Gume i felge za C4 II

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na C4 idu 18ice, čak i veći kotači... vidim da po kalkulatoru imaju i više milimetara vani rub, tako da nebi smio imati problema
Ako je centralna rupa odgovarajuća i ako stegneš sve šarafe kako spada, neće biti niti otpadanja kotača
 

zdraja

Active member
Na C4 idu 18ice, čak i veći kotači... vidim da po kalkulatoru imaju i više milimetara vani rub, tako da nebi smio imati problema
Ako je centralna rupa odgovarajuća i ako stegneš sve šarafe kako spada, neće biti niti otpadanja kotača
ivan222 ivan222 hvala na informacijama, a jel možeš mi objasniti što mu znači taj rub da je vani (tih 6 mm) i recimo što bi značilo u slučaju da moram stavit rezervnu gumu s 7j i et32 a ostale tri su 6,5 et 26.

unaprijed hvala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa pretjerano nebi značilo. Najnormalnije se možeš i tako odvesti, pitanje je dali bi uopće osjetio ikakvu razliku.
Naravno, takav nemožeš stalno voziti niti proći tehnički... ali kao rezervna guma je čisto OK.

Sjeti se da mnogi auti, pa i moja bivša Alfa, imaju manje rezervne gume. U jednom trenutku sam vozio sa tri kotača na 225 gumama i rezervnom gumom od 135 širine.
Dramatično veća razlika nego kod tebe, sve je prošlo bez problema.

Baci tu oko... stavio sam tvoje dvije dimenzije... možeš se malo igrati sa mjerama da vidiš kako se pozicija kotača mijenja

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-16X7ET32&wheel2=205-55-16X6.5ET26&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm
 

zdraja

Active member
Ništa pretjerano nebi značilo. Najnormalnije se možeš i tako odvesti, pitanje je dali bi uopće osjetio ikakvu razliku.
Naravno, takav nemožeš stalno voziti niti proći tehnički... ali kao rezervna guma je čisto OK.

Sjeti se da mnogi auti, pa i moja bivša Alfa, imaju manje rezervne gume. U jednom trenutku sam vozio sa tri kotača na 225 gumama i rezervnom gumom od 135 širine.
Dramatično veća razlika nego kod tebe, sve je prošlo bez problema.

Baci tu oko... stavio sam tvoje dvije dimenzije... možeš se malo igrati sa mjerama da vidiš kako se pozicija kotača mijenja

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-16X7ET32&wheel2=205-55-16X6.5ET26&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm
spremljenou bookmark
hvala
ivan222 ivan222 evo nasao jos jedan link gdje je kaze da se moze koristiti, ivan222 ivan222 puno hvala
http://www.rimsntires.com/specspro.jsp
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Iskreno, nemam pojma :D
Traži šarafe za alu felge za C4 II.
1590518668283.png
Ovo crveno ti je konusni dio tako da možeš staviti felgu iz gepeka(tj. rezervni kotač :D), a zeleno ti je ta ravna podloška. Po tome ćeš znati jel je za alu felge.
Ali vidi kakav je dosjed u felgi, jel ravan ili konusni. Panda recimo ima konusni dosjed na alu felgama(originalne).

Ovo ti je samo za čeličnu, vidiš da ima samo konus.
1590518764636.png
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zdraja, dobro prouči... meni se čini da je konus ovo niže, a na širem djelu ko da su tragovi prstena. Makar je teško preko slike procijenit.
Na Cutacevim se vidi dosjed za prsten ali ne vidim baš unutarnji konus
 

zdraja

Active member
Boston, koliko vidim, ima i za konus dosjed, ali nisam siguran.
Ma odem s felgom do Tokića i nek vide, to mi se cini jednostavnijom varijantom, a sadse sjetih susjed ima iste ovakve na peugeotu pa kod njega pogledam.
Javim rezultat.
 

zdraja

Active member
Iskreno, nemam pojma :D
Traži šarafe za alu felge za C4 II.
Pogledajte privitak 1551
Ovo crveno ti je konusni dio tako da možeš staviti felgu iz gepeka(tj. rezervni kotač :D), a zeleno ti je ta ravna podloška. Po tome ćeš znati jel je za alu felge.
Ali vidi kakav je dosjed u felgi, jel ravan ili konusni. Panda recimo ima konusni dosjed na alu felgama(originalne).
Dečki hvala Vam na info. ( Cutac Cutac, ivan222 ivan222) idu s podloskom, bio sam u vulkalu
kupljeno 16 kom. za 300 kn
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Gledam si nove felge za zimske gume.
Na autu su u originalu Boston, 7x16 ET29, a ja bih uzeo OZ Titan 7x16 ET42.

Mišljenja?
13mm nije malo. Do čeljusti sada ima 22mm, tako da ne bi ništa strugalo.
Moram vidjeti dimenzije trenutnih čeličnih za zimu, ne znam oću od hrđe uspjeti hahaha
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Jel prodaje netko Newport 18"? Ne bi ih sad uzeo, ali na proljeće bi...pa ako netko gleda riješiti se svojih, nek se javi.
Prodao bi ili mijenjao za svoje Phoenix 17"...
 

edo3346

New member
Pozdrav svima.
Planiram za ljetnu sezonu kupiti ALU felge za Citroen C4. Trenutno na njemu su celicne felge sa gumama Continental 205/55 R16 91T, a ljeti na njih montiram gume Kleber Dynaxer HP3 91V 205/55 R16. Htio bih ove ljetne da postavim na nove alu felge. Sta preporucujete kod odabira alu felgi, oznake i sl, u ovom slucaju 16-ke. Ili eventualno, ako slucajno gdje naletim na 17-ke felge sa gumama, da li preporucujete 17-ke?

U prilogu su 16 ke alu felge, x6.5 et20 65.1, pa me zanima vase misljenje o njima.
Lijep pozdrav svima.
Citroen felga.png
 

zdraja

Active member
Dakle
pazi sad ovo, prodao čelične i isti dan kupio alu 7J 16 ET32 65,1 super očuvane.
Nemam vijke, jel idu isti kao za čelične ili?
Pitanje kako znati da li trebam ili ne one prstenove za alu felge?

:rolleyes:

 
Posljednje uređivanje:
Na vrh