Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

mali_BB

Active member
Aha, komunisti i UDBA. samo sam čekao dan kad će oni i službeno postati krivci za koronu i ovo što se događa. Na globalnoj razini to su Židovi i masoni, ali dobro, mi ipak moramo gledati lokalno. Sorry, ali ja te nakon ovog više ne mogu doživljavati ozbiljno, niti imam potrebu za argumentirati suprotno jer tu nema pomoćI.
Evo još jednog kraj zdravih očiju slijep. Dobro šta je tu čudno? Ti misliš da živiš u demokraciji ili šta? Pogledaj malo roditelje Plenkovića ili pogledaj Božinovića i njihovu povijest. I ti misliš da su oni tu slučajno? Očigledno imaš 20ak godina jer sam i ja tako razmišljao kad sam bio u tim godinama kad mi netko spomene komuniste. Sada imam 35. Onda sam počeo malo promatrati stvari, pogledao hrpu i hrpu dokumentaraca pa sam shvatio da nije uopće bitno kako se zovu (komunisti, masoni kako god) oni su vladajući a mi ostali smo pušing rođo. Činjenica je da se ti ljudi nisu promijenili i da su samo poslije 90ih promijenili partijske iskaznice u članske iskaznice i to većinom HDZa. Njihov mindset je isti. Razgovaraj malo s pravim braniteljima pa će ti reći šta se 90ih događalo i da su skužili za koga i za šta su ginuli. Ne moraš ti mene ozbiljno shvatiti. Shvatit ćeš ali će tada biti kasno ili ćeš i dalje u poricanju živjeti. Pogledaj malo metode UDBE i šta su radili. Čak je i na HRTu bio dokumentarac "jugoslavenske tajne službe". Strahote što su ti ljudi radili. I kad ja kažem da je vladajuća partija iz tog miljea ti se smiješ. Ali eto vrijeme će pokazati tko je u pravu. I svaki put kažem, radije bi da ja nisam.
I da, vi očito imaš problema sa čitanjem. Nisam rekao da su izmislili koronu nego da će ju iskoristiti da si ponovno pribave apsolutnu vlast što i vidimo da se događa. Idem sad tražiti propusnicu da mogu ići vidjeti babu.
 

szahtila

Well-known member
Evo još jednog kraj zdravih očiju slijep. Dobro šta je tu čudno? Ti misliš da živiš u demokraciji ili šta? Pogledaj malo roditelje Plenkovića ili pogledaj Božinovića i njihovu povijest. I ti misliš da su oni tu slučajno? Očigledno imaš 20ak godina jer sam i ja tako razmišljao kad sam bio u tim godinama kad mi netko spomene komuniste. Sada imam 35. Onda sam počeo malo promatrati stvari, pogledao hrpu i hrpu dokumentaraca pa sam shvatio da nije uopće bitno kako se zovu (komunisti, masoni kako god) oni su vladajući a mi ostali smo pušing rođo. Činjenica je da se ti ljudi nisu promijenili i da su samo poslije 90ih promijenili partijske iskaznice u članske iskaznice i to većinom HDZa. Njihov mindset je isti. Razgovaraj malo s pravim braniteljima pa će ti reći šta se 90ih događalo i da su skužili za koga i za šta su ginuli. Ne moraš ti mene ozbiljno shvatiti. Shvatit ćeš ali će tada biti kasno ili ćeš i dalje u poricanju živjeti. Pogledaj malo metode UDBE i šta su radili. Čak je i na HRTu bio dokumentarac "jugoslavenske tajne službe". Strahote što su ti ljudi radili. I kad ja kažem da je vladajuća partija iz tog miljea ti se smiješ. Ali eto vrijeme će pokazati tko je u pravu. I svaki put kažem, radije bi da ja nisam.
I da, vi očito imaš problema sa čitanjem. Nisam rekao da su izmislili koronu nego da će ju iskoristiti da si ponovno pribave apsolutnu vlast što i vidimo da se događa. Idem sad tražiti propusnicu da mogu ići vidjeti babu.
Ima jedna, mislim, bosanska uzrečica, a ide odprilike ovako :"Viđo sam bu*ala, al' vakih..."
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali_BB

Active member
A dobro evo ja sam budala. Kamo sreće da jesam i da se grlimo i ljubimo za pol godine. Ali evo iznesite vi meni vaše teze kamo sve ovo ide. Ja nikad prazniju veliku bolnicu nisam vidio. Ono što sam čuo u Dubravu vode doslovno ljude na umiranje tj terminalne bolesnike. Med sestra iz slavonije kaže da im dovode ljude od 80 - 90 godina na pulmologiju zato što "imaju covid" a ne primaju ljude koji nemaju, odnosno puno je teže doći do adekvatnog liječenja. Arena je prazna, mediji su onih par dana svršavali jer je njih 10 ušlo u arenu, od tad ništa. Istovremeno izašao podatak da su bolnice na 75% kapaciteta. Teško je manipulirati kad ti brojevi ne idu u prilog (ustvari povlačim sudeći po viđenom i pročitanom). Kolega s posla je bio u Areni. Kaže doveli čovjeka s tumorom mozga i metastazama. Uostalom ovo je kao šah protiv goluba...odustajem.
 

szahtila

Well-known member
Ne zamjeri ali malo si zabrijao. Opusti se, nađi si neku zanimaciju van interneta i surfanja. Izađi u prirodu, povedi djevojku, dečka, ženu, djecu,koga god imaš, pusti mozak na pašu. Proći će i ovo, bilo je kroz povijest ovakvih boleština pa su prošle i zaboravile se. Kažeš da imaš 35 godina, ovo ti savjetuje 57-godišnjak.Zdrav mi i veseo budi.
 

Dalibor

Dado Tornado
Činjenica je da se ti ljudi nisu promijenili i da su samo poslije 90ih promijenili partijske iskaznice u članske iskaznice i to većinom HDZa.
preporučam ti knjigu domagoja margetića, tko je opljačkao hrvatsku (y)

hdz je samo starleta, lijepo lice s naslovnice, prema onom što se događa/lo u pozadini.

i jedan fun fact, komunistička partija hrvatske nikada se nije službeno ugasila
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Evo još jednog kraj zdravih očiju slijep. Dobro šta je tu čudno? Ti misliš da živiš u demokraciji ili šta? Pogledaj malo roditelje Plenkovića ili pogledaj Božinovića i njihovu povijest. I ti misliš da su oni tu slučajno? Očigledno imaš 20ak godina jer sam i ja tako razmišljao kad sam bio u tim godinama kad mi netko spomene komuniste. Sada imam 35. Onda sam počeo malo promatrati stvari, pogledao hrpu i hrpu dokumentaraca pa sam shvatio da nije uopće bitno kako se zovu (komunisti, masoni kako god) oni su vladajući a mi ostali smo pušing rođo. Činjenica je da se ti ljudi nisu promijenili i da su samo poslije 90ih promijenili partijske iskaznice u članske iskaznice i to većinom HDZa. Njihov mindset je isti. Razgovaraj malo s pravim braniteljima pa će ti reći šta se 90ih događalo i da su skužili za koga i za šta su ginuli. Ne moraš ti mene ozbiljno shvatiti. Shvatit ćeš ali će tada biti kasno ili ćeš i dalje u poricanju živjeti. Pogledaj malo metode UDBE i šta su radili. Čak je i na HRTu bio dokumentarac "jugoslavenske tajne službe". Strahote što su ti ljudi radili. I kad ja kažem da je vladajuća partija iz tog miljea ti se smiješ. Ali eto vrijeme će pokazati tko je u pravu. I svaki put kažem, radije bi da ja nisam.
I da, vi očito imaš problema sa čitanjem. Nisam rekao da su izmislili koronu nego da će ju iskoristiti da si ponovno pribave apsolutnu vlast što i vidimo da se događa. Idem sad tražiti propusnicu da mogu ići vidjeti babu.
Dečko nije istraživački novinar, ali zna kako YT radi i ima talenta za prezentaciju. To mu priznajem. Dinamika klipa, screenshot, protuteza, izjava, repeat, izjava, screenshot, razradda teze, svreenshot. :)
Sve je tako, na uvjerljiv način, počupao izvan konteksta. Gledaj, iz profesionalnog iskustva ti mogu reći da sam ja zapravo "krojač". :) Ja iz gomile činjenica mogu izrezuckati dio po dio i napraviti jednu sasvim uvjerljivu konstrukciju o bilo čemu i "prodati" je. Pogotovo u stvarima gdje je malo opipljivog i materijalnog. ;)
Zato je važno za kvalitetnu raspravu nešto znati, razumijeti i biti dobronamjeran.

Stožer ne podržavam. Samo i oni su pred biračima u zeznutoj poziciji. Ne mogu napraviti ništa, a moraju nešto. I onda je rješenje ostaviti dojam da radiš. :) Prebacuješ suho lišće s jedne strane ceste na drugu i tako dok ne zapuhne vjetar i odnese ga. I onda, "eto, da nismo prebacivali lišće, nikad vjetar ne bi zapuhao." :)
 

mali_BB

Active member
preporučam ti knjigu domagoja margetića, tko je opljačkao hrvatsku (y)

hdz je samo starleta, lijepo lice s naslovnice, prema onom što se događa/lo u pozadini.

i jedan fun fact, komunistička partija hrvatske nikada se nije službeno ugasila
Već dugo pratim rad Domagoja Margetića. Kamo sreće da nam je novinarstvo na njegovom nivou. Zato njemu malo malo netko prijeti, napada, dobija batina itd.
 

Cutac

Prèkaroš
****ji ga bato, moram prestat govorit zasto imam crvene aute, linčevaćeme forum. Što nisam majicu dobio, nego ću i poginut.
DA JE DRUGA TITA, SVI BI MAJICE IMALI!


SVI
 

Pavel

Lepi™
Pa dobro da li ste vi ikad bili na nekom satu povijesti? Iza svake ovakve krize, ultra bogati su još bogatiji a "narod" siromašniji.
Da, Romanovi su se sjajno proveli 1918. skup sa bogatom ruskom aristokracijom. Udarali po sirotinji pa je sirotinja demolirala zimsku palaču, pobila kompletno plemstvo, oduzela im sve posjede i bogatstvo i formirala državu koja je skoro potrajala čitavo stoljeće.

I Luj XVI. je furao raskošne zabave na račun sirotinje, nabijao im poreze da to može platit. Dugo se zabavljao, žena rekla sirotinji da jede kolače. Sirotinja izmislila giljotinu i uslijedilo je 50-ak godina lude zabave. Da, išli smo i slušali smo povijest. Samo ****t ga ova tvoja je očito bila neka alternativna verzija.
 

charllie

Active member
Decki kud smo zaglibili :eek: ,tolerancija i razum nam postaje strano?Pa ovdje smo da si pomazemo,iskustvima,spoznajama,svi smo nemirni:confused: to je problem.
Ovako da se dalje odvija to nije u redu,to nekoji bas i zele,razdvojiti ljude,familije,pa uskoro niti brak nece biti svetinja.
Stvarno se jos uvijek sprdate:unsure: iz ovog" normalnog" doba,stize fasizam,poslozite kockice,ravnodusnost i lijenost nam mogu doci glave.I ja imam ko i kolega szahtila 57g. i imam iskustva,osnivao HDZ u mojem mjestu,bio u ratu,vjerovao politicarma skoro bih ruku u vatru za nekoje,no sve ti se obije u glavu jer ne sumnjas vec slijepo vjerujes(nada je mozda najveci neprijatelj covjeka)a nevjerujes zdravom razumu.
Nekoji od nas brane svoje ideje "sa srcem",zustro,no to je cin odrastanja i stariji kolege bi to morali razumjeti jer smo to iskusili,al brez takvih hrabrih ljudi nema pomaka i nemojte im podmetati kolce pod tockove.
Ostanimo normalni bi morala biti deviza ove situacije a ne fasisticka ostanimo odgovorni(poslusni):mad:,kod mene su odavna odjeebali,stvarno smo jadan narod dok imamo za vodece ljude ovake moralne velicine.
Sutjeli smo previse dugo,ravnodusnost nam dolazi na naplatu,no nebojte se bice bolje neko klice, kaznu moramo primiti i prihvatiti.
Ljudi se polako bude,shvacaju kuda plovi ovaj brod,treba samo glasno i jasno reci kormilaru da kurs nevalja ✋OKRECI.
 

Dalibor

Dado Tornado
oduzela im sve posjede i bogatstvo
sirotinja je demolirala i oduzela im posjede, ali "bogatstvo" je vlakovima voženo za brodove prema sjedinjenim američkim državama....

edit: dobra teorija da narod kao nešto rješava, to su valjda one teorije "zavjere", još će ispast da se iz povijesti nešto nauči :D
 
Posljednje uređivanje:

mali_BB

Active member
Da, Romanovi su se sjajno proveli 1918. skup sa bogatom ruskom aristokracijom. Udarali po sirotinji pa je sirotinja demolirala zimsku palaču, pobila kompletno plemstvo, oduzela im sve posjede i bogatstvo i formirala državu koja je skoro potrajala čitavo stoljeće.

I Luj XVI. je furao raskošne zabave na račun sirotinje, nabijao im poreze da to može platit. Dugo se zabavljao, žena rekla sirotinji da jede kolače. Sirotinja izmislila giljotinu i uslijedilo je 50-ak godina lude zabave. Da, išli smo i slušali smo povijest. Samo ****t ga ova tvoja je očito bila neka alternativna verzija.
Sve to ok. I opet je krv prolivena. I sigurno nije samo krv plemića prolivena nit su se samo tako dali. Vidiš kako su se vladajući okružili policijom. Nadam se da slobodu nećemo opet morati krvlju platiti.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh