusti/digne jednim "klikom" a ne da se mora držati tipka za spuštanje/dizanje...
 

tomica0308

Well-known member
Nema C-Elysse da se dize/spusta stakla jednim klikom? Mozda treba "instalirati". Spustis staklo skroz dolje, pustis i stisnes jos jedamput i drzis par sekundi prema dolje. Na c4 je tako dok mjenjam aku.
Ovo s kljucom isto nemate da vam digne stakla? Stisni zakljucavanje i drzi tipku par sekundi, oko 3 sekunde i pocne dizati,bar kod mene. Fora stvarcica.
 

Milosh

Test
To zavisi od opreme (konkretno od modula u vratima) i nije čudo ako jeftinije auto to nema. Vjerovatno se može ugraditi neko od tih aftermarket rješenja, treba malo proučiti pa pokušati.
 

sir.Oliver

Well-known member
na žalost , imam najnoviji model Elysée , ali prozori se ne mogu otvarati / zatvarati ključem a ni dodirom na gumb . mora se držati gumb .
 

Kanader

Active member
Nažalost Elysee je poskupio i po cijeni se izravnao s Peugeotom 301 koji, koliko vidim, nije poskupio.
S obzirom da mnogi Peugeot doživljavaju kao kvalitetniji brand za vjerovati je da će se dobar dio kupaca okaniti Elyseea i kupiti 301.
Razlog poskupljenju je novi 1.5 diesel i novi način izračuna potrošnje goriva i zagađenja.
Danas sam sjedio u jednom i gotovo je nevjerojatno koliko je jeftin podni tepih i prekidači ventilacije.
Ostalo o.k. Uistinu nedostaje podešavanje volana po dubini.
 

sir.Oliver

Well-known member
sorri , ali C-elysée i Peugeot 301 su u biti jedno te isto vozilo . razlika je samo u masci , odbojniku i farovima i stražnjim svjetlima i braniku .... ostalo je identično što se exterijera tiče .... mislim da je i enterijer kompatibilan ......
 

Milosh

Test
sorri , ali C-elysée i Peugeot 301 su u biti jedno te isto vozilo . razlika je samo u masci , odbojniku i farovima i stražnjim svjetlima i braniku .... ostalo je identično što se exterijera tiče .... mislim da je i enterijer kompatibilan ......
Da, ali imaju jednu bitnu razliku, a to je brend. Jer, kako kolega gore reče, ljudi generalno Peugeot doživljavaju kao kvalitetniji brend od Citroena.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I poanta toga svega je?
Mislim, ne igra apsolutno nikakvu ulogu u prodaji, dapače... to je takav auto da se uvijek ide na jeftinije. Pa Elysee se prodaje valjda 6-7 puta bolje od 301ice
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Aha... ma ne vjerujem. Dok ga Pug stigne ukinut će model.
A ta Pugova cijena, to je sa ukalkuliranim wltp-om?
 

sir.Oliver

Well-known member
neznam kako vi , ali pošto posedujem Elysée .... i to sa dosta dodatne opreme ... jedino što nemam je kamera i senzori , alarm i navigacija ..... ostalo sve imam od dodatne opreme ..... mada planiram i kameru i senzore staviti dogodine .... za ovu godinu se ispraznio budžet .... stavljene su zavesice , folije , odradjen pod u gepeku , prvi servis , stavljeni su gumeni podmetači i kadica u gepek ..... u suštini sam zadovoljan autom .
 

dinko1981

Well-known member
Trenutno imam c4 iz 2011 i thaliju iz 2001 a c elysee vozim u firmi i iz prve ruke mogu reci da je isti na razini thalije. Tu i tamo neki moderniji detalj ali sveukupni osjecaj isti, razina dacije. Puno bolja opcija po meni je bio rabljeni c4 sa malo km nego nesta novo te klase
 

Kanader

Active member
Danas vozio Elyssee prve generacije. Diesel. Ovaj novi koji dolazi imat će šest brzina, ali i sa ovim starim sam ugodno iznenađen. Lijepo potegne za svoju snagu. Buka je istina poveća iznad 110 km/h, ali ne toliko da bi odbila od kupnje. Ovjes je ugodno iznenađenje. I na lošim cestama vrlo ugodno upija.
90% sam siguran da ću ga uzeti. Nažalost cijena mu je skočila za oko 5000 hrk i lakše ću to podnijeti ako mjenjač bude identičan onom iz c4 cactusa, a koji je puno kraćih hodova, mekši i precizniji.
Uglavnom sačekat ću prvo pojeftinjenje i mogućnost testiranja baš tog novijeg motora sa šestupanjskim mjenjačem.
 

sir.Oliver

Well-known member
a zar se u HR još ne prodaje novi model ( Face Lift ) ? ja mislim da je davno prisutan ....
a ako ga želiš testirati ... za blagdane sam u Novom Sadu .... pa izvoli ....
 

dinko1981

Well-known member
Koliko vidim rabljeni c4 sa manje od 20tkm je cjenovno u rangu sa novim c-elyse,a ta dva auta su razlika kao dan i noc. Od buke, materijala, sjedala, prakticnosti... Razlika 2 klase. Osim ako netko nema zivotnu zelju da kupi glanc novi auto i prvi prdne u sjedalo nevidim niti jednu prednost za c-elysee
 
Na vrh