Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

szahtila

Well-known member
Što te točno "nagovorilo" na cijepljenje?
Iako pitanje nije namijenjeno meni, pa se ispričavam, mene je "nagovorio" kolega koji je završio na kisiku i jedva se izvukao. Tu je i susjeda, inače zdrava ko dren od kad je znam, također 10-tak dana na kisiku
 

Automatic

Well-known member
Meni nije jasan ovaj epidemiolog. Kaže bit će ograničenja za one koji se ne cijepe. Oni koji se cijepe i preboljeli nisu zarazni ali mogu prenosit koronu od osobe A do osobe B(pa to može vjetar, auto, ptica bilo šta). Tu se više nezna ko govori istinu, treba se cijepit ali mi koji smo ju preboljeli nesmijemo kao ni trenutno bolesni, pola vlade se ne želi cijepit ko ni doktori, ni sudszvo, ni policija znači aparati kojo vode državu odbijaju cijepivo. Mi koji smo imali koronu već sad nas gledaju ko gubavce i izbjegavaju jet imunitetom imamo dio virusa, oni koje će cijepit isto će im ubrizgat dio virusa da steknu antitjela. Tu više se nezna ko laže i ko koga j...., samo unose nemir u ljude
 

charllie

Active member
Decki najvece sraanje je da je cijepivo besplatno,zakaj nije cijepivo za gripu do sada bilo besplatno,zar im nije bilo u interesu da ljudi budu radno sposobni ili zbog gripe fale 5 dana.
Ko je tu lud,pocele su im mjere(gluposti)postajati sve nelogicnije,a 5.6 milijona doza treba opravdati,jer bu capak ostal sedeti na njima.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Meni nije jasan ovaj epidemiolog. Kaže bit će ograničenja za one koji se ne cijepe. Oni koji se cijepe i preboljeli nisu zarazni ali mogu prenosit koronu od osobe A do osobe B(pa to može vjetar, auto, ptica bilo šta). Tu se više nezna ko govori istinu, treba se cijepit ali mi koji smo ju preboljeli nesmijemo kao ni trenutno bolesni, pola vlade se ne želi cijepit ko ni doktori, ni sudszvo, ni policija znači aparati kojo vode državu odbijaju cijepivo. Mi koji smo imali koronu već sad nas gledaju ko gubavce i izbjegavaju jet imunitetom imamo dio virusa, oni koje će cijepit isto će im ubrizgat dio virusa da steknu antitjela. Tu više se nezna ko laže i ko koga j...., samo unose nemir u ljude
Meni je najgore kad kažem da se neću cijepit, da odma moram i objašnjavat da nisam antivaxer. Troje dice, sva uredno cijepljena, čak i kad je bio poziv za neke docjepljivanja, isto smo ih odveli. Žena i ja ka dica isto cjepljeni, ćaća, mater, brat, sestra, rođaci, prijatelji, zapravno i ne znan nikog ko nije cjepljen ili da je dicu odbija cjepit. Ustvari i znan dvoje, ali oni imaju još u 21. st. poljski zahod, tako da i to objašnjava kontekst. :) Oćureći ja baš potpuno jesam za cjepivo kao javnozdravsveni koncept, ali ne ovo za covid. ni od Pfizera ni Moderne ni ničega.
Povrh toga mi je priča liječnik, specijalist internist da se ni on neće cijepit tim RNK cjepivom. Iako tvrdi da je cjepivo potpuno sigurno u tom akutnom smislu, da sigurno neće nitko momentalno umirt od njega ni kroz misec ili godinu, nego ostaje misterija šta će biti za 5-10-15-20 godina ka moguća posljedica toga? Je li to rak, je li to neka druga malformacija u reprodukciji daljnoj, je li to neka autoimuna bolest, i šta mi je još nabrojia. To ostaje misterija i nepoznanica. Ono šta je po meni sigurno da bi se tribali cjepiti ljudi od 70, 80 godina. Moji mater i ćaća i ženini isto će se cjepit, njima je motiv da se mogu dalje normalno nastavit družit sa unučadi i nama i da nas liše odgovornosti da smo im prenili virus i onda da ih imamo na duši cili život. Šta je legitiman i jak motiv, mora se reći.

