Interval zamjene zupčastog remena

Marko

Well-known member
Kilometražu napiši koju si natukel da se zna...

Interval zamjene je naveden u servisnoj ali je valjda nemaš jer inače ne bi pital, zar ne.. No dobro, dečki znaju za tvoj model točno u kilometar i vjerojatno budu napisali. Ali općenito je da prvi remen zdrži cca 120000 km ili deset let (ali bolje ne čekati deset let).
 

gulranek

New member
Zar nije vremenski period za zamjenu 6 godina ili 120.000 km? EDIT: 10 godina je ipak, isprika!

Ako je auto 2006. godiste, onda bi taman ove godine bilo dobro to rijesiti... Trosak nije toliko velik (preko ProPartsa sam za 600 kn narucio remen, natezac, klizac i pumpu vode), a bar nema bojazni da ce puknut i uzrokovat ogromne probleme...
 
Posljednje uređivanje:

zmatelja

New member
Jel može odgovor ma pitanje: Jel mogu s originilanim zupčastim voziti još ovu godinu, pa da ga mijenjam na 100 000 km? Iskustva
 

deda

New member
Ja znam neke koji su napravili preko 300 000km i nije remen menjan,nit je preskoćil,nit je puknul,a li daj se usudi.
 

brezC4

New member
nit je preskoćil,nit je puknul,a li daj se usudi.
upravo to. moj stari je na Fordu zanemario izmjenu zupčastog i svega što uz to ide (benzinac 1.6 105KS) pa mu je na 195.000km puko u baš nezgodnom trenutku (noć, snijeg, a ide na put...). srećom, tu je bila HAK-ova članska iskaznica (nije reklama) pa je šlep bio besplatan, a po piksi su dobila samo 3 ventila.

nit je preskoćil,nit je puknul,a li daj se usudi.
upravo to. moj stari je na Fordu zanemario izmjenu zupčastog i svega što uz to ide (benzinac 1.6 105KS) pa mu je na 195.000km puko u baš nezgodnom trenutku (noć, snijeg, a ide na put...). srećom, tu je bila HAK-ova članska iskaznica (nije reklama) pa je šlep bio besplatan, a po piksi su dobila samo 3 ventila.
 

Marko

Well-known member
To je sad već rasprava kao rasprava o risgumici - bu pukla ili ne bu ak je ne zamjenim posle jednog "štepanja"... Pa eto usudi se pa teraj dalje, znaš koje su posljedice! :)
 

deda

New member
A neki i odma pukne kod prvog štepanja,pa se usudi.Kak je na autu najsigurniji lanac,koji ako poćne rikavat prvo poćne zveckat,tak je kod štepanja najbolje skočit zvlaka prije nego uđe u stanicu.
 

zmatelja

New member
Kad palim klima uređaj onda ventilator stavim na navišu brzinu 4 da mi ohladi pa ju smanjim na 2. Neki dan sam to isto učinio i sve je bilo ok. Nakon što sam auto upalio 4 brzina ventilatora mi ne radi, dok 1. 2 i 3 bez problema rade. Da li mi može netko reći što je problem i koliko bi to koštalo?
 
Na vrh