Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

mali_BB

Active member
Evo intervju nobelovca virologa od prije neki dan na francuskoj televiziji. I još jedna stvar, evo ovaj današnji potres je upravo kulminacija 30 godina korupcije i lopovluka. Dok si je politička elita i s njima povezani pribavljali desetine kuća, stanova, vila mi smo ostali bez ičega. Nikakva ulaganja u infrastrukturu i običnog čovjeka. Uz sulude mjere koje će nas gurnuti u ekonomski kolaps, potres će to samo ubrzati. Vidjet ćete uskoro snow ball svega. 2021. godina će biti vjerojatno još gora.
https://www.logicno.com/politika/nobelovac-luk-montagnier-necu-se-cijepiti-rnk-cjepiva-izazivaju-karcinom-hlorokin-je-jedini-lijek.html?fbclid=IwAR33ev8ucsju2RiQsMx0124Ov1ihaUd_6STVrvRCXm1jCI77G534bhtP_eM
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Otkud lik to zna? :) Niti se referira na neko istraživanje, ništa. Svakom ko krene lupetati bez znanstvenog istraživanja i rada i napamet bi trebalo suspendirati nobela i sva ostala odlikovanja.
 

charllie

Active member
Decki koliko vidim,stvaraju se dvije suprotne istine,nedozvolimo da nas posvadjaju.
Svatko ima svoja misljenja i trazi dokaze te ih nalazi i jos tvrdje vjeruje u njih.
To je stvarnost,smatram da je uzaludno je mijenjati,molim vas samo da se pojedini prestanete bojati prihvatite realnost kakva je,sagledajte smireno sve informacije ali kriticki te probajte naci najboji vlastiti put.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Dok s druge strane markoticka Beros i ekipa apsolutno sve znaju o cjepivo i ono najbitnije da je potpuno sigurno.
To si ti rekao. :) Ne znam zašto ih spominješ.

Ali, hajde, kad si ih spomenuo, u ime neke smislene rasprave ću ti reći kako mislim ti ljudi nažalost,negativno utječu na naše živote, te mi, hvala Bogu, nisu izvor informacija ni o cjepivu ni o Covidu niti njima vjerujem.


Vratimo se na gospodina nobelovca. Uzmimo za primjer da neki odvjetnik optuži nekog za korupciju, drvi nešto o tome minutama u nekoj emisiji, ali niti u jednom trenutku ne podastre dokaz o činidbi i protučinidbi. Ono, temelj optužbe. I onda naslov: "Odvjetnik o XY: On je korumpiran" i dalje se taj klip dijeli mrežama kao "ultimativna istina koju ostali skrivaju".


Ovo je ista stvar: "Cjepivo izaziva rak" Ok, izaziva rak. Gdje je istraživanje o tome? U kojem znanstvenom časopisu je to objavljeno? Kada? Gdje? Nema nikakvog dokaza o tome. Njegova tvrdnja je otprilike utemeljena kao i bilo čija tvrdnja da češkanje jaca izaziva tumor na njima.


Rezime za kraj, mene svi ovakvi nobelovci i strani sladoljevi podsjećaju na onaj vic kad je Mujo ušao u suprotan smjer na autocesti... Nastavak znamo svi. :)
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
Ovo je ista stvar: "Cjepivo izaziva rak" Ok, izaziva rak. Gdje je istraživanje o tome?

osim ako u tom cjepivu nisu antioksidansi iz paradajza, bez istraživanja odma ti mogu reči da izaziva rak, jer ga izaziva skoro sve oko nas.

