DS - nabava i restauracija

deda

New member
Za hotel neznam ,ali Kociper ti je stari citroenaš,ima Burtona,Dyanu,Amia,Pluriela,BXa,Žabu,ovu valjda o kojoj pričamo i Spačeka.
 

Dalibor

Dado Tornado
ako nekoga zanima restauracija ds, koristan mu bude ovaj filmić Wheeler Dealers sa jubitoa. ima 5 dijelova. keljim dole prvi dio, pa si nakon završetka kliknite dalje a 2/5, pa na 3/5 itd.

ovaj prvi dio zove se Wheeler Dealers - Citroen DS Part 1/5, ako nekog zanima potraga na jubitou.

 

citroen xm break

New member
Da,to bi trebal biti taj Kociper! Nema drugog,a da je povezan s Citroenom! A znaš možda Ðorđea isto Citroenaša iz vž-a? on ih je imal isto puno.. tri žabe,cx-a,gs-a,bx-a,ami-a,.... itd!?

I isto ima lijepu brčinu!! :)
 

Arsen

Member
Koga zanima barem dvije godine restauriranja Žabe, evo jedne solidne baze.
Išao sam je pogledati prije dva tjedna i na prvi pogled je kramp, dobro i na drugi isto ali za 18 somova žaba koja koja pali, diže se i ima papire nije za odbaciti.:D
 

deda

New member
Svaka žaba i da stoji sto godina,kresnuće odmah i dići se,ali poslije malo vožnje nastaju muke i to krvave.
 

Arsen

Member
Èuj meni je splasnuo entuzijazam čim sam je vidio.:D Na slici još super izgleda.
Inače je iz Knina tak da su podovi relativno dobri, čak i rub krova....ali ovo sve ostalo klasično; zadnji kraj, vrata, pragovi itd su u komi.
Ona iza što se vidi se isto prodaje.
 

jurapz

New member
Ma i ja sam išao pogledati tu žabu, to se nikako ne isplati, limarija je još ok, ali sve ostalo je katastrofa, motor je loš, hidraulika je katastrofa, mozda 1000 eura vrijedi. Ma taj tip ti je muljator neki sa žabama, obići u širokom luku.
 

deda

New member
Ako nisi bogat i spreman uložiti puno love,barem jedno 10 do 15 somića € i biti spreman na još koji svake godine na održavanje,imati čelićne živce ,zaobilazi žapca bilo kakvog u širokom krugu,jer će te pokopati i nećeš se u njoj voziti,nego gledati samo hrpu nećega kako stoji u garaži,ili dvorištu beživotno i to nakon zbljuvanih brdo novčića.Žaba je jedan od rijetkih auta na svijetu koji traže izuzetno kompliciranu i tešku restauraciju.
 

fullcool

New member
Ako nisi bogat i spreman uložiti puno love,barem jedno 10 do 15 somića € i biti spreman na još koji svake godine na održavanje,imati čelićne živce ,zaobilazi žapca bilo kakvog u širokom krugu,jer će te pokopati i nećeš se u njoj voziti,nego gledati samo hrpu nećega kako stoji u garaži,ili dvorištu beživotno i to nakon zbljuvanih brdo novčića.Žaba je jedan od rijetkih auta na svijetu koji traže izuzetno kompliciranu i tešku restauraciju.
nisam bogat al jedva čekam da mi kakva žabica počne čupat živce:D
 

Arsen

Member
Ma i ja sam išao pogledati tu žabu, to se nikako ne isplati, limarija je još ok, ali sve ostalo je katastrofa, motor je loš, hidraulika je katastrofa, mozda 1000 eura vrijedi. Ma taj tip ti je muljator neki sa žabama, obići u širokom luku.
Najčudnije u priči što tip restaurator prodaje navodno "odličnu bazu"...još je meni prodavao spiku da je sutra vadi iz oglasa jer se ne isplati prodavati po tak smiješnoj cifri.:grin:

fullcool nemoj si tako nešto željeti, meni je hidrauličar odnio godinu dana života jer sam isto bio entuzijastičan pretjerano...sad više nebi ni u snu.:D
 

