Europska unija

Jesi li za skori ulazak Republike Hrvatske u Europsku uniju?


  • Total voters
    31
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ccccxm

New member
Biti će nama made in germany ali po guzi i po ušima,lijepo ćemo mi opet raditi ono u čemu smo najbolji biti sluge kapitalističkih tiranina.Još se gobels u svojim dnevnicima, za iste te ndh divio Titu i pokretu otpora,odnosno grčevitoj borbi golorukog naroda da izbori krvavu slobodu, a ne priklanjanje trećem neznam čemu za šaku maraka,a onda da se taj pavelić bježitelj uvuče još dublje proda Dalmaciju talijanima jer mi dalmatinci ionako nismo bili nikada dio Hrvatske govno jedno.Zašto ovo pišem jer je ovo idealan primjer za povući paralelu,sa onim što nam se danas dešava odnosno točnije od 1980.Taj pomno razrađen plan destrukcije naroda dolazi od najviših elemenata društva odnosno izdajnika koji su prodali svoj narod, kao što je smranader i crkve koja nikada i nije bila na strani sirotinje, nego na strani proračuna,još bolje ako je taj proračun desno orijentiran.Pedofilija nije ništa strašno kada vam netko pipa dijete i to još na vjeronauku,a kada par ljudi u rozim majicama izjasni svoje legitimno pravo na slobodu, cijeli postotak rvackih glavonja ide sa sjekirama u pohod.Da se vratim na temu taj zapadni svijet je cijela sila produktivnih tehnoloških i tko zna kakvih uređenja koja zahtjevaju jeftinu radnu snagu odnosno robove kojih smo i mi hrvati dio.I doista tužno od nacije kojoj se svijet divio po industriji brodogradnji poljoprivredi pomorskoj sili do još jednog problema u dnevniku eu, nebi ni bio problem da nismo na takovoj geografskoj poziciji nego bi nas ostavili da krepamo u nekoj pustinji u svojoj taštini...:D:p
 

deda

New member
Slušao priče nekih nadobudnih tajkuna kako se osniva nova Austrugarska,jer to je bio najbolji poredak u povjesti na našim prostorima,samo nećeju reć za koga.
 

ccccxm

New member
E pa naravno deda neće nikada reći, pašu njima te kraljevine prinčevi i princeze,krema ova ona sve samo da bude roblja a oni da se pudraju.
Nevjerovatna mi je činjenica da sortiraju ljude od rođenja u svoje posebne ladice da bi ih na kraju bacili na deponij koji se zove radnička klasa.I cijeli svijet služi najgorem parazitskom aparatu koji se zove bankarstvo i ustav.Npr ustav republike Hrvatske omogućuje da ako niste u stanju plaćati kredit ostanete bez svojeg životnog truda kuće stana ili auta.Oni rade zakone po kojima vam uništavaju život,znači jedan dan našeg života proveden u raznim brigama i patnjama za jedan dan njihovog u izobilju.To se zove demokracija i ispada da ako odgojimo pošteno i vrijedno dijete da smo odgojili pojam za sprdnju u društvu.Još me više boli kad vidim radnice kamenskog kako plaču na televiziji jer su za nagradu nakon 40 godina rada dobile otkaz.A nisam vidio da se Zagreb dignuo na noge i stao uz njih,kada su radnici brač kamena bili opkoljeni sa 300 interventnih policajaca nisam vidio da se Dalmacija digla i stala uz njih....
Ali sam vidio kako Hrvati uredno pljačkaju svoju domovinu skrivajući se iza bozanića i sličnih,vidio sam kako se uredno torcida tuče sa dinamom radi glupog baluna.Vidio sam mnogo toga što postavlja pitanje jeli tako teško biti čovijek i reći iskreno što ne valja,stati uz svog susjeda prijatelja kada je najteže izgleda da je to u ovoj zemlji nepoznat pojam upakiran u veliku dozu licemjerstva.I dok god ne stvorimo svijest o općem napretku radu i samopoštovanju imati ćemo patent franje t meni je dobro druge ko jebe .
Ali za sve takve neka znaju ništa u ovom svemiru nije napravljeno samo za sebe i svemu dođe kraj npr dr smranader.A socijalna svijest jedan od temelja ljudske kulture uopće,na kraju krajeva i kralj nebeski rodio se na slamici ne u hotelu Zagreb i pobacao dukate po hramu istim tim koji i nama danas naplaćuju "oprost grijeha"preko raznih partija sekta itd.I da ta socijalna svijest znači stvaranje društva rada slobode i tolerancije na svim poljima.
Pogledajte samo Švedsku za primjer čista socijal demokracija,naši političari koji su negdje iskopali pojam socijalna svijest tako nabijaju pdv na kruh i mljeko a gospodin Milanović kaže da on nije socijalista ili nešto slično. Pa pitam se što onda radiš na najodgovornijoj funkciji u državi.Očito si zaboravio gdje si rođen i kakav te sistem odgojio dao pravo na besplatno školovanje itd.Trebalo se obračunati sa krupnim ribama ali nema nitko muda lakše je nabijati sirotinji poreze i ići u Dubai na ljetovanje zar ne Slavko.
Zar takvi očekuju prokrčen put prema svijetlijoj budućnosti ti lažovi koji nas od osamdesete tope malo po malo ,zar takvi misle da zaslužuju raj u bilo kakvom obliku.
Ja ću im dati odgovor NE.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Npr ustav republike Hrvatske omogućuje da ako niste u stanju plaćati kredit ostanete bez svojeg životnog truda kuće stana ili auta.
To je uredu. Ako ne možeš plaćati, nemoj ni dizati kredit. Meni je navrh neke stvari potraživanja od kupaca koji su preuzeli robu, a kasne s plaćenjam i po četiri mjeseca. I što? Zar bih trebao imati moralnih dilema oko ovršnih prijedloga? :)

lakše je nabijati sirotinji poreze i ići u Dubai na ljetovanje
Ne razumijem. Èovjek je od svoje plaće platio, nije išao ne teret proračuna. Ako netko radi i ima solidnu plaću, a nije si u stanju uštediti za jedno ljetovanje/zimovanje ili godišnji put u inozemstvo, onda bi se takava osoba (radnik) duboko trebala zamisliti nad sobom i svojim upravljanjem novcem.

nabijaju pdv na kruh i mljeko
Znalo se odmah da će PDV na knjige, ljekove i kruh biti pet posto uoči ulaska u EU i vićina naroda je za to na referendumu rekla DA.
 

Dalibor

Dado Tornado
stvar je u tome što ministar koji ima 20 000kn na državnoj sisi, umanjuje prijevoz učitelju koji cucla istu sisu ali ima 5000kn...
i onda to ljudima zasmeta...
 

deda

New member
To je uredu. Ako ne možeš plaćati, nemoj ni dizati kredit. Meni je navrh neke stvari potraživanja od kupaca koji su preuzeli robu, a kasne s plaćenjam i po četiri mjeseca. I što? Zar bih trebao imati moralnih dilema oko ovršnih prijedloga? :)



Ne razumijem. Èovjek je od svoje plaće platio, nije išao ne teret proračuna. Ako netko radi i ima solidnu plaću, a nije si u stanju uštediti za jedno ljetovanje/zimovanje ili godišnji put u inozemstvo, onda bi se takava osoba (radnik) duboko trebala zamisliti nad sobom i svojim upravljanjem novcem.



Znalo se odmah da će PDV na knjige, ljekove i kruh biti pet posto uoči ulaska u EU i vićina naroda je za to na referendumu rekla DA.
Èitam ovo već nekoliko puta i dolazim do zaključka,jel si uopće svjestan što si rekao?
 

ccccxm

New member
ljudi će vam oprostiti sve osim iskrenosti - A.G.Matoš

moral je doista veličanstven dar prirode



i vi ste bili njegova dica

ne mislim na nikog na forumu (da nebi tko krivo shvatio)

Poruka Moderatora:
Molim bez prostačkih izraza i pročitat pravila foruma u vezi pisanja velikim slovima !
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Èitam ovo već nekoliko puta i dolazim do zaključka,jel si uopće svjestan što si rekao?
Mene ove političke rasprave suviše ne interesiraju, ali se u načelu slažem s onim što je napisao. Ne razumijem s čime se ti ne slažeš?
 

La Marche

Iskreni optimist
Pretpostavljam da je trebao napisati ovako:

To je uredu. Ako ne možeš plaćati, iskoristi sve veze koje imaš i digni što veći kredit, ili najbolje što više što većih kredita.

Ne razumijem. Èovjek je od svoje plaće platio, nije išao ne teret proračuna. Ako netko radi i ima solidnu plaću, onda mu to treba oteti.

Znalo se odmah da će PDV na knjige, ljekove i kruh biti pet posto uoči ulaska u EU i vićina naroda je za to na referendumu rekla DA. Ali trebali su barem pokušati prevariti.
 

Marko

Well-known member
Ali trebali su barem pokušati prevariti.
Vlast ili njezini suradnici/stručnjaci (ne interesira me koja struja ni koja polit. stranka) je u pregovorima trebala "prevariti" EU s time upućujem na to da su trebali u pregovorima oko ulaska dati sve da izvuku najbolje što se da za HR i nas njene građane (kvote, regule, porezi i sl.) da dobijemo čim više dobroga i da nas se što manje sputava. Kako se najbitniji detalji (svakog poglavlja oko kojeg se pregovaralo) nisu dali na svjetlo dana da stanovištvo pogleda rezultate pregovora ostaje sumnja da posao nije obavljen kvalitetno i za dobrobit građana HR. Trebalo se sve dati van i reći ljudi to i to smo ispregovarali i onda staviti referendum neka ljudi isto prihvate ili odbiju te na kraju da odluče da li žele u EU pod tim kondicijama. A pričice raznoraznih političara kako su oni legitimno izabrani na izborima i da je većina stanovnika automatski dala ZA za sve ono što oni rade nek si objese mačku o rep!!! Nažalost puno previše ljudi nema prilike da pokaže svoje mišljenje o tome jer smo kak HR društvo pali jako nisko i svaki dan se moramo boriti za egzistenciju... :hm:
 

Dalibor

Dado Tornado
Èitam ovo već nekoliko puta i dolazim do zaključka,jel si uopće svjestan što si rekao?
to je "američki" stil... i potpuno je ispravan... samo što je hrv. specifična zemlja...
naime kaj, to bi bio skroz točno da da nismo 3. država po poreznom nametu, da političar nema 5x veću plaću od prosječne, i da država nije glavni generator BDP-a...

to je ono da bi prosječnom građaninu zapravo bilo svejedno jeli socijalizam, kapitalizam ili svemirci.
nije nam svejedno jer nas jednako hebu i socijalisti i kapitalisti, i onda čovjek misli ono što je gledao u dokumentarcu a čini mu se najbliže...

zato se neće dogoditi neka nova "revolucija", jer je čovjeku svejedno, osim ako se dođe do onog ko u filmu soylent green kada se ljude počne hraniti ljudima... tada je moguća ozbiljna revolucija...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pretpostavljam da je trebao napisati ovako:

To je uredu. Ako ne možeš plaćati, iskoristi sve veze koje imaš i digni što veći kredit, ili najbolje što više što većih kredita.

Ne razumijem. Èovjek je od svoje plaće platio, nije išao ne teret proračuna. Ako netko radi i ima solidnu plaću, onda mu to treba oteti.

