Interval zamjene zupčastog remena

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
12 000 km od zamjene seta, procurila pumpa vode. Kaže mi moj serviser kako mora sad ići kompletan set, da se ne može samo pumpa, tj, "može, ali nije preporučljivo". Nešto "rastegne se, natezači jednom kad se uglave..." Nisam povata sve. Uglavnom, cca 2000 kn. Šta mislite? Ne za cijenu , nego taj dio da nije uputno samo pumpu prominit.
Al kupi sam djelove i odi kod provjerenog neovlaštenog...
Ne znam koliko se to isplati sam kupovati. Ja sam svim popustima i poznanstvima kod bilo koga ne mogu konkurirati svom serviseru šta kod Cijka ima priko 40% rabata. :)
 

Colnago

Active member
Donator foruma
12 000 km od zamjene seta, procurila pumpa vode. Kaže mi moj serviser kako mora sad ići kompletan set, da se ne može samo pumpa, tj, "može, ali nije preporučljivo". Nešto "rastegne se, natezači jednom kad se uglave..." Nisam povata sve. Uglavnom, cca 2000 kn. Šta mislite? Ne za cijenu , nego taj dio da nije uputno samo pumpu prominit.

Ne znam koliko se to isplati sam kupovati. Ja sam svim popustima i poznanstvima kod bilo koga ne mogu konkurirati svom serviseru šta kod Cijka ima priko 40% rabata. :)
Kada se mjenja remen obično se mjenja i pumpa - cijena posla je obično iznos kompletnog seta s pumpom (ukoliko se ne radi o lancu , zupčanicima .....)
 

sir.Oliver

Well-known member
Ekipa imam jedno pitanje nevezano za ovu temu... Zna li netko koliko ampera ima akumulator od 1.6hdi?
ampera ??? pretpostavljam da si mislio na Ah ....
Zupčasti remen

Zna li netko je li potrebno mijenjati zupčasti remen na Citroenu C4 1.6 16 V iz 2008 god., iako sam prešao samo 39.000 km?
Kažu mi u servisu da je to potrebno zato što je rok od 6 god. bez obzira na prijeđene kilometre.
normalno je to uraditi max na 5 god. starosti .... a stanje kaiša umnogome zavisi i od " noge "vozača , načina vožnje .... oštre akceleracije ne doprinose ....
 
Na vrh