------------

evo jedan zanimljiv intervju s malo drugačijim pogledoma na ono što slijedi.

moj neki dojam je isto sličan - sve povoljnija situacija do veljače, nakon toga blaga epidemijska slika, i nakon 1. aprila pitat ćemo se što se dogodilo

 

mali_BB

Active member
Ovo je ista stvar: "Cjepivo izaziva rak" Ok, izaziva rak. Gdje je istraživanje o tome? U kojem znanstvenom časopisu je to objavljeno? Kada? Gdje? Nema nikakvog dokaza o tome. Njegova tvrdnja je otprilike utemeljena kao i bilo čija tvrdnja da češkanje jaca izaziva tumor na njima.
Nisam neki stručLJak ali Iza sebe imam semestre i semestre mikrobiologije, molekularne biologije i imunogenetike. Karcinom je bujanje naših stanica koje gube smisao odnosno funkciju. Smatra se da to gubljenje funkcije uzrokuje poremećaj u DNA stanice. Naše stanice svakodnevno imaju mehanizme popravljanja DNA da se to ne dogodi. Nažalost nekad ti mehanizmi popuste i onda imamo sranje. E sad da se vratim na cjepivo. Samo zadiranje u DNA je poprilično opasno jer mi nikad ne znamo kako će stanica odreagirati. Dakle ako imamo cjepivo kojem je cilj ugradit se u stanicu da bi producirala antigen koji će proizvesti antitijelo imamo veoma ali veoma kompleksan sistem za koji nema šanse da se može garantirati da neće poći po zlu. Naravno da posljedice ne mogu biti vidljive odmah. Nekima se posljedice mogu vidjeti tek za 2, 5 ili 15 godina. Tada to više nitko neće povezivati sa cjepivom. A i čak da se poveže, vidimo da se mora potpisati obrazac da se odričeš tužbe u slučaju štete. Eventualno ako se pokaže u većem broju i nekome bude u interesu da istraži nastanak. Spominješ znanstvene radove i istraživanja. Radim i gledam svakodnevno kako farmaceutski predstavnici "podmićuju" ili kako to zovu moćnici na lijepo: lobiraju za svoj proizvod. Ne postoje neovisna mainstream istraživanja. To vam dođe kao ankete prije izbora. Na isto se svede.
PS: A što sam se naslušao i nagledao gluposti tijekom ovog cirkusa gdje se osnovni postulati mikrobiologije ruše na dnevnoj bazi. Doslovno sam čekao vijest da je coronavirus nađen na površini sunca.
 

charllie

Active member
Znam iz prve ruke,naime od kolege u Austriji njegova bivsa Angelika lobira za farmaceute u AT.
Doktorima opce prakse predstavlja lijekove,dijele im se besplatna putovanja po svijetu cak i dvotjedna,sjecam se jos za vrijeme silinga(bivse AT valute,znaci prija 20g.) kak je napomenula da je placala 500 silingi(250 kn) kg lubenicu u Tokiju,svako malo placeni vikendi po europi.Istina zadnjih godina su joj srezali malo troskove,no vjerovatno joj opet od ove ide nabolje.A kak ide nama kolege,jos disemo-onda je dobro.
 

markan1000

Well-known member
Svakodnevno se uništavamo sa stotinama (s)tvari - cigarete, alkohol, droga, ispušni plinovi, previše hrane, nezdrava hrana, premalo sna, prženje na suncu, podvlačimo se pod aute koristeći neke drloge od dizalica...
Većina nas redovno cijepi sebe i djecu valjda već 70-80 godina. Kad idemo na putovanja u egzotične zemlje ili ako smo pomorci, kad nas ugrize pas ili stanemo na čavao, cijepimo se bez problema.
A sve to zajedno ne izaziva niti blizu toliku halabuku kao ovo jedno cjepivo. Da ga hebeš nitko me neće uvjeriti da je štetnije ili opasnije od svega gore navedenog.
 

mali_BB

Active member
Većina nas redovno cijepi sebe i djecu valjda već 70-80 godina. Kad idemo na putovanja u egzotične zemlje ili ako smo pomorci, kad nas ugrize pas ili stanemo na čavao, cijepimo se bez problema.
Još jedna tipična rečenica neinformiranosti. Prije 20 ili 30 godina ljudi su se cijepili sa svega nekoliko cjepiva. Danas kalendar cijepljenja djece izgleda kao sudoku. U rodilištu se djeca cijepe protiv Hepatitisa B. I nitko ne zna odgovor zašto. Za one koji ne znaju Hepatitis B je jetrena bolest kod koje su najugroženiji ovisnici (igla), zdravstveni radnici i promiskuitetni. Pa neka mi netko objasni u koju kategoriju spada dijete od mjesec dana? Pričate više manje stvari koje ne znate i generalizirate. A zašto? Zato što je većina ljudi pod teškim utjecajem mainstream medija i potpuno su svoj mozak (ako su ga uopće imali, a po ovoj sad situaciji to je diskutabilno) prepustili drugom. Malo se zapitajte zašto je svaka druga reklama na TVu nekakav lijek?! Nadalje, danas se djeca cijepe sa 6 u 1 cjepivom. Dakle 6 različitih antigena odjednom. Cijepljenje treba biti pravo izbora. Kad ideš na operaciju možeš odbiti ili prihvatiti rizik, Kod cijepljenja toga nema i ono još čega nema je odgovornosti ni zakonodavca ni proizvođača. I to je farma mafija riješila. Još jedna draga mi rečenica: "oni koji se ne cijepe neka se odreknu liječenja". Takvima bi šamar udario da im se 3 puta okrene glava. Ako ćemo tako, može. Prvo vrati sve pare koje sam uplatio u zdravstvo a drugo: tko puši, pije, ne veže se u autu .... ista stvar.
Ispravak: Hep B je bio do prije godinu dana u kalendaru djece. Čini mi se da su ga prošle godine napokon maknuli.
 
Posljednje uređivanje:

charllie

Active member
Ljudi ne kuze da se politicari boje cijepiva,da je sigurno prvi bi se gurali,vidimo kak se guraju na liste pred izbore i kak lijepo svasta obecavaju.Uvodjenje vojnog roka,vinjeta,ukidanje opcina i nacelnika,transparentnost pri natjecajima,modernim avionima ,sad nam jos euro zele uvaliti,jao,jao...
 

markan1000

Well-known member
Cjepiva (ne tvrdim to nužno za ovo cjepivo protiv korone) i sustavi kanalizacije (odnosno ona voda koju vidimo u wc školjci koja nas čuva od smradova i zaraze) su do dana današnjeg možda dva najvažnija civilizacijska postignuća.

Cijepljenje treba biti pravo izbora.
Da nečije necijepljeno dijete s nekom boleščinom (a hvala dragom Bogu takvih boleščina više skoro pa nema, zahvaljujući naravno cjepivima) zarazi moju malu bebu koja još nije uspjela primiti cjepivo protiv te bolesti, dao bih ja roditelju tog djeteta pravo izbora, zadnje u životu.
Nije pravo izbora da ti odlučiš zbog nekog svog komfora, straha, obijesti ili pomodnosti ugrožavati zdravlje drugih. U to spada necijepljenje, vožnja 150 iznad ograničenja, pušenje gdje ti se prohtije, vožnja pijan ili drogiran itd.
Srećom pa su normalni ljudi u većini.

U rodilištu se djeca cijepe protiv Hepatitisa B. I nitko ne zna odgovor zašto.
Kad si takav stručnjak s odslušanim kolegijima iz mikrobiologije malo prouči zašto su se djeca cijepila protiv hepatitisa i zašto se više ne cijepe. Odgovor ti je vrlo jednostavan i logičan.
I kad smo već kod teorija zavjere, zašto su onda kvragu uopće prestali cijepiti djecu s nekim cjepivom, umjesto da nastave bezobzirno zarađivati i na tom cjepivu?

Već sam jednom rekao da se neću dati uvući u ovakve rasprave, pa sam zahebao. Sad stvarno više neću.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh