Gume i felge za C4 II

Milosh

Test
Prođi od Gradiške do Dubice ako smiješ. :)
A što se tiče alu felgi, više od pola auta je na njima. Ja sam ih imao na Focusu - 16", C5 - 18", i sad na Volvu - 17", nikad nikakvih problema (a pomenutim putem se vozim jako često). Naravno da pazim da izbjegnem rupe, naročito duboke, ali to nije uvijek moguće.
 

dinko1981

Well-known member
Doduse na autima vise klase dolaze gume sa kotacem veceg promjera tako da c4 sa 16 i c5 sa 17 imaju podjednaku bocnu visinu gume (profil) i samim time podjenaku osjetljivost na rupe ali i veca sirina gume ima negativan utjecaj kod losinih puteva
 

icdev

New member
Vidim da tema nije dugo aktivna pa isprike ako dizem iz mrtvih.

Interesira me (a ne znam kako da pretrazim forum bas po tome) razlika izmedu 7J i 7.5J.

Trenutno sam u potrazi za ljetnim felgama i pronasao sam rabljene za 600 kn (nebitna cijena) ali je "problem" sto su felge 7.5J i ET32

Koliko sam istrazio na wheel size, original su 7J i ET26 (ako nisam fulao).

Da li ima utjecaj tih pola inca u "jotima"i tih 6 mm razlike?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koji promjer, 16?


Malo sam kopao na service.citroen.com i naišao na podatak o felgama i gumama koje se tvornički ugrađuju.

STEEL WHEEL J16 4-32
195/65 R15 H

ALLOY WHEEL - ’BOSTON’ 7 J16 CH4-29
ALLOY WHEEL - ’DARWIN’ 7 J16 CH4-29
205/55 R16 V
215/60 R16 V

ALLOY WHEEL - ’PHOENIX’ 7,5 J17 CH4-32
ALLOY WHEEL - ’CANBERRA’ 7,5 J17 CH4-29
215/55 R17 V
225/45 R17 V

ALLOY WHEEL - ’BRISBANE’ 7,5 J18 CH4-29
ALLOY WHEEL - ’NEWPORT’ 8 J18 CH4-34
225/40 R18 W
225/45 R18 V

ALLOY WHEEL - ’CAIRNS’ 8 J19 CH4-29 :D
225/40 R19 Y :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako je ovaj izlist sa servicea točan, a siguran sam da je, onda su ti dimenzije za 17ice identične orginalu (Phoenix)... pa nebi trebalo biti problema
 

akiramar

Active member
Ako je ovaj izlist sa servicea točan, a siguran sam da je, onda su ti dimenzije za 17ice identične orginalu (Phoenix)... pa nebi trebalo biti problema
Bio je točan kad sam ga prepisao :)
Sada su digli paywall pa ne mogu više provjeravati.
 

dopater

New member
Re: Dimenzije Felgi

Svakako pogledaj što ti piše na rezervnom kotaču,tad ćeš sve znat :D,a na tvom mjestu,za zimu bi uzeo col manje tj 15" felge i uže gume..izać će te puno jeftinije nego 16"-tako sam i ja napravio
Edit
ak su na tvom autu 205/55/16,zamjenska dimenzija ti je 195/65/15..to ti je odstupanje od samo o,41 %..i izać će te gume puno jeftinije od ovih 16"..ja sam u SLO felge od 15" platil 23 € kom..
Zanima me za zimske felge što si kupio 15" (ja imam gume od starog auta 195/65/15) kakve bi trebale biti dimenzije felge?
 

Paladin

Member
Nadam se da bih u nekom narednom periodu mogao kupiti C4 II a koji ima senzore za pritisak u gumama. Pošto to nisam imao na C4 starije generacije zanima me kako to "radi" u smislu promjene guma. Auto bi došao sa zimskim gumama i aluminijumskim felugama pa planiram odmah uzimati nove ljetne gume za iste feluge. Da li su ti senzori "vezani" za felugu, dakle ne moram kupovati nove senzore? Da li oni koji mijenjaju gume trebaju dok to rade nekako obratiti pažnju na te senzore?

Inače taj C4 II prodaje kolega pa sam malo i probao auto, vidio sam upaljenu lampicu za koju u tom trenutku nisam znao šta je, kasnije kada sam došao kući tražio sam i vidio da je to upravo upozorenje za nizak pritisak. A upravo kad smo se vozili on je rekao da odvezem do jedne pumpe jer on treba da doduva gume, a kad je duvao ili prosto provjeravao vidio sam da je podesio pristisak na 2.0, a ako se ne varam to bi trebalo biti više (2.3 - 2.4 za prednje gume ?), pa me ni ne čudi ako je on to inače duvao na 2.0 da je upaljena ta lampica sa senzora pritiska u gumama.

Čitao sam malo o tim senzorima ali mi nije sve najjasnije, da li oni treba nekako da se "resetuju" nakon promjene guma? Jer neki pominju to neko "resetovanje" u određenim situacijama.
 

Citron

Active member
Senzori su vezani uz felgu i upareni sa autom, treba paziti da se ne oštete prilikom promjene gume, ništa ekstra, ali treba pripaziti...koliko su dobri toliko i nisu, kad crkne originalni je jako skup...ako želiš dva para felgi onda moraš kupiti senzore jer inače stalno pokazuje grešku...ne znam kako je s rotiranjem kotača npr prednji iza i zadnji napred...jel se to mora promijeniti u softweru da nebi ispalo da ti je prazna prednja lijeva guma a komp pokazuje zadnju desnu 😆
 

dopater

New member
Kupio ljetne gume Kleber Dynaxer HP4, vulkanizer kaže da su znatno bolje od Save a u tom su cjenovnom rangu.. Dimenzije 205/55/R16
 
Na vrh