Dopis zbog lošeg goriva u VTi motorima

Marko

Well-known member
Postoji na HTVu emisija Potrošački kod
Zamisli ovo - prvo si gost u emisiji "Provjereno" i pričaš o Citroenu i za dva tjedna gostuješ u "Potrošačkom kodu" i opet pričaš o Citroenu... I onda te švicarci (CH) zovu da im budeš šef/ica marketinga... :thinking::cool: ROFLROFLROFL

Zaradi ovakvih rasprava o aditivima i ostalim đinđama-minđama ponekad ti bude stvarno drago što nemaš novi auto. Ako je još nekome drago idemo skupa do pivnice da se proveselimo!
 

Damaj

Active member
aditiva koji kosta 140 kuna svakih 5000 km
Meni godišnje 1000 kn, nije uopće malo!
bas zato sto ste kupili novi auto bi trebali paziti na njega...
Kada sam kupovao auto prije nekih 7 mjeseci nitko nije na to upozoravao, pa nije se valjda kvaliteta goriva srozala unazad nekoliko mjeseci, sada je odjedanput to nužno. Osim toga svi koji naklapaju da smo imali za novi auto i da se moramo za njega brinuti na ovaj način sigurno nisu u pravu, jer bi bilo logično aditive sipati u starije aute radi pohabanosti i istrošenosti dijelova. Još nisam čuo da je ikoja marka automobila zatražila takvo što, znači problem je samo u Citroen motorima!? Onda i dolazimo u sumnju da netko mlati pare na praznoj slami.
 

sioux

Member
Ja sam ga dobio..uredno narucio kanticu,iskesirao 25 eura i ulio u rezervoar...inace za dizela dode oko 100 eura taj adedativ :wtf:
 

1587 VTS

New member
inace za dizela dode oko 100 eura taj adedativ :wtf:
Koliko ja znam, to je nesto drugo - aditiv za FAP filter kojeg ima svaki novi HDi i iz tvornice izlazi s njim, dakle, kod diesela nema nikakvog naknadnog dodavanja aditiva u spremnik goriva zbog dopisa od strane proizvođaca. I taj se obicno ne dosipa prije 100 000 km ako je voznja normalna.
 

Blackking

Kralj
Prekidanje gar. roka.


Kojeg j.. garantnog roka? .. toga nema u CH ... samo u CE ( Citroen Europa-Èitaj zemlje izvan Hrv) :mad:

Osigurati dobru reklamu za citrojen :D


Kupe novi auto onda nemaju za benzin/aditiv ROFL



De ne pisi to javno :D :D



Istina, prije 30 godina tih sranja nije bilo, ali deda, vise ne zivimo u 1980 god, mali smo dalje otisli.

Ako citroen kaze da sipas to, onda sipas to i ne pitas previse, ako te ne zanimaju euro 5 norme, ne kupuj dizela.
Ako se vlasnik nece brinuti oko svog auta, tko ce??
Cudi me deda da se vi sa takvim iskustvom tu iscudujete ko pura dreku. Pogledajte malo sto se vec ohoho godina vani sipa u svaki euro 5 kamion, bez aditiva u tanku imaju blokadu na 40km/h (ovisno o proizvodacu) i to tako godinama funkcionira.

O cemu tu pricamo? O balkancima, nicem drugom, kaj ce to meni koji ku*ac, to su budalastine, glupost, to nicem ne sluzi itd itd.... - zato i jesmo tu gdje jesmo, ponosni balkanci

Nije to Citroen rekao :) ... u dopisu piše ime firme tj. servisa, ovlaštenog partnera za prodaju i servisiranje Citroen vozila ... ne piše u dopisu CH :) .. tako da .. sve to muljaža ... ja koliko god sam imao auta .. u niti jedan nisam sipao nikakve aditive .. niti koga god sam pitao nije mu to trebalo ... samo se sječam .. da su dvotaktni motori imali nekakve tabletice .. zato što su neki išli na mješavinu ... i to je to ... ovo ostalo .. prodavanje magle
 

Damaj

Active member
Nije to Citroen rekao ... u dopisu piše ime firme tj. servisa, ovlaštenog partnera za prodaju i servisiranje Citroen vozila ... ne piše u dopisu CH .
U mom dopisu piše da je "Automobiles Citroen" utvrdio da postoje velike razlike u kvaliteti goriva, te da je razvio poseban aditiv kojega preporučuje, a auto kuća samo prosljeđuje dopis, valjda im pripadaju takve radnje u postprodaji vozila jer barataju sa podacima svojih kupaca.
 

Zdravac

New member
Dobio sam i ja dopis, ali i dalje stojim pri tome da aditiv neću sipati.
Točim OMV-ovu 100-tku, i sad u zadnje vrijeme ovaj novi Inin 98+

Mislim da su to najkvalitetnija goriva koja se u Hrvatskoj mogu kupiti, pa ako i on a nisu dovoljna za ove pahuljice od VTi motora, onda jebeš takve aute!!!

Iz principa ne želim tankati te aditive (nije u novcu stvar) - radije budem svakih 5000 km u dugoj brzini vozio 140 km/h do Zagreba :)
 

calexico

New member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Poštovani/e,
možete mi molim vas reci je li netko stavljao aditive za gorivo, dakle, ponosni sam vlasnik novog C4, VTi 95 ,1.4 motora. Nedavno sam dobio pisani poziv ovlastenog servisera da bi tu tekucinu trebao usipati s prijeđenih 5 000 km, prešao sam nekakvih 7 000 km do sada i za nekakvih 8 000 km slijedi mi prvi servis, nista do sada jos nisam mijenjao osim tekućine za pranje stakala. Kakva su iskustva s tim aditivom? Je li potreban?
 
Na vrh