Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nevezano za urote :) danas sam sreo prijatelja iz djetinjstva. Nismo se vidili 100 godina. Malo smo popričali. Radi u Loklanom odredu za uspostavu i provedbu Novonormalnog. :) Obrađuju te propusnice. Govori da će navodno to sad tako u ciklusima ići. Nemaju još nikakvih naređenja, ali da se tako govori. Ko je pametan više.
 

mali_BB

Active member
Nevezano za urote :) danas sam sreo prijatelja iz djetinjstva. Nismo se vidili 100 godina. Malo smo popričali. Radi u Loklanom odredu za uspostavu i provedbu Novonormalnog. :) Obrađuju te propusnice. Govori da će navodno to sad tako u ciklusima ići. Nemaju još nikakvih naređenja, ali da se tako govori. Ko je pametan više.
Šta to znači u ciklusima? Evo ja dobio kao zdr. radnik a žena nije. Iako je i ona zdr radnik ali u privatnom sektoru.
 

Franz

Well-known member
Šta to znači u ciklusima?
Shvatio sam da će malo zatvarati, pa otvarati. Ali , neka Tanaja pojasni. :)

Nego, meni je zeznutija nova varijanta. Irska ponovo ide u totalni lockdown. Zato što se MOŽDA pojavio novi soj virusa u Irskoj koji je MOŽDA opasniji. Brzo je eskaliralo od toga da se sve zatvara zbog konkretne opasnosti do toga da sve zatvara jer postoji pretpostavka... Sad smo na solidnom putu da će ova priča trajati beskrajno. Unatoč cjepivu i maskama. Novi soji ili možda novi soj, ide se u zatvaranje.
Evo ja dobio kao zdr. radnik a žena nije. Iako je i ona zdr radnik ali u privatnom sektoru.
Ne treba vam e-erlauben, ako imate iskaznicu Hrvatske komore zdravstvenih radnika, Hrvatske komore medicinskih sestara ili Hrvatske liječničke komore
 
Posljednje uređivanje:

mali_BB

Active member
Nego, meni je zeznutija nova varijanta. Irska ponovo ide u totalni lockdown. Zato što se MOŽDA pojavio novi soj virusa u Irskoj koji je MOŽDA opasniji. Brzo je eskaliralo od toga da se sve zatvara zbog konkretne opasnosti do toga da sve zatvara jer je (nešto) MOŽDA... Sad smo na solidnom putu da će ova priča trajati beskrajno. Unatoč cjepivu i maskama. Novi soji ili možda novi soj, ide se u zatvaranje.
A šta ja govorim od početka?! Pa neće se ni jedna vlada odreči ovakve apsolutne moći. Ići će soj za sojem iz godine u godinu. Maske su samo test poslušnosti. Ima ljudi koji ih po 8 -9h moraju svakodnevno nositi. To je van svake pameti. Da im je stalo dijelili bi ih besplatno a ne nabili još malo režija uz struju, vodu i ostalo.
 

Franz

Well-known member
Da im je stalo dijelili bi ih besplatno a ne nabili još malo režija uz struju, vodu i ostalo.
Kad ih se nabere, u vešmašinu i na 60°C :)
A šta ja govorim od početka?! Pa neće se ni jedna vlada odreči ovakve apsolutne moći. Ići će soj za sojem iz godine u godinu.
Pa, dobro, očekivano je da će mutirati i ići soj za sojem. To virusi i rade. Nego, ko će im kasu punit, ako će za svaki novi soj ići novi lockdown? Pa i u Irskoj je hospitlaity sektor uništen. Potpuno.
 

mali_BB

Active member
Pa, dobro, očekivano je da će mutirati i ići soj za sojem. To virusi i rade. Nego, ko će im kasu punit, ako će za svaki novi soj ići novi lockdown? Pa i u Irskoj je hospitlaity sektor uništen. Potpuno.
Ljudi općenito moraju početi razmišljati izvan okvira novca. Moć opija i više nego novac. A opet s druge strane držat će određen broj ljudi u boljem položaju koji neće dati na poredak. Jer zašto bi svatko imao krov nad glavom i pristojan život kad netko mora imati 10ak stanova. Osim toga, ionako nam se prihodovna politika i porezna reforma uglavnom temelji na novim porezima....tako da. Kad nema para, udri porez. Logično.
 

Franz

Well-known member
Ljudi općenito moraju početi razmišljati izvan okvira novca. Moć opija i više nego novac. A opet s druge strane držat će određen broj ljudi u boljem položaju koji neće dati na poredak. Jer zašto bi svatko imao krov nad glavom i pristojan život kad netko mora imati 10ak stanova. Osim toga, ionako nam se prihodovna politika i porezna reforma uglavnom temelji na novim porezima....tako da. Kad nema para, udri porez. Logično.
Dobro, ovo mi je van logike i teme. :) Prvo ispada da se npr. vlasnik Amazona ili osnivač FB-a obogatio na nečiju štetu, odnosno da netko nema, jer on ima. :) To ne drži vodu. Drugo, lova i moć (utjecaj) idu zajedno u tim relacijama na koje ti misliš. Jedno bez drugog, teško.

P.S. Tema je otišla u neke teorije zavjere, a ja baš nisam sklon tome, pa se sklanjam iz nje. Svako dobro svima.
 

szahtila

Well-known member
Dobro, ovo mi je van logike i teme. :) Prvo ispada da se npr. vlasnik Amazona ili osnivač FB-a obogatio na nečiju štetu, odnosno da netko nema, jer on ima. :) To ne drži vodu. Drugo, lova i moć (utjecaj) idu zajedno u tim relacijama na koje ti misliš. Jedno bez drugog, teško.

P.S. Tema je otišla u neke teorije zavjere, a ja baš nisam sklon tome, pa se sklanjam iz nje. Svako dobro svima.
Evo ja jučer naoštrio sjekire
 

charllie

Active member
Evo danas razgovarao s kolegom ovdje u AT,njegova sestricna pozitivna na koronu,zvali je tel. i pitaju kakve ima simptome,kaze ona nikakve,od ponedjeljka mozete na posao su joj rekli.
Pa ko je ovdje lud,ljudi informirajte se malo npr. dr. Davor Pavuna nas priznati znanstvenik vam na FB-uku daje dosta informacija,ja njemu vjerujem.
Ukucajte na jutubu,"geoinzinjering" gdje vam slovenac(zivi covjek,mozda i taj pojam)govori o nepojmljivoj istini za nekoga koji vjeruje samo poslusnim medijima.Prestanite biti lijeni i trazite,sumnjajte i ukljucite zdrav razum,fasizam se siri zar ste jos uvijek slijepi.
Vidite da i Lucic i Djikic pomalo mijenjaju plocu(misljenje),shvatili su da se ljudi bune i bude te da im nece oprostiti dok ostali idu do kraja s glupostima i terorom.
Ovo novo normalno njihovo stanje meni nije normalno,mada nije vec nekih 40g. normalno,al nebojte se virusa i njihovih poluistina,oni su veoma poslusni no ne prema svojim gradjanima,olako gubite svoje slobode.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Sve je jednostavno i bezazleno dok ne postane komplicirano i opasno. Prekjučer sam se čuo s kolegom. 54 godine. Zdrav, nema visok tlak, normalan BMI, nema povišen šećer. Od "komrbiditeta" jedino pušač. Isto kao i hrpa nas.
Nakon 37,5 za tri dana je došao do 39,5-41 i obostranom upalom pluća, saturacija na 80%, filali ga s 15 litara kisika. Razmišljali ga iz sata u sat staviti na respirator. Ne ubija virus, ubija imunološki odgovor. Uspjeli su napraviti superesiju deksametazonom.

Ne razumijem kakve veze fizičar Pavuna ima veze s imunologijom i epidemiologijom. To je kao da pitaš Luku Modrića da stručno komentira igru Marina Čilića. Da, kongenijalne su discipline: treba imati znanja i tjelesne kondicije, biti fizički izdržljiv i utreniran, ali, osim toga, nogomet i tenis, jedno s drugim veze nemaju.

P.S. Ne treba nikog fascinirati titula. Od puno radišnih i pametnih ljudi s dr.sc. titulama, znam i neke koji su dr.sc. stekli na temama koje ja ne bih ni za diplomski od sramote prijavio, a kamoli obranio. :) Najrađe bi ih objavio, ali nije korektno. :)

Od realnih pogleda na situaciju, izdvojio bih mišljenje Ante Bagarića. Tko ima vremena, vrijedi poslušati.

 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Sve je jednostavno i bezazleno dok ne postane komplicirano i opasno. Prekjučer sam se čuo s kolegom. 54 godine. Zdrav, nema visok tlak, normalan BMI, nema povišen šećer. Od "komrbiditeta" jedino pušač. Isto kao i hrpa nas.
Nakon 37,5 za tri dana je došao do 39,5-41 i obostranom upalom pluća, saturacija na 80%, filali ga s 15 litara kisika. Razmišljali ga iz sata u sat staviti na respirator. Ne ubija virus, ubija imunološki odgovor. Uspjeli su napraviti superesiju deksametazonom.

Ne razumijem kakve veze fizičar Pavuna ima veze s imunologijom i epidemiologijom. To je kao da pitaš Luku Modrića da stručno komentira igru Marina Čilića. Da, kongenijalne su discipline: treba imati znanja i tjelesne kondicije, biti fizički izdržljiv i utreniran, ali, osim toga, nogomet i tenis, jedno s drugim veze nemaju.

P.S. Ne treba nikog fascinirati titula. Od puno radišnih i pametnih ljudi s dr.sc. titulama, znam i neke koji su dr.sc. stekli na temama koje ja ne bih ni za diplomski od sramote prijavio, a kamoli obranio. :) Najrađe bi ih objavio, ali nije korektno. :)

Od realnih pogleda na situaciju, izdvojio bih mišljenje Ante Bagarića. Tko ima vremena, vrijedi poslušati.

Slu#ao sam Davora Pavuna prije par godina, mislim da je još tada prolupao. Možda je vrhunski fizičar ali po nekim drugim pitanjima mislim da odavno ima problema
 

charllie

Active member
Saslusao sam do kraja g. Bgarica,nazalost nista novo ,covjek sistema ali on to govori vrlo,vrlo profinjeno pa ipak je on psihijatar.Na pocetku tvrdi da je virus napao mnoge i ubio mnoge?,kasnije spominje milijone ?studija za korisnost cijepljenja,on nas takodjer plasi a spominje da su mnogi preplaseni,covjek je strucnjak za svoj fah nema sta,no na nasu srecu nece svi nasjesti.
Dr. Pavuna jeste neobican znanstvenik no pogledajte u povijest svi veliki su bil pomalo "cudni",nisam spomenuo da je strucan vec da siri informacije koie nemozete naci u dnevnim medijima,tek ponesto.
Molim vas da se ne bojite vec razlucite obe strane i informacije,ima dosta lazi u teorijama zavjere kao i znanstvenim spoznajama,to zbunjujuce stanje netko vjesto koristi za svoje interese.
Zasto nema okruglog stola znanstvenika ove struke a ne partijski stozer nam kroji protuustavno sudbinu?
Nadam se da je ovo volja stvoritelja da prljavstina ispliva na povrsinu da je lakse pokupi,svaka situacija ima uzrok tako tvrde veliki mislioci.;)
 

szahtila

Well-known member
Saslusao sam do kraja g. Bgarica,nazalost nista novo ,covjek sistema ali on to govori vrlo,vrlo profinjeno pa ipak je on psihijatar.Na pocetku tvrdi da je virus napao mnoge i ubio mnoge?,kasnije spominje milijone ?studija za korisnost cijepljenja,on nas takodjer plasi a spominje da su mnogi preplaseni,covjek je strucnjak za svoj fah nema sta,no na nasu srecu nece svi nasjesti.
Dr. Pavuna jeste neobican znanstvenik no pogledajte u povijest svi veliki su bil pomalo "cudni",nisam spomenuo da je strucan vec da siri informacije koie nemozete naci u dnevnim medijima,tek ponesto.
Molim vas da se ne bojite vec razlucite obe strane i informacije,ima dosta lazi u teorijama zavjere kao i znanstvenim spoznajama,to zbunjujuce stanje netko vjesto koristi za svoje interese.
Zasto nema okruglog stola znanstvenika ove struke a ne partijski stozer nam kroji protuustavno sudbinu?
Nadam se da je ovo volja stvoritelja da prljavstina ispliva na povrsinu da je lakse pokupi,svaka situacija ima uzrok tako tvrde veliki mislioci.;)
Zanimljivo je čitati tvoje misljenje u kojem je istina samo jedna i to baš tvoja..
 

charllie

Active member
Kolega,nisam tolko plitak kao ovi stozerasi da vam namecem svoju istinu,no nisam ni tolko glup da ne primjetim tvoj podsmijeh,nema veze i ja grijesim te se podsmijehujem drugima a kasnije mi je zao.
To me veseli sto mi je kasnije zao,valjde sam na dobru putu,no ja sam iskusio kao i ti u istim smo godinama,da nije sve kako se prikazuje.
Iskustva nas uce da su najveci vojskovodje bili oni koji su sakrili namjeru,pa je neprijatelj pogubljen ili izmanipuliran,podvlacim ovo je moje misljenje da nebi bilo zablude.

ps. ukljucite se kolege,svojim spoznajama ,misljenjima ,pa ovo utjece na sve nas
 

szahtila

Well-known member
Kolega,nisam tolko plitak kao ovi stozerasi da vam namecem svoju istinu,no nisam ni tolko glup da ne primjetim tvoj podsmijeh,nema veze i ja grijesim te se podsmijehujem drugima a kasnije mi je zao.
To me veseli sto mi je kasnije zao,valjde sam na dobru putu,no ja sam iskusio kao i ti u istim smo godinama,da nije sve kako se prikazuje.
Iskustva nas uce da su najveci vojskovodje bili oni koji su sakrili namjeru,pa je neprijatelj pogubljen ili izmanipuliran,podvlacim ovo je moje misljenje da nebi bilo zablude.

ps. ukljucite se kolege,svojim spoznajama ,misljenjima ,pa ovo utjece na sve nas
Ne podsmijehujem se ni tebi ni ikome, samo nisam isključiv u svom razmišljanju poput tebe
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
čekam šta ima za reći Robert Kropal na temu korone.
Ili Davor Domazet, npr. :)

Mene naš Dino brine. Kako prvi čovjek stožera primjerom podučava o pravilnom nošenju maske. Dino, mettilo anche sul naso.

 

Kanader

Active member
Treba o svemu kritički razmišljati. Da je bilo po knjigama Tito bi bio svetac. Ali nova saznanja pretvoriše ga u monstruma.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Da je bilo po knjigama Tito bi bio svetac. Ali nova saznanja pretvoriše ga u monstru
Znalo se odma. Uvik se znalo. :) Moj je ćaća u bivšem sistemu odradija tri miseca iza brave zbog Vile Velebita šta su mrtvi pijani pivali na nekoj fešti. Neko prijavija "subverzivno djelovanje", pa ih odvelo i iste noći sudilo. Uz pendrečenje po bubrezima. A, njegov ćaća, moj dida streljan od talijanskih fašista pod optužbom da je pomaga rušiti Benitov režim u Dalmaciji. :D Meni odbili danas propusnicu. :) Nije usporedivo, ali svaka vlast koja dođe u HR je protiv naroda. Nema pomoći.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh