Interval zamjene zupčastog remena

megi

New member
Pozdrav ljudi, vozim c4 1.6 D iz 2005., pise mi u planu odrzavanja da prvi put remen zamijenim u otezanim uvijetima na 180 000 a to mi je malo cudno jer jos nisam naisao na auto na kojem se remen mjenja na tako velikoj kilometrazi?
 

megi

New member
Ja sam drugi vlasnik i vec ima 130tkm a u servisnoj nema da je remen mjenjan, znaci vec bi bilo vrijeme da se preventivno zamjeni, zato jer mi sve normalno radi i ne cuju se nikakvi cudni zvukovi npr. Skripanje i slicno koji bi upucivali na lose stanje remena.. Recite mi sto bi jos trebao zamjenit uz remen i pumpu i da li znate koji su najbolji proizvodjaci remenja, znaci najveca konkurencija originalu?
 

Konrad

New member
Ja sam drugi vlasnik i vec ima 130tkm a u servisnoj nema da je remen mjenjan, znaci vec bi bilo vrijeme da se preventivno zamjeni, zato jer mi sve normalno radi i ne cuju se nikakvi cudni zvukovi npr. Skripanje i slicno koji bi upucivali na lose stanje remena.. Recite mi sto bi jos trebao zamjenit uz remen i pumpu i da li znate koji su najbolji proizvodjaci remenja, znaci najveca konkurencija originalu?
u servisnoj ti pise datum i kilometraza, a ne sto je radeno na autu...
 

megi

New member
u servisnoj ti pise datum i kilometraza, a ne sto je radeno na autu...
Ne znam kako tebi ali meni pise kad su mjenjani filteri i koji, ulje, diskovi pa pretpostavljam da bi pisalo da je mjenjan remen?
 

Damaj

Active member
Ne znam kako tebi ali meni pise kad su mjenjani filteri i koji, ulje, diskovi pa pretpostavljam da bi pisalo da je mjenjan remen?
Tec je u pravu ne piše to u servisnoj knjižici nego bi kod svakog servisa trebao dobiti radni nalog i račun iz kojeg je vidljivo šta je sve rađeno i koji su dijelovi zamjenjeni. U suprotnom ne znam kako bi se mogao ispoštivati jamstveni rok od godinu dana na svaki ugrađeni original zamjenski dio.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Meni je u servisnoj knjižici stavljen iksić u onaj mali kvadratić ispred gdje piše remen i sastrane upisani kilometri.
Ali sam dobio i kak veli Damaj radni nalog i račun.
Mogu pofotkat servisnu na tom mjestu ako kome pomaže.
 

megi

New member
Meni je u servisnoj knjižici stavljen iksić u onaj mali kvadratić ispred gdje piše remen i sastrane upisani kilometri.
Ali sam dobio i kak veli Damaj radni nalog i račun.
Mogu pofotkat servisnu na tom mjestu ako kome pomaže.
Pa da, tako je i meni.. O tome govorim
 

Marko

Well-known member
Marke remenja - Contitech, Gates, Hutchinson... Ima svašta na tražištu, nemoj vagat ako je 10 kuna u pitanju između navedenih marki i neke manje poznate.

Kakvo je vizualno stanje remenja?
 

Damaj

Active member
Kakvo je vizualno stanje remenja?
Ne vjerujem da je moguće dobro ocijeniti stanje remena dok je namontiran. Tek kada ga skineš i malo prežabiš ili ispresavijaš tek je onda moguće primjetiti pukotine i istrošenost remena.
 

Icavk

New member
Zupčasti remen

Zna li netko je li potrebno mijenjati zupčasti remen na Citroenu C4 1.6 16 V iz 2008 god., iako sam prešao samo 39.000 km?
Kažu mi u servisu da je to potrebno zato što je rok od 6 god. bez obzira na prijeđene kilometre.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
vrijeme puno utječe na gumene djelove... tako da su u pravu. Al kupi sam djelove i odi kod provjerenog neovlaštenog... ;)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
vrijeme puno utječe na gumene djelove..
Dobro je da čovjek pita. Mnogi su znali, dok bi im to serviser preporučio, burno regairati. "Vi meni samo novce želite uzeti, a ja nemam niti XY kliometara", itd. :D
 

marek45

New member
Na koliko km bih trebao mijenjati zupčasti i sve zatezače.
Prvog sam mijenjao na 100 000km, drugog na 156 000 (kad sam sređivao dihtung glave), a sad trećeg?
 
Na vrh