Znalo se odmah da će PDV na knjige, ljekove i kruh biti pet posto uoči ulaska u EU i vićina naroda je za to na referendumu rekla DA. Ali trebali su barem pokušati prevariti.
Da, da, taj pristup je, kao što se vidi, puno bliži domaćim shvaćanjima građansko-poslovnih obveza. :)

Vlast ili njezini suradnici/stručnjaci (ne interesira me koja struja ni koja polit. stranka) je u pregovorima trebala "prevariti" EU s time upućujem na to da su trebali u pregovorima oko ulaska dati sve da izvuku najbolje što se da za HR i nas njene građane (kvote, regule, porezi i sl.) da dobijemo čim više dobroga i da nas se što manje sputava. Kako se najbitniji detalji (svakog poglavlja oko kojeg se pregovaralo) nisu dali na svjetlo dana da stanovištvo pogleda rezultate pregovora ostaje sumnja da posao nije obavljen kvalitetno i za dobrobit građana HR. Trebalo se sve dati van i reći ljudi to i to smo ispregovarali i onda staviti referendum neka ljudi isto prihvate ili odbiju te na kraju da odluče da li žele u EU pod tim kondicijama.
ZNA SE tko je pregovore vodio.:thinking:
 

ccccxm

New member
Pretpostavljam da je trebao napisati ovako:

To je uredu. Ako ne možeš plaćati, iskoristi sve veze koje imaš i digni što veći kredit, ili najbolje što više što većih kredita.

Ne razumijem. Èovjek je od svoje plaće platio, nije išao ne teret proračuna. Ako netko radi i ima solidnu plaću, onda mu to treba oteti.

Znalo se odmah da će PDV na knjige, ljekove i kruh biti pet posto uoči ulaska u EU i vićina naroda je za to na referendumu rekla DA. Ali trebali su barem pokušati prevariti.
Ovo je krenulo iz mog posta, pa bi bio red da pojasnim nešto kao prvo o čemu ti pričaš kao drugo iz mog posta se vidi moje mišljenje i viđenje stvari .
Napisao sam to upravo zbog toga što je nepravda da netko bude masno plaćen na teret nas svih poreznik obveznika te da u ovo vrijeme najgore krize, bar iz solidarnosti sa svojim građanima koji su ga postavili gdje je ode na manje zvučno mjesto na odmor npr đir do Bosne ili Austrije.Ali naravno to je stvar morala .Pa meni zapravo nije jasno dali ti pročitaš nečiji post prije nego nešto napišeš ili samo čitaš što ti paše odnosno "odobrava mutež u tvom moralnom temelju"...:D:p
 

La Marche

Iskreni optimist
A ja sam samo napisao, ako nije jasno ovo:
- da se neodgovorno zaduživati bez pokrića,
- da svatko treba raspolagati s vlastitom imovinom kako želi na legalan način (pa čak i ministar financija koji mi je antipatičan, kao i njegova stranka, ali s vlastitim novcima nek' radi što želi, iako mislim da bi dok je državni službenik trebao propagirati domaći turizam, a ne strani),
- da se treba držati dogovorenog i obaviti preuzete obaveze.
S obzirom da to u nas ne štima i ne ide nabolje dovoljnom brzinom, za EU sam, jer možda će se u tim okvirima te stvari početi provoditi bolje i lakše.
 

Marko

Well-known member
S obzirom da to u nas ne štima i ne ide nabolje dovoljnom brzinom, za EU sam, jer možda će se u tim okvirima te stvari početi provoditi bolje i lakše.
Dok god budu odlučivali političari/lezilebovići umjesto dokazanih stručnjaka za pojedina područja nama nikad neće biti bolje! Na našu nesreću EU sa sobom donosi "stručnjake" koji znaju kaj treba napraviti za izvući lovu iz nove članice s floskulama da će nama kao biti bolje...
 

deda

New member
Očito smo mi mutavi pa ne znamo sami sobom gospodarit pa sad čekamo da nam unija napravi reda,oče svakako samo............. ,ma nema smisla pričat.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh