Gume i felge za C4 II

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Michelin naravno odbio, jer nema potrebe da placaju kad imaju najbolji pneumatik.
Imao sam njihove Alpin 5. Jako dobra guma. Drži fantastično kiša, snijeg, led. Ljetne nikad više ne bih stavio od njih. To se nakon izvjesnog broja kilometara naprosto pretvori u plastiku.
Continental je, što se mene tiče, no1.
Za manje i lakše aute mi je super i Dunlop
 

Memphis

Active member
Alipin 5 je gora od Alpina 4 koja je po meni vrhunska guma.

Novi Alpin 6 ima sasvim drugačiju šaru i baš me zanima kako se ona pokazala. Al i za mene je Continetal uz Dunlop tu broj 1.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaju novu smjesu od ove godine i odlične rezultate na testovima, vjerovatno najbolja guma od ne-premiuma. Èak bolje i od nekih premium imena. Tako da bi se moglo reći da je best-buy.
Po testovima se komotno obračunava sa Contijem i slično.

Èak bi ju i ja probao vrlo rado (smjesu 2018.), al sam se ipak rastego do Contija.

DOT16 model, vožen prošle godine, nije savršen na mokrom, ali svakako dobra sigurna guma,.
 

dinko1981

Well-known member
Dali je netko stavljao alu felge sa c4-1 na c4-2? Konkretno gledam 17-ice i vidim da je et razlicit, stari je 26 a novi mislim 32,jel to u praksi pre velika razlika?
 

visaluteju

Well-known member
Dali je netko stavljao alu felge sa c4-1 na c4-2? Konkretno gledam 17-ice i vidim da je et razlicit, stari je 26 a novi mislim 32,jel to u praksi pre velika razlika?
Imam i ja identicno pitanje za drugacije auto, pa nam mozete odgovoriti u paru :)

Feluge sa xsara picasso 6Jx15 ET18 da li mogu na c4II 6.5Jx15 ET29

Lokalni vulanizer mi kaže kao rupe pašu, sve isto, samo je picasova feluga malo uža ali to niša ne smeta...da li je tako ?

Gume koju su bile na picassu i tim felugama su 185 65 15 a na C4 195 65 15
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
stari je 26 a novi mislim 32,jel to u praksi pre velika razlika
Prelistaj malo temu od početka...ljudi su svašta stavljali :whistling:
U principu, nebi trebalo bit frke..tebi bi sa ET 26 felga trebala ići 5 mm prema van

Feluge sa xsara picasso 6Jx15 ET18 da li mogu na c4II 6.5Jx15 ET29

Lokalni vulanizer mi kaže kao rupe pašu, sve isto, samo je picasova feluga malo uža ali to niša ne smeta...da li je tako ?
Hmmmm...što je veći ET, to felga ide više prema unutra...u ovom tvom slučaju je to skoro cenat razlike, tak da nisam ja baš siguran da ti vulkanizer dobro govori i da nebude to negde zapinjalo :whistling:
 

visaluteju

Well-known member
visaluteju:
Feluge sa xsara picasso 6Jx15 ET18 da li mogu na c4II 6.5Jx15 ET29

Lokalni vulanizer mi kaže kao rupe pašu, sve isto, samo je picasova feluga malo uža ali to niša ne smeta...da li je tako ?
Hmmmm...što je veći ET, to felga ide više prema unutra...u ovom tvom slučaju je to skoro cenat razlike, tak da nisam ja baš siguran da ti vulkanizer dobro govori i da nebude to negde zapinjalo
e sa'si me dao u brigu ja vec namontirao :eek:

Cek sad nesto gledam i razmisljam. U picasa je et manji tako da obda ne bi trebalo zapinjati, tj bile bi sanse za zapinjanjem da je obrnuto...ako sam ja svu tu logiku oko feluga skontao ?
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Ja sam između Save i Klebera Kristalp HP3.
Više naginjem Kleberu, ima bolje performanse nego moj sadašnji/tadašnji GY UG8 + što je 7 i pol godina noviji.
 

visaluteju

Well-known member
Ja sam za dlaku uzeo goodyear ug 9. napola se kajem sto nisam. Nasao ih za 90 KM a sava 70. Ali zimi bas prelazim malu kilometrazu pa reko hajd bolje da ostvaim za feluge
 

Phantom

Drajver
Prije par dana sam stavio nove zimske gume, Dunlop Winter Sport 5, 205/55, R16 91V, DOT 2518, made in Germany, prvi moji utisci su fenomenalni :angel:, guma je pretiha ( mislio sam da će biti bučna, pošto sam imao prije Kleber Krisalp hp2), danas po kiši drži se ceste kao zalijepljena, ujutro kada su temperature oko 5 se znatno osjeti razlika između Dunlopa Sport Blursponse ljetnih i novih zimskih pogotovo u mom načinu vožnje jel, zimska guma zimi, nije mi žao niti eura z njih:)...
 

radojkta

Member
I ja imam ljetne Dunlop pa razmišljam o zimskim iste marke.Pa me zanima gdje si ih uzeo sa tako dobrim dotom i koliko su ako nije tajna.Kod nas su oko 80 eura.
 
Na vrh