Gasi se kada je hladan

Gero

New member
Pozdrav ekipa, moja xantia mi opet masira živce pa trebam vašu pomoć, znači xantia 1,6i s plinom, godište 1999 pređenih 220000 km, upali normalno na zub i normalno radi, kada hidraulika odradi svoje i krenem počinje agonija tj štuca trokira, čekića, ružno radi i gasi se čim pustim gas i tada jako jako teško pali, dok ne postigne radnu temperaturu tada sve dođe na svoje mjesto i radi normalno, bio sam kod nekih majstora koji nemaju pojma o čemu se radi, spajao ju na dijagnostiku i sve pokazuje da je u najboljem redu bez ijedne greške i plin i benzin, servisi redovno odrađeni, trudim se max da ju mazim i pazim ali ovo postaje nenormalno više, da li je ikome poznato o čemu se radi????
 

berbatov

New member
danas sam imao xsantiu 1.6 i gasila se cim pustim gas ili u voznji...kvar sam rijesio na mjenjacu ima senzor za paljenje skinuo ga i ocistio bio je mastan i zaprljan i sad radi bez ikaki problema tako mi je se na jos jednoj desavalo isto sam uradio....probaj tooo
 

Gero

New member
berbatov, pokušao sam što ti kažeš, ali ne ide, taj senzor je bio mastan, očistio i vratio ali nije pomoglo, i dalje se gasi dok je hladan :mad::mad:
 

Gero

New member
od zadnjeg posta koji sam napisao pročitao sam forum nekoliko puta, promijenio motorić ler gasa (2 komada), čistio benzinske i plinske dizne, zamijenio filter goriva, stavio nove svjećice, senzor temperature usisa zraka (tako nekako) bio kod 3 majstora i isto toliko puta radio dijagnostiku koja nije pokazala nijednu grešku, resetirao kompjuter, više nemam ideja što bi mogao probati a ona se i dalje gasi kada je hladna, na radnoj temperaturi se normalno ponaša, što da radim dalje, ima li netko da je imao sličan ili isti problem i da ga je uspješno riješio??
 
Na vrh