deda

New member
Problem je da kada vidiš žapca,pamet zakaže i šljaka samo herc,a kao što sam rekao taj auto je nevjerojatan,sve će šljakati bez obzira u kakvom je stanju i kolko je dugo stajao,ali kada se poćne intezivno voziti nastaju problemi do neba.
A dijelovi su za nju astronomski skupi,jer starih više nema,a puno stvari se nemože stavljati starih jer nikada neznaš kako će dugo i jel će uopće raditi,a sve je jako puno posla i teško napraviti na njoj,a i treba dosta specifićnog znanja inaće nećeš ništa napraviti,a plaćati šljaku je financijski ponor.
99% nas koji smo se prije palili na taj auto,odustali smo od njega,sada kolko je ko tu školu platio,ovisi o njemu samom.Ako neznaš sam gotovo sve napraviti i nemaš ćime i gdje ni ne pokušavaj,razočarat ćeš se,a treba dosta specifićnog alata i ima bezbroj caka bez kojih nećeš ništa napraviti nego samo sfušati,a taj auto fuš ne prašta.Ne možeš ni dati nekome tko ne pozna taj auto jako dobro da ti radi,pa taman da je neznam kako odlićan majstor,jer će usrati stvari,bez obzira jel to mehaničar,limar,električar ili lakirer.A onda je razočaranje ogromno.Eto samo sam htio skrenuti pažnju, na sve to prije nego se neko odlući na taj auto,jer oni koji to znaju i to su prošli ne odlućuju se za njega baš lako.I na kraju kada odustaneš, nećeš moći vratiti ni približnu lovu kada ga hoćeš prodati.
 

fullcool

New member
pa meni i nema baš nekog smisla restaurirati auto ali da to drugi rade, ili raditi sve sam ili kupiti dobro restaurirani primjerak. hidraulika mi nije problem jer to sve sam sredim, elektronike nema, el. instalacije ako treba mogu i komplet napravit za cijeli auto, limarija je najgora i najviše tu ima posla al to je kod svakog oldtajmera tako, sjedala i tapacirunzi se srede po sistemu kolko para tolko muzike. al na kraju crvena toples dama sa bijelim kožnim sicevima i bijelim kišobranom čuči pred kućom.



kako vam ova izgleda:eek:

 

jurapz

New member
Najčudnije u priči što tip restaurator prodaje navodno "odličnu bazu"...još je meni prodavao spiku da je sutra vadi iz oglasa jer se ne isplati prodavati po tak smiješnoj cifri.:grin:
Ma taj tip je muljator da se ne izrazim lopov, koje on ima priče to je strašno, ja se razumijem za hidrauliku i onda on meni ide prodavati priće da se neće dići jer moraš sistem odzračiti i počne se dimiti iz motora kada ga upali i onda kaže prao ga je minivošem strašno, on tu žabu nije platio više od 300 eura garantiram i sada hoće dobiti 18000kn stvarno van pameti. Tip živi iznad vrapča i mislim da se zove Marko od njega BJEŽATI ŠTO DALJE.
Po meni žaba nije toliko preteška za restauraciju samo treba kupiti neku koja nije limarijski propala, da nije dobila u prtljažniku to je najvažnije po meni, hidraulika je jednostavna jako tak da nema puno gluposti, i bitno da je kompletna.
 

Arsen

Member
Da...čak je nudio i dijelove s one iza da se sve kompletira, s te strane je ok ali ne znam kak bi doma objasnio da ovo dofuram u dvorište.:whistling:
 

jurapz

New member
http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti/citroen-ds-oglas-2353545

Ovo je bila jedna dobra baza, kupio je dečko iz Daruvara, završila je u dobrim rukama, plačena 4000eura ali i vrijedi toliko. Baš sam bio za vikend kod njega trebalo je staviti sve druge kugle i isprati sistem hidraulike.
Neki tip je stavio umjesto lhm-a hidrauličnu tekučinu za bagere:grin: strašno.
U takvu se žabu isplati ulagati, bolje dati u početku malo više pa onda sve ide lagano, nego tražiti što jeftinije pa te na kraju ispadne sto puta skuplje i nije to to.
 
Na vrh