Europska unija

Jesi li za skori ulazak Republike Hrvatske u Europsku uniju?


  • Total voters
    31
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Damaj

Active member
Malo sam danas preletio cijelu temu, pa je sada dobro natuknuti one crne slutnje nas koji smo toliko lijeni za pronaći informacije na internetu o EU, kako se EU sada brižno brine za sve posrnule banke, a za narod ih boli đon. Pa što ovih nekoliko stotina milijarda eura nisu podijelili narodu, kada itako te novce daje narod, nego su ih lijepo podarile bankama (prebogatim vlasnicima banaka), jer eto kao propasti će države bez tih banaka - kakva besmislica.
 

deda

New member
Kada novce daješ siromahu to je kao da si ih bacio u vjetar,on ih potroši bezveze na svoje osobne potrebe i dugove i gluposti i opet dalje nema ništa.Kada novce daš bogatašu i onom koji zna šta će snjima jer zato i ima onda se od tih novaca nešto stvori,pa makar i financirao negdje rat i krvoproliće.To je tako u čovjekovoj prirodi i tu se ne može ništa promjeniti.Tako da je spašavanje naroda uzaludan posao i trošak.
 

ccccxm

New member
Europska unija definitivno kao skup sila kao što su Francuska Njemačka Engleska,postoji i stvorena je da da države koje su ionako na vrhu po svemu budu još i više.Znam da postoje dvije stvari u tom savezu a to su oni koji naređuju i oni koji slušaju.I sve bi to po meni bilo ok da mi hrvati nažalost nismo dogurali do onih koji slušaju.Nevezano za pitanje dali je netko za eu mi izbora nemamo i sam taj referendum je po meni smiješna dječija stvar.Ova zemlja gora nemože biti,po svim pitanjima od ekonomoje do stanja građana da ne nabrajam ono što svi znamo.Ja bih bio najsretniji da smo umjesto korupcije lopovluka izdaje svoje zemlje i neviđene pljačke odabrali rad dostojanstvo napredak,nitko mi nemože reći da to nije bilo moguće.Pa da smo po tome u svijetu poznati.Neki kažu tako mala država nije u stanju živjeti bez unije da ali ne na način da pred uniju dolazimo kao zadnji prosjaci jer izlaza nemamo,nego kao zemlja koja je primjer.Ja sam siguran da gospoda koja se protive ulasku u uniju debelo toleriraju rodbinske lopovske pljačkaško smrdljive apetite a sve u svrhu osobnog interesa.Nekima paše da ostanemo zadnja pećina na balkanu i to je tužno.Kako sam i rekao unija na ovaj način na koji mi ulazimo je jad,ali bolje i to jer bar ako ne ništa postati ćemo dio civiliziranog društva i ja se nadam naučiti neke stvari.Na kraju bih rekao da je država oličenje naroda pa prema tome nije Švedska Švedska zbog njenih granica nego zbog ljudi koji je stvaraju i rade tamo i nažalost Hrvatska je oličenje svog naroda.Èesto sam čuo od malih ljudi i neobrazovanih ali i od "obrazovanih" i ja bih krao da mogu to je tragedija i osnovni tumor ovog društva iz kojeg su se razvili svi ostali.
 

Damaj

Active member
Kada novce daješ siromahu to je kao da si ih bacio u vjetar,on ih potroši bezveze na svoje osobne potrebe i dugove i gluposti i opet dalje nema ništa.Kada novce daš bogatašu i onom koji zna šta će snjima jer zato i ima onda se od tih novaca nešto stvori,pa makar i financirao negdje rat i krvoproliće.To je tako u čovjekovoj prirodi i tu se ne može ništa promjeniti.Tako da je spašavanje naroda uzaludan posao i trošak.
Nitko ne mora dijeliti, daj ljudima koji će znati oploditi novac, a to da bogatašima treba dati, pa zar im se i do sada nije davalo, zar ti isti i nisu cijeli svijet doveli na rub bankrota!!!???
A i ti isti bogataši obogatili su se jer se stvorio uži krug ljudi koji se među sobom samo dodaju, a raja sve plaća. Kapital u njihove ruke, a raučne za platiti u ruke "siromaha".

A ovo za rodbinske veze, ne brini se nije to u krvi naroda, kada bude dovoljno radnih mjesta uvelike će i to nestati. Nekako stalno primjeri Švedska, Njemačka, Švicarska..., a da osvrnemo pogled na Mađarsku , Bugarsku, Rumunjsku, Grčku i ostale baltičke zemlje koje jesu u EU!? Koliko sam ja shvatio kod njih nije ništa bolje nego kod nas.
Problem nas hrvata je taj što sami sebe ne znamo cijeniti, pa kako će nas onda drugi moći cijeniti. Naše vlade su sramotne, ali narod nije, možda je samo naivan, ali pokvaren nije.
 

Marko

Well-known member
Ma fućkaš to kaj je lijepa! Osobno sam razmišljao kupiti bar 50 komada običnih žarulja. U rasponu od 40w do 100w da stavim na zalihu jer vidim da je ista omražena u EU, i da potaknem domaću proizvodnju...

 

deda

New member
Kaj je ono grijač u bojleru za vodu?Markić,nej se zajebavat,o kojoj domaćoj proizvodnji priÆaš,TEŽ odavno više ne postoji,sve je to PRC.
 

Damaj

Active member
Krasne su ove žarulje, ali iz moga iskustva samo na izgled. Platim žarulju 58 kn gdje jamče 8000 sati rada, a već nakon 6 mjeseci crkne - i to ne jedna nego većina. Na kraju sam odustao od štednih žarulja jer sam za te novce do sada mogao imati zalihu od 100-200 komada občnih, kao što Marko predlaže.
 

Dalibor

Dado Tornado
nitko ne kaže da su štedne žarulje "štedljive" samo ako se upale i ostanu svijetliti.
stvar je u tome što njih ne uništava rad, već paljenje i gašenje :D
znači to je kućna rasvjeta koja se ne smije paliti i gasiti!!! :D
 

deda

New member
A kaj sam onda uštedio ako su stalno upaljene,jedino kaj sam pljunul puno više love za to sra........,a i to umjetno svjetlo je bez veze,isto ko i ledice,ja stim niš ne vidim.
 

deda

New member
Tak svejedno,samo je bolje da se odma uvede €,jer mi je već dojadilo stalno menjati,jedne pa druge.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh