Gume i felge za C4 II

visaluteju

Well-known member
Ovo što ja tražim je možda malo previše ali jel ima neko živaca da pogleda ovaj sajt:

https://www.ekupi.ba/Auto-gume-g9321.aspx

Planiram kupiti gume do 100 KM po komadu sa ove stranice (trenutno je neka ludacka akcija koja traje jos par dana ali sumnjam da cu stici kupiti do akcije pa gledajte normalnu cijenu (pise najniza cijena)

Medjutim toliko je nekih modela i čuda da se ja nikako ne znam snaći. Mislio sam kupiti savu ali eto imam koju marku više pa može ići do 100 KM (50eura)

Šta bi mi savjetovali da uzmem ?

Miloš je spominjao ove sportiva snow win 2 ok im je cijena, jesu dobre ?
Dosta mi je bitan nivo buke jer izolacija tockova u C4 je znate već kakva :) pa tiše bi mi takođe odgovarale.

Nisam nešto iskusan sa gumama, znam da je mišelin i recimo continental vazio za ekstra gumu ali trenutno mi je to puno, a kontam ima za manje pare nešto približno.

Hvala unaprijed dobrim pametnim glavama

P.S. pokušao sam okačiti link sa filterom onog što meni treba i poredanim gumama po cijeni ali ne funkcioniše, znači treba mi zimska 195 /65 /15. poredajte cijenu prema rastucoj
 

visaluteju

Well-known member
Savu Eskimo HP2
I meni se svidja ali na žalost nema je u dimenziji 195/65/15

Ne voziš po kiši?
Pa ne znam šta da ti kažem, inače ne prelazim veliku kilometražu u prosjeku 10 000 ili malo više godišnje. Tu i tamo me uhvati kiša ono jbg normalno ali sad da nešto putujem redovno / svakodnevno velike dionice pa da me čeka kišovita jesen čestih putovanja, ne. :)


U nekom to slicnom cjenovnom rangu su
sportiva snow win 2
semperit speed grip 2
minerva frostrack
tristar snowpower
viking vintech
petlas snowmaster

sta je ovo jbt sem za sportivu nikad nista nisam cuo :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma Cutaca pitam, jer HP2 su posrali na svim testovima po mokrom. Kako bi se reklo, tipična Sava. Meni je takvih guma dosta
 

track

Active member
Ako kupim 2.0 HDI, mislio sam normalne 16" felge na njemu imati al negdje sam procitao da ispod 17" zbog snage motora nema smisla. Kakve to veze ima? Koliko gubim ako imam 16ke na tom autu?
 

Milosh

Test
Mogu samo još jednom potvrditi da se meni i dvojici poznanika Sportiva SnowWin 2 super pokazala, odlična šara, jako duboka, dobro drži, ne troši se prebrzo.
 

visaluteju

Well-known member
Koliko sam uspio prokontati goodyear ug9 je nesto onako solidno...izgleda da ce to proci

A vidim dosta guma je na ovom testu iz 2017 po kisi fulalo
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako kupim 2.0 HDI, mislio sam normalne 16" felge na njemu imati al negdje sam procitao da ispod 17" zbog snage motora nema smisla. Kakve to veze ima? Koliko gubim ako imam 16ke na tom autu?
Nema ti to veze, a snaga se u pravilu gubi sa većim felgama (makar tu i ukupni promjer kotača igra).
Ako ti ne smetaju kočnicama, možeš komotno i 16ice staviti
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Te testove uzmi sa jakom rezervom. Znam za pricu da je voditelj vrlo gledane emisije u Srbiji trazio mito od Michelin kako bi njihov pneumatik pobedio na testu. Michelin naravno odbio, jer nema potrebe da placaju kad imaju najbolji pneumatik. Na tom testu je Barum bio ispred Michelin xD
 

visaluteju

Well-known member
Mogu samo još jednom potvrditi da se meni i dvojici poznanika Sportiva SnowWin 2 super pokazala, odlična šara, jako duboka, dobro drži, ne troši se prebrzo.
Tek sad vidjoh ovaj tvoj kometar, a buka ? ono jel ok nije li sad prebucna
 

Phantom

Drajver
ja također kupujem zimske gume 205/55 r16 čitam već mijesec dana sve testove, forume u dilemi sam između srednjeg razreda a to su Nexen winguard Snow G WH2,( koje su praktično super osim po mokrom imaju malo slabiju ocijenu) i Dunlop Winter Sport 5 (koje su među prve 3 na vrhu, nemaju slabih strana) izgleda da će prevladat Dunlop jer sigurnost je na prvom mjestu .
Evo njemački ADAC test 2018 koji je objektivan i nije naklonjen ni jednom proizvođaču..
https://automobili.hr/novosti/zanimljivosti/adac-test-otkrio-koje-su-najbolje-zimske-gume-u-2018-godini

a da, za savine gume mogao bi dobiti baš ugodno ovogodišnje HP2 ali pošto znam iz iskustva da su šit po mokrom nema šanse.....
 

Milosh

Test
Tek sad vidjoh ovaj tvoj kometar, a buka ? ono jel ok nije li sad prebucna
Šta da ti kažem, ja nisam primjećivao ništa veću buku od ljetnih Dunlop BluResponse, koje inače važe za tiše gume. Zavisi od auta koliko se to primjeti. Focus Mk2 je npr. jednako izolovan kao C4 I što se tiče buke od puta, ali manje od buke od motora. Kao što rekoh, nisam primjetio nikakvu dodatnu ili povećanu buku, barem ništa na šta se ne navikneš nakon pola sata.
 

sir.Oliver

Well-known member
bok ljudi

ima li tko kakav prijedlog , koje felne staviti na C-elysée ... R16 i moraju biti crne + polirane . naravno 4x108 J - 6 ( 6,5 )

unaprijed hvala
 
Na vrh