Gume i felge za C4 II

Phantom

Drajver
Gume su kupljene u D, točnije u Kolnu, tamo je mislim čak i tvornica ako se ne varam, a nabavio sam ih preko prijatelja koji je autoprevoznik pa mi je napravio uslugu, cijena po komadu je bila 75 eura, a 'lieferschein' vrijedi kao garancija na gume, tako mi je on bar obijasnio.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema ih na eKupi :D
Conti ti je provjeren izbor, ja bi eventualno uzeo Dunlop i otišao na čevape s razlikom. Predhodni model je bio odličan, ove mogu samo bolje biti.
 

Memphis

Active member
Neka preporuka za zimske gume 225/45R17?
Gledam malo po ekupi, zbilja ima svega, u šarolikom cijenovnom rangu...
Sve zavisi od budgeta ...

kao što su ti kolege rekli sa Contijem i Dunlopom ne možeš fulat ... ili sa još kojim premiumom ovo ostalo je sve kompromis.
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Kakve su te LM na snijegu?
Koje su najbolje po mokrom i snijegu? Svaka nova bi trebala biti ok po suhom.
Mislim da ću do Furlana do SLO vidjet šta ima na lageru, baš gledam kroz prozor kak pada snijeg, a na autu Æelostones :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za mokro gledaj samo premiume... Dunlop, Conti imaju ujedničene rezultate više manje kod razih testova i dimenzija
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Uzeo sam Dunlop Winter Sport 5, 225/45R17, 91H.
Na kraju sam otišao do Vulkala na Slavonsku Av. jer su ih imali na stanju, ugrabio sam 4, od zadnjih 7 na stanju što su imali.
Vidjet ćemo kakve će biti. Test uskoro slijedi, ide se slj tjedan za Budimpeštu. :cool:
 

Jose

predsjednik države
Može li na ovu felgu guma 205/55R16?
Koliko znam, originalne felge su 6,5J, a ove su 6J.



P.S. Slika je samo ilustracija, radi se o verziji sa 4 šarafa.
 

Jose

predsjednik države
Hvala @ivan222.
Još jedno laičko pitanjce: da li se za alu felge istih dimenzija kao čelične originalne felge mogu koristiti postojeći šarafi?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam, trebalo bi provjeriti dosjed tih novih felgi i šarafe...

Recimo za C3, ovo su šarafi za čelične felge:

540566:


a ovo za alu, 540567:
 

Cutac

Prèkaroš
Imas dvoje sarafe, s konusnim dosjedom i ravnim. Duljina je ista i ne, ne mozes kombinirati.
To je za original felge, a za aftermarket zavisi od felgi.
 

heconja

New member
ljudi na kojim ljetnim gumama se vozite i kako ste zadovoljni?
ja sam na svoga c4 ehdi 2013god stavio michelin primacy 4 i mogu rec da sada vec nakon mjesec dana voznje sam odusevljen gumama sto na suhom a pogotovo na mokrom,bolja mi je na mokrom od gume bridgestona t005 koja je proglasena najboljom za ovu godinu,bridgeston imam na službenom vozilu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
da li se za alu felge istih dimenzija kao čelične originalne felge mogu koristiti postojeći šarafi?
ne može. šarafi su upravo ovakvi kakve je ivan stavio u postu, gornji ravni za čelične donji konusni za alu felge. veličina felge nema veze sa tim samo dali je alu ili čelična. pričam o orginal felgama za citroen.
 

markan1000

Well-known member
ljudi na kojim ljetnim gumama se vozite i kako ste zadovoljni?
Ja imam Dunlop Sport Blueresponse 205/55/16. Prije toga sam imao Turanzu T001.
Na jednu i drugu nemam nikakvih zamjerki odnosno jako sam zadovoljan i po suhom i po mokrom.
Ako bi baš išao cjepidlačiti, kod Dunlopa mi se ne sviđa što na onim jako visokim temperaturama od 30+, imam osjećaj kao da postanu nekako gnjecave, ljepljive. Možda je to samo moj neki tupavi feeling. Na mokrom su savršene. Turanza mi je bila po svemu više nego korektna.
 
Na vrh