PS. Sad mi je isto palo napamet, ako je cjepivo super, šta je koga vrga potrebna onda tolika kampanja i promocija?
PSS. Posebno su mi bljutava javna cijepljenja političara i javnih osoba. Koji je to vrag? Njima u mišić turnu fiziološku otopinu i onda kao cijepili se protiv covida. Ma, ajde, biži... :D

A ovi maufljuz evo već prijeti novim sojevima. Znaju točno čime će idućim trovati. :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-whoa-pandemija-koronavirusa-nije-posljednja-pandemija/2241921.aspx
 
Posljednje uređivanje:

charllie

Active member
Da drustvo,prestanimo biti ovce,dijelimo iskustva i misljenja,valjda uvidjamo da tu nesto smrdi.
Najvaznije se osloboditi straha i panike,kak sam napomenul ovo cijepivo besplatno a za gripu nije bilo do sada,zar im nije bilo u interesu da ljudi ne umiru od gripe i ne opterecuju zdravstveni sistem.
 

Scorpyo

Active member
To oni kazu da je korona,puno ljudi im vjeruje,gripa inace pogodi nekog s slabim imunitetom jace,osim toga zagadjuju zrak(truju) namjerno,tu je nezdrava prehrana,voda a ktome psiholoski strah djeluje vrlo pogubno na zdravlje ljudi.
Ovo su moja misljenja,svak odlucuje za sebe,ukljucite mozak budite sumnjicavi na svaku informaciju,surfajte i nemojte se bojati,prijatelji i ljubav ce vas prije izlijeciti nego nihova pikica.
Čitam ovu temu danima i stalno se suzdržavam od komentara ali što je previše je previše...

Da, uključite mozak i budite sumnjičavi. Pogotovo kada dobijete savjet da se ne cijepite jer će vas izliječiti prijatelji i ljubav.

Dajte se više saberite i prestanite trabunjati gluposti.
PS. Sad mi je isto palo napamet, ako je cjepivo super, šta je koga vrga potrebna onda tolika kampanja i promocija?
Pa da nema tolike kampanje stručnjaka koji promoviraju necijepljenje ne bi trebala ni kampanja koja promovira cijepljenje. Bar je to jednostavno.
Da drustvo,prestanimo biti ovce,dijelimo iskustva i misljenja,valjda uvidjamo da tu nesto smrdi.
Najvaznije se osloboditi straha i panike,kak sam napomenul ovo cijepivo besplatno a za gripu nije bilo do sada,zar im nije bilo u interesu da ljudi ne umiru od gripe i ne opterecuju zdravstveni sistem.
Cjepivo protiv gripe je besplatno za sve ugrožene skupine. Uvijek je bilo...
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Čitam ovu temu danima i stalno se suzdržavam od komentara ali što je previše je previše...

Da, uključite mozak i budite sumnjičavi. Pogotovo kada dobijete savjet da se ne cijepite jer će vas izliječiti prijatelji i ljubav.

Dajte se više saberite i prestanite trabunjati gluposti.


Pa da nema tolike kampanje stručnjaka koji promoviraju necijepljenje ne bi trebala ni kampanja koja promovira cijepljenje. Bar je to jednostavno.


Cjepivo protiv gripe je besplatno za sve ugrožene skupine. Uvijek je bilo...
Jesi probao kad objasnit nešto na Fb grupi ravna zemlja?
 

Cutac

Prèkaroš
Vodopad, ispod zemlje su vanzemaljci, njima treba voda, svemirski brodovi na to voze. To su ti oni bijeli tragovi koje vidis po nebu i od toga bude mokro po travi, što narod kaže rosa.
 

szahtila

Well-known member
Vodopad, ispod zemlje su vanzemaljci, njima treba voda, svemirski brodovi na to voze. To su ti oni bijeli tragovi koje vidis po nebu i od toga bude mokro po travi, što narod kaže rosa.
A jel se netko vratio sa te druge strane vodopada? Kako se voda vraća na pravu stranu Zemlje.?
 

Dalibor

Dado Tornado
izgleda kako nikome to nije zanimljivo, ali u rusiji cjepivo postoji od početka ljeta, i tamo se uredno cijepe ugrožene skupine. oni su još 2005. razvili nepotpuno razvijeno cjepivo zbog one SARS epidemije. sa kinom isto sličan slučaj.

ako se brinemo za dobrobit ljudi zar se rusko cjepivo nije već odavno trebalo krenuti nabavljati?!
 

charllie

Active member
Kolega Scorpyo,kak si napomenul za gripu,besplatno za ugrozene skupine dok je ovo za sve "dobrovoljne" e to je vec velika razlike i nema logike da nije za gripu bilo za sve besplatno.
 

mali_BB

Active member
Svi su u Covidu potencijalno ugroženi. Neko prođe sa 37,5, neko na kisik, a neko 2m ispod zemlje. Nitko ne zna u kojoj je skupini. :D
Prije bi rekao da je dijapazon simptoma širok tako da sve može biti covid. A bogami širok je i spektar lažno pozitivnih testova. Bez njih ovo ludilo ne bi prošlo.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh