Gume i felge za C4 II

Phantom

Drajver
Prošle sedmice mi je na moru probušila se zadnja lijeva guma, naletio sam na neki šaraf. Pošto sam bio u gradu otišao sam do mehaničara koji mi je skino očistio gumu, izbrusio te kasnije stavio inekciju na gumu. Pošto nemam iskustva sa tim popravljenim gumama zanima me kako će guma reagirati prilikom vožnje npr. autocesta 500 km, da li moram paziti na brzinu mada vozim 130km/h standardno osim prilikom preticanja...naime sada kada sam se vraćao sa mora (vozio 120 km/h) sam vozio nekako sa pritiskom kako će guma odreagirati mada je odradila svoje odlično ilij je to puka sreća...
Namjera mi je svakako poslije zime kupiti novi set guma samo volio bi da ova guma izdrži bar do zime a čeka me još puta ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako je gazni sloj u pitanju, a očito je, onda nemaš brige.
U najgorem slučaju će ti guma polako gubiti pritisak. Ali možeš opušteno dalje
 

diegos

Well-known member
Imao sam istu situaciju, covjek zakrpao gumu "injekcijom", sljedeci dan odvezao 800km bez problema, i evo nakon 3 god i dalje kao da nista nije bilo :)
 

meshgrid

New member
trebam zimske gume 205/55/R16-H za svoj C4 hdi. pošto se kotrljanje guma u kabini dosta čuje, pogledao sam 3 gume s najboljim ocjenama (continental TS860, goodyear ultragrip 9, dunlop wintersport 5) i izabrao nazivno najtiše - dunlop.
imate kakvu bolju preporuku?
tnx
 

heconja

New member
ljudi imam pitanje vezano za felge imam plasticne prstenove tek sam kupio felge i dobio te prstenove,nekak me strah sa tim plasticnim prstenovima to montirat,vidim da imaju i aluminijski za kupit pa prepostavljam da su bolji netko sa vise iskustva ?ovo ce mi biti prvi put da koristim i prstenove..
 

heconja

New member
aha znaci ti prstenovi nemaju nikakvu vezu sa nosivosti nego sam radi centriranja se stave ,a serafi su ti sta drze..ok hvala ti jbg lajik sam za to nisam nikada koristio prstenove..
 

Cutac

Prèkaroš
Prsteni su opterećeni težinom felge dok nema vijaka, a kad zategneš vijke, prstenovi i dalje nose težinu felge, ali svako dodatno opterećenje nose vijci.
Tak da ono, plastični bi trebali biti sasvim dovoljni, pogotovo ako se radi o konusnom dosjedu vijaka na felgu.
 

heconja

New member
pozdrav, da li netko ima iskustva sa gumom hankook ventus v12 evo 2 k120 ?
to bi uzeo pa me zanim iz prve ruke ako tko vozi ili je vozio na njima.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Navozio sam se i njih i prethodnih k110. Niti jedan par nije preživio više od dvije sezone, nije to guma za +30tkm. Ako ti to ne smeta, bit će ti dobre :D
Postoje i bolje, ali ako tražiš sigurnu gumu za svaki dan, pogotovo na mokrom, mislim da ne moraš dalje.
 

zdraja

Active member
helppp

uzeo polovne čelične felge 4 kom (s jednom sam udario u bankinu pa reko uzet ću 4 polovne)

i sad evo ovako na ovima što sam uzeo polovne pise 6, 1/2 et 26 16

a na rezervnoj gumi u gepeku mi pise 7j16h

dakle izgleda da sam bacio novce?
 

zdraja

Active member
ne nuzno, sama razlika u sirini felge nije dramaticna, koliki je drugi et?
ne piše,
budem kasnije prepisao cijeli broj

e sad ako je et veći od ovih polovnih da idem u prodaju ili mogu stavit sve 4?

a gume 205 55 16 idu normalnona te 6 1/2
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na 6,5 inča felgu mogu gume od 185-215.
Bitan je ET broj, ako nije velika razlika, nebi smjelo biti ni problema... makar et bio i u plusu sitno
 

zdraja

Active member
Na 6,5 inča felgu mogu gume od 185-215.
Bitan je ET broj, ako nije velika razlika, nebi smjelo biti ni problema... makar et bio i u plusu sitno

idem vadit iz gepeka prepisem sve u kompletu
ima hrpa brojeva no mislim da su ovi:

7J 16 H2H IS 32 KBA44544 PS 516 016

izgleda da, su et 32 samo sto nepise ET
idem vadit iz gepeka prepisem sve u kompletu
ima hrpa brojeva no mislim da su ovi:

7J 16 H2H IS 32 KBA44544 PS 516 016

izgleda da, su et 32 samo sto nepise ET
znači ne odgovaraju ili ipak?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je. Evo prema kalkulatoru, sa ovim novim što si kupio bi vanjski rub gume trebao biti 6mm izbačeniji. Nemogu ti garantirati, ali stvarno mislim da nebi smjelo biti problema
 

zdraja

Active member
Tako je. Evo prema kalkulatoru, sa ovim novim što si kupio bi vanjski rub gume trebao biti 6mm izbačeniji. Nemogu ti garantirati, ali stvarno mislim da nebi smjelo biti problema
samo da ne otpadnu
ne bi trebalo biti ni nekog struganja?
 
Na vrh